Nepál

Víza do Nepálu

Vízum 

Nepál má oboustrannou vízovou povinnost se Slovenskou i Českou republikou. Získat povolení ke vstupu do země je možné na nejbližším velvyslanectví Nepálu, a to v Berlíně. Mnohem jednodušší způsob je získat víza po příjezdu do země na letišti nebo hraničním přechodu, tzv. visa on arrival. Třicetidenní turistické vízum stojí 40 USD, 15denní 25 USD, případně devadesátidenní dostanete za 100 USD.

Při vyřizování víz budete potřebovat několik svých fotografií a samozřejmě platný cestovní pas.

Nejnovější můžete víza vyřídit online na adrese nepálského imigračního úřadu. V průběhu pobytu může být platnost víza prodloužena vždy na 30 dní, avšak maximálně na 120 dní v rámci jednoho kalendářního roku.

V případě odůvodněné žádosti může Ministerstvo vnitra Nepálu povolit dalších 30 dnů, celkově do 150 dnů. Prodlužování víz provádí imigrační úřad v Káthmándú a v Pokhaře, avšak jde o poměrně zdlouhavou záležitost. Poplatek za prodloužení víza o 30 dní je v hodnotě 50 USD, platí se pouze v nepálské měně. Turistické víza neopravňuje držitele ke vstupu do většiny horských oblastí a je potřeba tzv. trekking permit.

Celní předpisy

Dovézt je možné věci osobní spotřeby, max.však 200 cigaret nebo 50 doutníků, 1,15 litru alkoholu, 15 roliček filmu. Bezcelně je možné ze země vyvézt jen to, co bylo do Nepálu dovezeno, a suvenýry.

Chystáš se do Nepálu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.