Průvodce městem
Zelený Auckland
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Aucklandu

Procházky / jízda na kole po městě

Centrum města sice neoplývá historickými památkami jako evropská města, přesto stojí za vidění. Moře a trajekty v zálivu dodávají městu pohodovou atmosféru, procházka přístavní oblastí je příjemná a lemovaná stylovými restauracemi. V létě je v Silo parku každý pátek letní kino.

Klidnější čtvrti v severní části města jsou poseté stylovými dřevěnými domky a vilkami, každá z těchto čtvrtí má vlastní centrum, park, promenádu, pláž a všechny jsou příjemné místo k odpoledním toulkám.

Návštěva muzeí a galerií

V Aucklandu můžete navštívit nespočet muzeí a galerií, mezi nimi Námořní muzeum, Galerii umění, Auckland Muzeum či aucklandskou Observatoř a planetárium. Otevírací doba je od 10 do 17 hodin.

Procházky v parcích, botanická zahrada

Auckland je velmi zelené město plné menších i obrovských parků, které lákají k procházce. V některých se pasou ovečky (One Tree Hill), jiné jsou na vulkanickém kopečku (Mt. Eden), v dalším můžete prolézt síť bunkrů (North Head). Navštívit můžete také botanickou zahradu, která je v létě otevřena až do 20 h.

Návštěva ZOO a kiwihouse

Co by byla návštěva Nového Zélandu, kdybyste neviděli ptáčka kiwi? Naživo ve volné přírodě je jen malá šance ho spatřit, je malý, plachý, křehký a aktivní v noci. V aucklandské ZOO proto mají speciální kiwihouse s převráceným dnem a nocí, kde ho můžete pozorovat. Kromě kiwi je v ZOO spousta dalších zélandských a australských zvířátek, na něž v evropské ZOO nenarazíte.

Turistika

V okolí Aucklandu, 40 minut autem, leží několik regionálních parků, kde můžete snadno strávit den. Jsou protkané značenými trasami na 30 minut až několik hodin, vedou plážemi, kopečky, lesy i loukami.

Pokud toužíte po náročnějším vícedenním treku, Hillary trail je pro vás to pravé. Celkem 75kilometrová trasa je rozvržena do 4 dnů, můžete jít jednotlivé části nebo celý trek podle vašich časových možností.

Běžecké závody

Od jara do podzimu se v Aucklandu a okolí koná hodně běžeckých závodů, od desetikilometrových tras po maratony, po městě i po pláži. Pokud jste vášniví běžci, neváhejte a zkuste si zaběhnout svůj rekord na druhé straně zeměkoule.

Pláže

Přestože Zélanďané se běžně v moři koupou, pokud nebude v létě opravdu vzorně horké počasí, pravděpodobně se ke koupání neodhodláte. I přesto je příjemné si vyrazit na pláž za opalováním, na procházku nebo na piknik. Několik pěkných pláží je přímo ve městě, další jsou v blízkých regionálních parcích na sever i na západ od Aucklandu.

Surfování, kitesurfing

Díky poměrně větrnému počasí jsou pláže na severu města a v okolí Aucklandu jako stvořené pro surfování a kitesurfing. Půjčoven vybavení i surfařských škol je široká nabídka. Vzhledem k teplotě vody doporučujeme zapůjčení neoprenu.

Nákupy

V Aucklandu je nekonečně mnoho příležitostí vyrazit na nákupy. Luxusní značky na Queen Street a High Street, stylové nákupní jednotky na Britomartu, největší zélandské nákupní centrum Sylvia park nabízí množství obchůdků nejen s módou.

Návštěva vinařských oblastí

V okolí Aucklandu leží hned několik známých vinařských oblastí. Můžete si zajet na skleničku nebo ve vinařství strávit i několik dní. Mezi nejznámější místa patří Waiheke Island, Matakana nebo Kumeu. Pokud nemáte k dispozici auto, můžete se přidat k organizovanému výletu.

Co tady objevíš?

Auckland, to není jen největší město Nového Zélandu. Byla by škoda sem pouze přiletět a odletět, ale neprojít si město a nenavštívit okolní lesy, pláže nebo ostrovy.

Město má pěkné, moderní, a přitom nepříliš velké centrum, příjemnou přístavní promenádu, spoustu zelených parků a je velice rozmanité a multikulturní. V každé aucklandské čtvrti je pěkný park, kopeček s vyhlídkou nebo pláž, navíc samotné uličky s dřevěnými stylovými domky na člověka dýchnou takovou pohodovou atmosférou.

Pokud zatoužíte po troše přírody, půl hodiny za městem už jsou krásné a velmi typické zélandské lesy se značenými trasami a surfařské ráje v podobě pláží s černým pískem.

Průvodce pro tebe napsal Iva
Připrav se na
2-4 dny
Dostačující doba na průzkum samotného města.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - duben
V tomto období panuje na Severním ostrově hlavní sezóna.
Více o počasí
Letenky od
28 000 Kč
Průměrná cena letenky z Prahy. V akcích cca 2x ročně se dá sehnat i pod 20 tisíc.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu