Peace Pagoda

Doprava v Pokhaře

Jak se dostat do Pokhary

Letecky

Do Pokhary se dá nejjednodušeji dostat letecky z Káthmándú nebo dálkovými autobusy či auty. Do Pokhary létají několikrát denně společnosti Yeti Airlines, Buddha Air a Simrik Air, přičemž let trvá asi 45 minut a jedna cesta vás bude stát přibližně 100 euro. Letenky rezervujte vždy v předstihu na webových stránkách jednotlivých aerolinek.

Autobusem

O mnoho levnější variantou, ale mnohem časově náročnější možností, je přeprava s dálkovými turistickými autobusy. Dvěstěkilometrovou trasu projede autobus za 7–8 hodin a musí překonat několik horských průsmyků po často úzkých a hrůzostrašně vypadajících cestách. Po dobu cesty je však možné vidět krásné scenerie okolních vrchů a hluboká údolí. Autobusy odjíždí každé ráno od 7:30 až do oběda. Cesta vás bude stát 10–20 euro. Do Pokhary jezdí i autobusy z indických hranic z města Sanuli, cesta trvá asi 8 hodin. Častá je i přeprava auty či minivany, které jsou rychlejší, ale dražší než autobusy. Lístky na všechny zmíněné možnosti koupíte zprostředkovaně přímo na recepci většiny hotelů nebo v jedné z mnohých trekingových agentur v ulicích Thamelu (Káthmandu) a Pokhary.

Jak cestovat po Pokhaře

Doprava v Pokhaře je klidnější než v Káthmándú, ale je též potřeba počítat s hustějším provozem a úzkými uličkami s ne právě nejlepším povrchem. Taxíky a rikši najdete na každém rohu. Pronájem skútru s Pokhaře stojí asi 1.200 rupií (10 euro), což je víc než v oficiálních půjčovnách v Káthmandu.

Chystáš se do Pokhary?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.