Bergen

Ubytování v Bergenu

Kde se ubytovat v Bergenu

Centrum Bergenu je poměrně malé; ať už se ubytujete kdekoli v rámci oblasti Bergenhus, nebudete to mít nikam v rámci centra příliš daleko a bez větších problémů zvládnete všude dojít pěšky. Nachází se zde také většina hotelů a hostelů. Výhodou centrálního ubytování je tedy možnost chodit pěšky a tím ušetřit za MHD, nevýhodou je ovšem cena klasických ubytovacích kapacit. Těch v Bergenu naleznete poměrně hodně, od nejlevnějších hostelů, přes levné i průměrně drahé hotely, až po luxusní penthousy.

Na samém okraji města se pak nachází také kemp; vzhledem ke vzdálenosti do centra a cenám bungalovů odpovídajícím bydlení v airbnb v relativním centru však není pro tuto možnost úplně důvod, pokud tedy vyloženě nepreferujete bydlení v přírodě. Airbnb je pak zřejmě tím nejvýhodnějším konvenčním způsobem ubytování. Naleznete zde pokoje a byty v nejrůznějších částech Bergenu, nejlepší je vyhledávat místa, která se nachází nedaleko centra.

Ceny

Chcete-li ušetřit a nevadí-li vám sdílení pokoje s dalšími lidmi, máte možnost vybrat si z některého z hostelů – ten nejlevnější seženete již od 600 Kč, vězte ale, že pokud cestujete jako jednotlivec, seženete za tuto cenu i samostatný pokoj přes airbnb, což je zcela jistě vyplatí, pokud tedy vyloženě nepreferujete socializaci na hostelu. Pokud máte zájem spíše o bydlení v klasickém hotelu, seženete v hlavní sezoně jednolůžkový pokoj nedaleko od centra od 1.400 Kč a dvoulůžkový pokoj v levném, centrálně umístěném hotelu od 2.300 Kč. Aibnb nicméně vychází jako suverénně nejlepší možnost z hlediska poměru cena/kvalita, ačkoli záleží samozřejmě i na individuálních preferencích.

Chystáš se do Bergenu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Kateřina S.
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Bergenu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.