Auckland

Co vidět a navštívit v Aucklandu

17 míst co vidět v Aucklandu

Sky Tower

SKY Tower

Budova

SKY tower je 328 metrů vysoká dominanta Aucklandu a nejvyšší budovou na jižní polokouli (23. nejvyšší na světě). Můžete navštívit vyhlídku na město (29 NZ$), zajít si na večeři s vyhlídkou v ceně nebo si domluvit adrenalinový base jump z věže. Během léta (listopad - duben) je otevřeno od 8:30 do 22:30, v zimě pak od 9:00 do 22:00. Oficiální web

Zobrazit místo
Waiheke island

Waiheke Island

Čtvrť

Ostrov Waiheke je asi nejznámější vinařská oblast v okolí Aucklandu. Najdete zde mnoho vinařství a restaurací, menší umělecké galerie, pěkné pláže, to vše pouze 4 minut trajektem z centra města. Zpáteční jízdenka stojí 38 NZ$.

Zobrazit místo
Devonport

Devonport

Čtvrť

Trajektem je to do Devonportu příjemná čtvrthodinová projížďka, s výhledem na mrakodrapy v centru města. Za návštěvu stojí Námořní muzeum, park North Head s rozsáhlými podzemními chodbami a bunkry a Mount Victoria s výhledem na západ slunce.

Zobrazit místo
Takapuna Beach

Takapuna Beach

Pláž

Pěkná a klidná pláž obklopená příjemnými kavárnami a restauracemi v severní části Aucklandu.

Zobrazit místo
One Tree Hill

One Tree Hill

Příroda

Park One Tree Hill je známý pěknou vyhlídkou a obeliskem. Má spoustu příjemných zákoutí a navíc se tu volně pasou ovečky. Na nedalekou zastávku Greenlane se z centra dostanete příměstským vlakem z centra.

Zobrazit místo
Auckland Zoo

Auckland ZOO

Místo

Navštivte kiwihouse a každodenní povídání o zélandských a australských zvířátkách. Otevírací doba je od 9:30 do 17 hodin a vstupné stojí 28,50 NZ$. Pokud nemáte auto, z centra se sem dostanete autobusy č. 18, 3, 110, 132 a 133. Oficiální web

Zobrazit místo
Domain Park

Auckland Domain

Příroda

Auckland Domain, nejstarší městský park, se pyšní obrovskými starými stromy a uměleckými sochami. Kromě pěkné procházky, je zde i aucklandské War Memorial Museum.

Zobrazit místo
Auckland

Námořní muzeum

Museum

Námořní muzeum v Devonportu je nejlépe dostupné trajektem z centra města. Vstupné do muzea je zdarma, otevřeno je každý den od 10 do 17 hodin. Oficiální web

Zobrazit místo
Art Gallery

Galerie umění

Museum

Galerie umění se nachází přímo v centru města, kromě stálých expozic hostí i několik dalších výstav. Otevírací doba je od 10 do 17 hodin a vstupné činí 20 NZ$. Oficiální web

Zobrazit místo
War Museum

Auckland War Museum

Museum

Auckland War Memorial Museum se nachází v parku Acukland Domain. Otevírací doba je od 10 do 17 hodin, základní vstupné stojí 25 NZ$. Muzeum je snadno dostupné pěšky nebo na kole z centra města. Oficiální web

Zobrazit místo
Auckland

Observatoř a planetárium

Budova

Observatoř a planetárium se nachází na jižním okraji parku One Tree Hill. Během roku pořádá astronomické přednášky a ve večerních hodinách nabízí možnost pozorování hvězd teleskopem. Pro aktuální informace navštivte stránky www.stardome.org.nz.

Zobrazit místo
Auckland

Piha beach & Lion Rock

Pláž

Piha beach je vulkanická pláž s černým pískem, ideální pro surfování. Můžete si vylézt na Lion Rock, skálu ve tvaru lva, nebo vyrazit na vycházku k vodopádu Kitekite.

Zobrazit místo
Auckland

Karekare Beach

Pláž

Karekare beach je jedna z nejhezčích pláží na západ od Aucklandu. Z parkoviště vede značená turistická trasa okruhem přes pláž a zpět lesem s výhledem na moře.

Zobrazit místo
Auckland

Muriwai Beach

Pláž

Tato krásná vulkanická pláž se kromě jiného pyšní kolonií mořského ptáka terej bílý.

Zobrazit místo
Waitakere

Waitakere Regional park

Příroda

Na okraj parku Waitakere je to z Aucklandu půl hodiny jízdy, k moři tak 50 minut. Část z mnoha značených cest vede lesem se stromovými kapradinami, další část po plážích s černým vulkanickým pískem.

Zobrazit místo
Auckland

Long Bay Regional park

Příroda

Nejbližší regionální park Long Bay je pouze 20 minut jízdy autem od města, případně hodinu autobusem č. 858. Pyšní se dlouhou pláží s bílým pískem a pěknou procházkovou trasou po skalnatém pobřeží.

Zobrazit místo
Auckland

Shakespeare Regional park

Příroda

V Shakespeare parku se můžete kromě plážových aktivit vydat na tříhodinovou vycházku pastvinami, poslouchat a pozorovat ptáky nebo i přespat ve zdejším kempu.

Zobrazit místo

Chystáš se do Aucklandu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020