Co tady objevíš?

Auckland, to není jen největší město Nového Zélandu. Byla by škoda sem pouze přiletět a odletět, ale neprojít si město a nenavštívit okolní lesy, pláže nebo ostrovy.

Město má pěkné, moderní, a přitom nepříliš velké centrum, příjemnou přístavní promenádu, spoustu zelených parků a je velice rozmanité a multikulturní. V každé aucklandské čtvrti je pěkný park, kopeček s vyhlídkou nebo pláž, navíc samotné uličky s dřevěnými stylovými domky na člověka dýchnou takovou pohodovou atmosférou.

Pokud zatoužíte po troše přírody, půl hodiny za městem už jsou krásné a velmi typické zélandské lesy se značenými trasami a surfařské ráje v podobě pláží s černým pískem.

Průvodce pro tebe napsal Iva
Připrav se na
2-4 dny
Dostačující doba na průzkum samotného města.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - duben
V tomto období panuje na Severním ostrově hlavní sezóna.
Více o počasí
Letenky od
28 000 Kč
Průměrná cena letenky z Prahy. V akcích cca 2x ročně se dá sehnat i pod 20 tisíc.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

SKY Tower

SKY tower je 328 metrů vysoká dominanta Aucklandu a nejvyšší budovou na jižní polokouli (23. nejvyšší na světě). Můžete navštívit vyhlídku na město (29 NZ$), zajít si na večeři s vyhlídkou v ceně nebo si domluvit adrenalinový base jump z věže.

Během léta (listopad - duben) je otevřeno od 8:30 do 22:30, v zimě pak od 9:00 do 22:00.

Zavřít boční panel

Waiheke Island

Ostrov Waiheke je asi nejznámější vinařská oblast v okolí Aucklandu. Najdete zde mnoho vinařství a restaurací, menší umělecké galerie, pěkné pláže, to vše pouze 4 minut trajektem z centra města. Zpáteční jízdenka stojí 38 NZ$.

Zavřít boční panel

Devonport

Trajektem je to do Devonportu příjemná čtvrthodinová projížďka, s výhledem na mrakodrapy v centru města. Za návštěvu stojí Námořní muzeum, park North Head s rozsáhlými podzemními chodbami a bunkry a Mount Victoria s výhledem na západ slunce.

Zavřít boční panel

Takapuna Beach

Pěkná a klidná pláž obklopená příjemnými kavárnami a restauracemi v severní části Aucklandu.

Zavřít boční panel

One Tree Hill

Park One Tree Hill je známý pěknou vyhlídkou a obeliskem. Má spoustu příjemných zákoutí a navíc se tu volně pasou ovečky. Na nedalekou zastávku Greenlane se z centra dostanete příměstským vlakem z centra.

Zavřít boční panel

Auckland ZOO

Navštivte kiwihouse a každodenní povídání o zélandských a australských zvířátkách. Otevírací doba je od 9:30 do 17 hodin a vstupné stojí 28,50 NZ$. Pokud nemáte auto, z centra se sem dostanete autobusy č. 18, 3, 110, 132 a 133.

Zavřít boční panel

Auckland Domain

Auckland Domain, nejstarší městský park, se pyšní obrovskými starými stromy a uměleckými sochami. Kromě pěkné procházky, je zde i aucklandské War Memorial Museum.

Zavřít boční panel

Námořní muzeum

Námořní muzeum v Devonportu je nejlépe dostupné trajektem z centra města. Vstupné do muzea je zdarma, otevřeno je každý den od 10 do 17 hodin.

Zavřít boční panel

Galerie umění

Galerie umění se nachází přímo v centru města, kromě stálých expozic hostí i několik dalších výstav. Otevírací doba je od 10 do 17 hodin a vstupné činí 20 NZ$.

Zavřít boční panel

Auckland War Museum

Auckland War Memorial Museum se nachází v parku Acukland Domain. Otevírací doba je od 10 do 17 hodin, základní vstupné stojí 25 NZ$. Muzeum je snadno dostupné pěšky nebo na kole z centra města.

Zavřít boční panel

Observatoř a planetárium

Observatoř a planetárium se nachází na jižním okraji parku One Tree Hill. Během roku pořádá astronomické přednášky a ve večerních hodinách nabízí možnost pozorování hvězd teleskopem. Pro aktuální informace navštivte stránky www.stardome.org.nz.

Zavřít boční panel

Piha beach & Lion Rock

Piha beach je vulkanická pláž s černým pískem, ideální pro surfování. Můžete si vylézt na Lion Rock, skálu ve tvaru lva, nebo vyrazit na vycházku k vodopádu Kitekite.

Zavřít boční panel

Karekare Beach

Karekare beach je jedna z nejhezčích pláží na západ od Aucklandu. Z parkoviště vede značená turistická trasa okruhem přes pláž a zpět lesem s výhledem na moře.

Zavřít boční panel

Muriwai Beach

Tato krásná vulkanická pláž se kromě jiného pyšní kolonií mořského ptáka terej bílý.

Zavřít boční panel

Waitakere Regional park

Na okraj parku Waitakere je to z Aucklandu půl hodiny jízdy, k moři tak 50 minut. Část z mnoha značených cest vede lesem se stromovými kapradinami, další část po plážích s černým vulkanickým pískem.

Zavřít boční panel

Long Bay Regional park

Nejbližší regionální park Long Bay je pouze 20 minut jízdy autem od města, případně hodinu autobusem č. 858. Pyšní se dlouhou pláží s bílým pískem a pěknou procházkovou trasou po skalnatém pobřeží.

Zavřít boční panel

Shakespeare Regional park

V Shakespeare parku se můžete kromě plážových aktivit vydat na tříhodinovou vycházku pastvinami, poslouchat a pozorovat ptáky nebo i přespat ve zdejším kempu.

Počasí a sezóny v Aucklandu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Auckland
Teploty během roku

23 °C

24 °C

23 °C

20 °C

18 °C

16 °C

15 °C

15 °C

15 °C

18 °C

20 °C

22 °C

Počasí

Počasí v Aucklandu je během celého roku proměnlivé – během jednoho dne můžete čekat ostré sluníčko a bezvětří, zataženo a vítr, lehký deštík i pořádný slejvák. Obecně se teploty v Aucklandu pohybují mezi 10 a 25 °C, zima a léto je zde opačně než u nás.

Sezóny a kdy vyrazit

Nejteplejší a nejméně deštivé počasí je od prosince do února, nejstudeněji a nejvlhčeji je během června až září. V Aucklandu se lidé běžně koupou na některé z pláží, nicméně čekejte chladné moře v kombinaci s neustálým větrem.

Od počasí se také odvíjí turistická sezóna. Pokud chcete co nejlepší počasí, je potřeba vyrazit právě v období mezi prosincem a koncem února. Nevýhodou tohoto období jsou vysoké ceny a velké množství turistů. Pokud jste ochotni risknout horší počasí (které může, ale nemusí přijít), doporučili bychom cestovat raději v mezisezoně na podzim nebo na jaře.

Skvělé akce do Aucklandu

ušetříš až 35%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 75%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 34%
Akce starší 2 týdnů
16 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu