Průvodce státem
Nepál
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Nepálu

Vízum 

Nepál má oboustrannou vízovou povinnost se Slovenskou i Českou republikou. Získat povolení ke vstupu do země je možné na nejbližším velvyslanectví Nepálu, a to v Berlíně. Mnohem jednodušší způsob je získat víza po příjezdu do země na letišti nebo hraničním přechodu, tzv. visa on arrival. Třicetidenní turistické vízum stojí 40 USD, 15denní 25 USD, případně devadesátidenní dostanete za 100 USD.

Při vyřizování víz budete potřebovat několik svých fotografií a samozřejmě platný cestovní pas.

Nejnovější můžete víza vyřídit online na adrese nepálského imigračního úřadu. V průběhu pobytu může být platnost víza prodloužena vždy na 30 dní, avšak maximálně na 120 dní v rámci jednoho kalendářního roku.

V případě odůvodněné žádosti může Ministerstvo vnitra Nepálu povolit dalších 30 dnů, celkově do 150 dnů. Prodlužování víz provádí imigrační úřad v Káthmándú a v Pokhaře, avšak jde o poměrně zdlouhavou záležitost. Poplatek za prodloužení víza o 30 dní je v hodnotě 50 USD, platí se pouze v nepálské měně. Turistické víza neopravňuje držitele ke vstupu do většiny horských oblastí a je potřeba tzv. trekking permit.

Celní předpisy

Dovézt je možné věci osobní spotřeby, max.však 200 cigaret nebo 50 doutníků, 1,15 litru alkoholu, 15 roliček filmu. Bezcelně je možné ze země vyvézt jen to, co bylo do Nepálu dovezeno, a suvenýry.

Krajina Himalájí 

Nepál leží v jižní Asii a sousedí na jihu s Indií a na severu s Čínou (Tibetem). Jeho severní hranici vytyčují Himaláje, v nichž se nachází nejvyšší hora světa Mt. Everest a dalších sedm nepálských osmitisícovek. Země je proto vyhledávaná především nadšenci vysokých hor a krásných himálajských scenerií.

Toto majestátní pohoří spolu s obrovskými údolími obklopenými nejvyššími horami světa jsou lákadly, kterým jen málokdo odolá. Pro každého milovníka přírody a zaníceného turistu je Nepál zemí zaslíbenou.

Průvodce pro tebe napsal Marek Adamech
Víza
Vízum za 25 $
Turistická víza na 15 nebo 30 dní získáš po příletu na letišti.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
jaro a podzim
Ideální pro treky do hor. V létě deště, v zimě přívaly sněhu.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 10x do roka a ušetříš cca 38 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu