Kde se ubytovat ve Varšavě

Varšava leží na poměrně velkém území, je „roztahaná“ po okolí a vzdálenosti jsou velké. Nejlepší (i cenově dostupné) je samozřejmě bydlení ve čtvrti Śródmieśce, tedy v perimetru kolem hlavního nádraží (stanice Centralna). Je to strategické místo, odkud se dostanete rychle do celé Varšavy.

Oblast kolem historického centra nabídne především menší turistické hotely. Hned po ruce budete mít nejnavštěvovanější část Varšavy, ale historické centrum je malé a doprava do ostatních částí města je horší než z moderního centra.

Mimo tato centra už jen záleží na tom, jak dlouho chcete strávit dojížděním. Varšava nemá žádné nebezpečné či vyloženě nevábné čtvrti, také vybírejte buď dle polohy, nebo ceny. Bydlení na metru nebo u vlaku bude velkým plusem, protože město je rozlehlé a cesty pozemní dopravou můžou trvat klidně 45 minut.

Ceny

Ve Varšavě rostou velké mezinárodní hotely jako houby po dešti, přetlak v nabídce tak mírně tlačí ceny dolů, což znamená příznivější nabídky i v segmentu luxusnějších hotelů. Jedna noc pobytu v 5* hotelu klidně vyjde kolem 3.500 Kč, standardní 3* hotely pak bez problémů seženete kolem 1.000 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj. Varšava je tak stále o pár procent levnější než třeba Praha nebo Budapešť a je přívětivá i pro ultra lowcost cestovatele.

Hotely (dokonce i s vlastním sociálním zařízení) na kraji města seženete klidně okolo 500–600 Kč na noc pro dva.

Vyhledej si svůj hotel ve Varšavě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu