Zavřít boční panel

Doprava v Pokhaře

Jak se dostat do Pokhary

Letecky

Do Pokhary se dá nejjednodušeji dostat letecky z Káthmándú nebo dálkovými autobusy či auty. Do Pokhary létají několikrát denně společnosti Yeti Airlines, Buddha Air a Simrik Air, přičemž let trvá asi 45 minut a jedna cesta vás bude stát přibližně 100 euro. Letenky rezervujte vždy v předstihu na webových stránkách jednotlivých aerolinek.

Autobusem

O mnoho levnější variantou, ale mnohem časově náročnější možností, je přeprava s dálkovými turistickými autobusy. Dvěstěkilometrovou trasu projede autobus za 7–8 hodin a musí překonat několik horských průsmyků po často úzkých a hrůzostrašně vypadajících cestách. Po dobu cesty je však možné vidět krásné scenerie okolních vrchů a hluboká údolí. Autobusy odjíždí každé ráno od 7:30 až do oběda. Cesta vás bude stát 10–20 euro. Do Pokhary jezdí i autobusy z indických hranic z města Sanuli, cesta trvá asi 8 hodin. Častá je i přeprava auty či minivany, které jsou rychlejší, ale dražší než autobusy. Lístky na všechny zmíněné možnosti koupíte zprostředkovaně přímo na recepci většiny hotelů nebo v jedné z mnohých trekingových agentur v ulicích Thamelu (Káthmandu) a Pokhary.

Jak cestovat po Pokhaře

Doprava v Pokhaře je klidnější než v Káthmándú, ale je též potřeba počítat s hustějším provozem a úzkými uličkami s ne právě nejlepším povrchem. Taxíky a rikši najdete na každém rohu. Pronájem skútru s Pokhaře stojí asi 1.200 rupií (10 euro), což je víc než v oficiálních půjčovnách v Káthmandu.

Co tady objevíš?

Pokhara, druhé největší město Nepálu, se nachází v oblasti Annapurna vzdálené asi 200 km západně od hlavního města. Je to jediné místo na světě, odkud je možné zažít nádherný panoramatický výhled na zasněžené vrcholky hor vyšší než 8.000 metrů. Najdete tady ojedinělou kombinaci křišťálově čistých jezer, zasněžených vrcholků vysokých hor, divokých řek, hlubokých propastí a horských vesniček.

Průvodce pro tebe napsal Marek Adamech
Připrav se na
3-5 dní
Délka pobytu k prozkoumání města a blízkého okolí
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Jaro a podzim
Čas mimo monzunové období – na jaře od března do května a na podzim od září do listopadu.
Více o počasí
Letenky od
20 000 Kč
Průměrná částka na dopravu z Prahy až do Pokhary. Při akci do Káthmándú i o třetinu levněji.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu