Zpět na seznam míst co vidět v Amsterdamu
Rijksmuseum

Rijksmuseum

Národní a největší nizozemské muzeum najdete v jižní části Amsterdamu a nachází se v něm na 8 000 artefaktů. Od nejvýznamnějších obrazů Rembrandta či Vermeera po sekci, která detailně shrnuje a osvětluje historii Nizozemského království.

Samotná budova muzea byla otevřena v roce 1885 a stojí na populárním parkovém náměstí Museumsplein, kde si v létě můžete posedět na trávě. Známý nápis „I Amsterdam“, který jste mohli najít právě zde, byl přesunut před letištní budovu.

Sbírky umění

Rijksmuseum, tedy Říšské muzeum, je nejslavnější nizozemskou uměleckou institucí se širokým záběrem. Mezi jeho hlavní sbírky patří beze sporu malířství a sbírka maleb slavných holandských, ale i vlámských a italských mistrů 15. až 18. století. Mezi nejslavnější díla v Rijksmuseu patří:

  • Rembrandt: Noční hlídka, Jeremjáš naříkající nad zničením Jeruzaléma, Židovská nevěsta
  • Frans Hals: Portrét mladého páru
  • Johannes Vermeer: Ulička, Mlékařka
  • Jan Brueghel: Let do Egypta

Muzeum vystavuje i díla slavných holandských sochařů a obsahuje také velkou expozici asijského umění, zejména čínského, japonského, indického a indonéského. Kořeny těchto sbírek můžeme hledat ve značné koloniální přítomnosti Holandska v těchto končinách.

Vstupné a otevírací doba

Vstupenky ideálně kupujte online přes oficiální web muzea, na místě tak budete stát kratší frontu.

  • Otevírací doba: denně 9–17 hodin 
  • Vstupné: 20 EUR, mládež pod 18 let zdarma

Ubytování na Museumsplein

Náměstí a okolní čtvrť, ve které stojí Rijksmuseum, patří k oblíbeným místům pro ubytování. Nachází se na okraji nejužšího centra a zároveň zde najdete několik památek i velmi příjemná otevřená parková prostrantství.

Nejbližší hotely v okolí:

  • Naviguj: 52.3599, 4.88528

Další místa v Amsterdamu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 25 dny
Navrhni úpravu