Cestování Covid-19

Od 13.6. lze do Polska cestovat bez omezení, od 15.6. je pak možný i návrat do ČR bez testů či karantény. Od 16.6. pak bude povolena i mezistátní veřejná doprava. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Slezské vojvodství (Katowice, okolí hranice s Moravskoslezským krajem) je nově zařazeno do "bezpečných" regionů a není třeba se prokazovat žádným testem.

Fénix, který povstal z popela

Polská republika je stát ležící ve střední Evropě, jež hraničí s Německem na západě, s Českou a Slovenskou republikou na jihu, Běloruskem a Ukrajinou na východě a s Litvou a Ruskem na severu.

Žádná jiná země nemá takovou minulost jako Polsko, během druhé světové války prakticky zmizelo z mapy a třetina obyvatelstva byla vyhlazena. Dnes je země hrdým a nezávislým členem Evropské unie, kde z většiny míst stále dýchá historie a kde si můžete vychutnat dobroty polské kuchyně. Polská krajina je stejně rozlehlá a nevšední jako historie země, můžete obdivovat pohyblivé písečné duny, zasněžené vrcholky Tater, ponořit se do temnot skutečného pralesa nebo relaxovat u Mazurských jezer. 

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
březen - říjen
Místní počasí je identické s tím v ČR. U moře se moc neohřeješ.
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x za měsíc a ušetříš cca 60 %. Akční letenky do Polska
Průvodce pro tebe napsal kk.ptackova

Praktické tipy před cestou do Polska

Noční Varšava
Co vidět v Polsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Polsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Polsku

Mořské oko v polských Tatrách
Co dělat v Polsku

Co dělat v Polsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Polsko.

Počasí v Polsku

Přehledně o počasí v Polsku a teploty během roku. Kdy jet do Polska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Polské vlaky
Doprava v Polsku

Jak se dopravovat a cestovat v Polsku? Cestování v Polsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Polský zlotý
Peníze a ceny v Polsku

Čím platit v Polsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Polský złoty. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Polsku?
Aktuální kurz 1 zł = 5.96 Kč

Žurek
Jídlo v Polsku

Co ochutnat v Polsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Polsku a kde se stravovat.

Křesťanství
Kultura a lidé v Polsku

Jak se mluví v Polsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Polsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Polsku

Je Polsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Polsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Polska

Je potřeba vízum a pas do Polska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Polska?

Další průvodce v Polsku a okolí

Krakow
Tutaj można cieszyć się nim!
Tady se ti bude líbit!
Krakov
Průvodce městem
Noční Varšava
Tutaj można cieszyć się nim!
Tady se ti bude líbit!
Varšava
Průvodce městem
Vratislav
Tutaj można cieszyć się nim!
Tady se ti bude líbit!
Vratislav
Průvodce městem
Bělorusko
Здесь вы будете наслаждаться этим!
Tady se ti bude líbit!
Bělorusko
Průvodce zemí
Moskva
Добро пожаловать, мой друг!
Vítej, příteli!
Rusko
Průvodce zemí

Cestopisy z Polska od cestovatelů jako ty

Čtení na 2 minuty
Dva týždne okolo Poľska
Avatar uživatele
cizy 2020-10-08T13:44:45+02:00 2 komentáře
Polsko 2020

Road trip krajinou našich severných susedov od jej západných hraníc s Nemeckom popri Baltiku cez Mazury až k Bielovežskému pralesu pri hraniciach s Bieloruskom. . O tom ako Korona, resp. SARS-Cov-2 – keď už mám byť exaktný – narušila, zničila alebo zrušila cestovateľské plány komukoľvek je úplne zbytočné diskutovať, tak tu nebudem nariekať. Pokým pri…

❤️ Oblíbené
Čtení na 10 minut
KRAKOV za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2020-09-25T11:34:05+02:00 30 komentářů
Polsko 2020

Historické domy, obrovský rynek s podzemím a starobylou tržnicí, kostely, obchody, stánky s místními specialitami, židovská čtvrť, nádherný hrad. Především ale čtvrthodinka jízdy od naprosté senzace... Historické domy, obrovský rynek s podzemím a starobylou tržnicí, kostely, obchody, stánky s místními specialitami, židovská čtvrť, nádherný hrad... Především ale čtvrthodinka jízdy od naprosté…

Čtení na 1 minutu
Koniec leta v poľských Tatrách
Avatar uživatele
tonic 2020-09-08T13:25:03+02:00 0 komentářů
Polsko 2020

Necelý tyždeň na severnej strane Tatier, kde síce nezažijete tak dramatické výhľady ako na strane slovenskej, no pomer cena/výkon vyhráva.. Zvedavosť mi nakoniec nedala a odignoroval som varovania poľských kolegov. Začiatkom posledného prázdninového týždňa som zarezervoval 6 nocí vo ville na okraji “poľského Aspenu” s príchodom o tri dni…

❤️ Oblíbené
Čtení na 15 minut
GDAŇSK za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2020-08-26T23:44:01+02:00 58 komentářů
Polsko 2020

Hanzovní pestrobarevné domečky, bílé písečné pláže a tyrkysové moře, boží "za Kačku" jídlo a neskutečné muzeum II. světové války. Prostě Gdaňsk. Polskej Karibik dostupnej za pár korun Flixbusem!. TERMÍN:21. - 25.8.2020KOMPLETNÍ CESTOPIS ZDE:https://1url.cz/@gdanskzakacku.czPROČ POLSKO - GDAŇSK? Tak původně Polsko v plánu vůbec nebylo. V plánu byly Athény! Jenomže člověk míní, semafor mění. A…

7 dalších cestopisů
Avatar uživatele kk.ptackova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu