Peace Pagoda

Co vidět a navštívit v Pokhaře

7 míst co vidět v Pokhaře

Phewa

Jezero Phewa

Je největším tahákem města díky svému příjemnému prostředí přímo pod Himalájemi. Tato oblast je stvořená pro turisty, kteří hledají klid a relax. Z břehu jezera je vidět například ikonická svatá hora Machhapuchhre. Odraz vysokých štítů na ranní hladině vody patří mezi nejkrásnější zážitky. Po jezeře se můžete plavit loďkou, zaplavat si nebo navštívit chrám, který stojí přímo ve středu jezera.

Zobrazit místo
Sarangkot

Sarangkot

Místo s panoramatickým a dechberoucím výhledem na obrovské vrchy v okolí Annapurny. Z tohoto místa se můžete kochat výhledem na 8.167 metrů vysoký Dhaulagiri, téměř osm tisíc metrů vysokou posvátnou horu Machhapuchhare či Annapurna II (7.937 m). Vesnice Sarangkot se nachází hned pod vrcholem vyhlídkového bodu, na nějž vede strmý chodník a zdoláte ho asi za 15 minut. Sem se dostanete z Pokhary taxíkem za 500–1.000 rupií nebo si můžete udělat…

Zobrazit místo
Begnas

Jezero Begnas

Přibližně 13 km od Pokhary se nachází tiché, čisté a klidné jezero. Na břehu je také postaveno několik hotelů. Velmi příjemné jsou procházky okolo jezera.

Zobrazit místo
Peace Pagoda

Peace Pagoda

Stúpa, která je sice vidět až od jezera, ale procházka nahoru na kopec, na němž je postavena, určitě stojí za to. Z vrcholu je krásný výhled na Pokhar, jezero Phewa a Annapurnu, ale jen za pěkného počasí a dobré viditelnosti. Vstupné se tu neplatí, ale žebrají tu malí chlapci.

Zobrazit místo
Davis Falls

Vodopády Davis Falls

V minulosti nesly název Patale Chango (podzemní vodopády). Pojmenovány byly v roce 1961 po smrtelné nehodě švýcarské ženy. Vodopády jsou opravdu unikátní tím, jak si v nich voda vytvořila kaňon. Tunel je dlouhý asi 150 m a nachází se 30 m pod zemí. Vstupné činí jen 30 rupií (0,25 euro).

Zobrazit místo
Mahendra

Jeskyně Mahendra

V okolí Pokhary se nachází i několik krásných jeskyní. Jeskyně Mahendra na severu města nebo jen 10 minut od ní vzdálená netopýří jeskyně Chamare Gufa.

Zobrazit místo
Mountain Museum

International Mountain Museum

Muzeum o horolezectví a historii zdolávání vrcholů. Kromě popisu Himalájí a nejúspěšnějších expedicí na 14 nejvyšších vrcholech se tu nachází množství exponátů a originálních předmětů z výprav a od místních lidí. Oficiální web

Zobrazit místo

Chystáš se do Pokhary?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 02. 2022
Navrhni úpravu