Průvodce městem
Zelený Auckland
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Aucklandu

Kde se ubytovat v Aucklandu

Mnoho ubytování, ať už levnější, nebo dražší se nachází přímo v centru města, kde je vše po ruce – restaurace, bary, přístav, muzea. Chcete-li se ubytovat v klidnější čtvrti, možná poblíž pláže, dobrým místem jsou čtvrti na severu města.

Budete-li mít půjčené auto, ubytujte se raději mimo nejužší centrum, abyste předešli stresovým situacím při řízení v neznámém městě. Auckland je obecně velmi bezpečné město, takže v tomto směru se meze nekladou, ubytujte se tam, kde uvidíte příjemné zařízení s dobrým hodnocením a dobrou cenou.

Ceny

Protože Auckland a Nový Zéland jsou plné backpackerů, ve městě je nespočet hostelů. Ty nejlevnější stojí kolem 20 NZ$ za postel, jejich kvalita je oproti evropskému standardu poměrně nízká.

Soukromý pokoj pro dva lze sehnat od 75 NZ$ v hostelích, guesthousech a homestay, od 120 NZ$ v hotelech. Hvězdičkové hotely se pak pohybují mezi 200–450 NZNZ$.

Máte-li k dispozici auto, určitě se vyplatí podívat se na nabídku airbnb. Zélanďani jsou velmi milí a zdvořilí hostitelé a ubytování nabízí lepší poměr cena/kvalita.

Vyhledej si svůj hotel v Aucklandu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Auckland, to není jen největší město Nového Zélandu. Byla by škoda sem pouze přiletět a odletět, ale neprojít si město a nenavštívit okolní lesy, pláže nebo ostrovy.

Město má pěkné, moderní, a přitom nepříliš velké centrum, příjemnou přístavní promenádu, spoustu zelených parků a je velice rozmanité a multikulturní. V každé aucklandské čtvrti je pěkný park, kopeček s vyhlídkou nebo pláž, navíc samotné uličky s dřevěnými stylovými domky na člověka dýchnou takovou pohodovou atmosférou.

Pokud zatoužíte po troše přírody, půl hodiny za městem už jsou krásné a velmi typické zélandské lesy se značenými trasami a surfařské ráje v podobě pláží s černým pískem.

Průvodce pro tebe napsal Iva
Připrav se na
2-4 dny
Dostačující doba na průzkum samotného města.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - duben
V tomto období panuje na Severním ostrově hlavní sezóna.
Více o počasí
Letenky od
28 000 Kč
Průměrná cena letenky z Prahy. V akcích cca 2x ročně se dá sehnat i pod 20 tisíc.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu