Průvodce městem
Moderní Varšava
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování ve Varšavě

Kde se ubytovat ve Varšavě

Varšava leží na poměrně velkém území, je „roztahaná“ po okolí a vzdálenosti jsou velké. Nejlepší (i cenově dostupné) je samozřejmě bydlení ve čtvrti Śródmieśce, tedy v perimetru kolem hlavního nádraží (stanice Centralna). Je to strategické místo, odkud se dostanete rychle do celé Varšavy.

Oblast kolem historického centra nabídne především menší turistické hotely. Hned po ruce budete mít nejnavštěvovanější část Varšavy, ale historické centrum je malé a doprava do ostatních částí města je horší než z moderního centra.

Mimo tato centra už jen záleží na tom, jak dlouho chcete strávit dojížděním. Varšava nemá žádné nebezpečné či vyloženě nevábné čtvrti, také vybírejte buď dle polohy, nebo ceny. Bydlení na metru nebo u vlaku bude velkým plusem, protože město je rozlehlé a cesty pozemní dopravou můžou trvat klidně 45 minut.

Ceny

Ve Varšavě rostou velké mezinárodní hotely jako houby po dešti, přetlak v nabídce tak mírně tlačí ceny dolů, což znamená příznivější nabídky i v segmentu luxusnějších hotelů. Jedna noc pobytu v 5* hotelu klidně vyjde kolem 3.500 Kč, standardní 3* hotely pak bez problémů seženete kolem 1.000 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj. Varšava je tak stále o pár procent levnější než třeba Praha nebo Budapešť a je přívětivá i pro ultra lowcost cestovatele.

Hotely (dokonce i s vlastním sociálním zařízení) na kraji města seženete klidně okolo 500–600 Kč na noc pro dva.

Vyhledej si svůj hotel ve Varšavě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Polské hlavní město už na první pohled dává najevo, že chce být důležitou metropolí s mezinárodním přesahem. Moderní mrakodrapy rostou v centru jako houby po dešti, velké mezinárodní firmy a organizace sem stěhují svá regionální ředitelství a město se stává důležitým ekonomickým centrem.

Varšava si však k dnešnímu úspěchu prošla dlouhou trnitou cestu se značně pohnutým osudem. Za druhé světové války byla prakticky celá srovnána se zemí, jen mizivé procento budov zůstalo bez poškození. To má za následek především úplnou absenci autentického historického centra (to současné bylo uměle přebudováno až po válce) a také velké plochy zastavěné typickou socialistickou architekturou.

Na první pohled tak Varšava nemusí být nejatraktivnějším místem k návštěvě, ale nenechte se mýlit. Kromě několika zajímavostí si tu užijete autentického polského života, zakusíte skvělou místní kuchyni a po večerech se budete bavit v jedněch z mnoha barů či restaurací. I přes to, že je dnes Varšava úplně normálním západním městem, při delších posezeních v baru či restauraci pocítíte, že je tu levněji než v Praze…

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2 dny
Na základní průzkum města dostatečně dlouhá doba.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben–říjen
Varšava leží o něco severněji, zimy jsou tu tím pádem více nepříjemné.
Více o počasí
Letenky od
1 200 Kč
Je běžná cena cesty po zemi z Prahy. Letenky stojí od 3.000 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu