Průvodce městem
Deštivý Bergen
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Bergenu

Kde se ubytovat v Bergenu

Centrum Bergenu je poměrně malé; ať už se ubytujete kdekoli v rámci oblasti Bergenhus, nebudete to mít nikam v rámci centra příliš daleko a bez větších problémů zvládnete všude dojít pěšky. Nachází se zde také většina hotelů a hostelů. Výhodou centrálního ubytování je tedy možnost chodit pěšky a tím ušetřit za MHD, nevýhodou je ovšem cena klasických ubytovacích kapacit. Těch v Bergenu naleznete poměrně hodně, od nejlevnějších hostelů, přes levné i průměrně drahé hotely, až po luxusní penthousy.

Na samém okraji města se pak nachází také kemp; vzhledem ke vzdálenosti do centra a cenám bungalovů odpovídajícím bydlení v airbnb v relativním centru však není pro tuto možnost úplně důvod, pokud tedy vyloženě nepreferujete bydlení v přírodě. Airbnb je pak zřejmě tím nejvýhodnějším konvenčním způsobem ubytování. Naleznete zde pokoje a byty v nejrůznějších částech Bergenu, nejlepší je vyhledávat místa, která se nachází nedaleko centra.

Ceny

Chcete-li ušetřit a nevadí-li vám sdílení pokoje s dalšími lidmi, máte možnost vybrat si z některého z hostelů – ten nejlevnější seženete již od 600 Kč, vězte ale, že pokud cestujete jako jednotlivec, seženete za tuto cenu i samostatný pokoj přes airbnb, což je zcela jistě vyplatí, pokud tedy vyloženě nepreferujete socializaci na hostelu. Pokud máte zájem spíše o bydlení v klasickém hotelu, seženete v hlavní sezoně jednolůžkový pokoj nedaleko od centra od 1.400 Kč a dvoulůžkový pokoj v levném, centrálně umístěném hotelu od 2.300 Kč. Aibnb nicméně vychází jako suverénně nejlepší možnost z hlediska poměru cena/kvalita, ačkoli záleží samozřejmě i na individuálních preferencích.

Vyhledej si svůj hotel v Bergenu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

„V Bergenu často prší,“ to je věta, s níž se setkal snad každý čerstvý student norštiny. Pravdou je, že deštěm je druhé největší město Norska vyloženě proslulé, ovšem rozhodnout se do Bergenu kvůli dešti necestovat by se stalo kolosální chybou. Nádherné staré město Bryggen se svými malebnými typickými norskými domečky, které hrají všemi tradičními barvami, zcela jistě upoutá vaši pozornost, ale Bergen nabízí ještě mnohem víc. Jeho poloha v údolí obstoupeném horami nabízí nespočet možností pro turistiku a v zimě pro běžkování a další zimní sporty, zároveň se nachází na západním pobřeží protkaném fjordy, takže máte-li zájem o plavbu lodí po okolí, v Bergenu zcela jistě také naleznete to své.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina S.
Připrav se na
3-4 dny
Doba vhodná na prohlídku Bergenu a podniknutí 1 či 2 lehčí túry.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - září
Bergen je nádherný po celý rok a déšť vás může zaskočit kdykoli, ale pro turistiku je vhodnější léto.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Průměrná letenka z Prahy. Z Katovic poletíte klidně za tisícovku.
Akční nabídky
Avatar uživatele Kateřina S.
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu