Cestování Covid-19

Od 13.6. lze do Polska cestovat bez omezení, od 15.6. je pak možný i návrat do ČR bez testů či karantény. Od 16.6. pak bude povolena i mezistátní veřejná doprava. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Slezské vojvodství (Katowice, okolí hranice s Moravskoslezským krajem) je nově zařazeno do "bezpečných" regionů a není třeba se prokazovat žádným testem.

Fénix, který povstal z popela

Polská republika je stát ležící ve střední Evropě, jež hraničí s Německem na západě, s Českou a Slovenskou republikou na jihu, Běloruskem a Ukrajinou na východě a s Litvou a Ruskem na severu.

Žádná jiná země nemá takovou minulost jako Polsko, během druhé světové války prakticky zmizelo z mapy a třetina obyvatelstva byla vyhlazena. Dnes je země hrdým a nezávislým členem Evropské unie, kde z většiny míst stále dýchá historie a kde si můžete vychutnat dobroty polské kuchyně. Polská krajina je stejně rozlehlá a nevšední jako historie země, můžete obdivovat pohyblivé písečné duny, zasněžené vrcholky Tater, ponořit se do temnot skutečného pralesa nebo relaxovat u Mazurských jezer. 

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
březen - říjen
Místní počasí je identické s tím v ČR. U moře se moc neohřeješ.
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x za měsíc a ušetříš cca 60 %. Akční letenky do Polska
Průvodce pro tebe napsal kk.ptackova

Praktické tipy před cestou do Polska

Noční Varšava
Co vidět v Polsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Polsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Polsku

Mořské oko v polských Tatrách
Co dělat v Polsku

Co dělat v Polsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Polsko.

Počasí v Polsku

Přehledně o počasí v Polsku a teploty během roku. Kdy jet do Polska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Polské vlaky
Doprava v Polsku

Jak se dopravovat a cestovat v Polsku? Cestování v Polsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Polský zlotý
Peníze a ceny v Polsku

Čím platit v Polsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Polský złoty. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Polsku?
Aktuální kurz 1 zł = 5.97 Kč

Žurek
Jídlo v Polsku

Co ochutnat v Polsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Polsku a kde se stravovat.

Křesťanství
Kultura a lidé v Polsku

Jak se mluví v Polsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Polsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Polsku

Je Polsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Polsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Polska

Je potřeba vízum a pas do Polska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Polska?

Další průvodce v Polsku a okolí

Krakow
Tutaj można cieszyć się nim!
Tady se ti bude líbit!
Krakov
Průvodce městem
Noční Varšava
Czekamy na Ciebie!
Už na tebe čekáme!
Varšava
Průvodce městem
Vratislav
Cześć!
Ahoj!
Vratislav
Průvodce městem
Bělorusko
уже ждет вас!
Už na tebe čekáme!
Bělorusko
Průvodce zemí
Moskva
Добро пожаловать, мой друг!
Vítej, příteli!
Rusko
Průvodce zemí

Cestopisy z Polska od cestovatelů jako ty

Čtení na 16 minut
ROADTRIP IV
Avatar uživatele Tutina
Tutina 2019-09-15T09:53:54+02:00 0 komentářů
Evropa 2019

Letošní díl našeho ježdění po evropských silnicích.. Máme za sebou s přítelem v posledních třech letech tři roadtripy po Evropě, jejichž itinerář sem také možná jednou přidám, a tak letos nemohl chybět díl čtvrtý. Po loňském "tak dlouho se jezdí autem…

Čtení na 1 minutu
Víkend pri ruskom Baltiku - Kaliningrad
Avatar uživatele
tonic 2019-08-16T11:21:22+02:00 0 komentářů
Evropa 2019

Od začiatku júla nám do obskurnej ruskej exklávy medzi Poľskom a Litvou stačia bezplatné elektronické víza. Pôvodný plán návštevy severu Poľska sme operatívne upravili a na víkend nakukli do Ruska.. Začiatkom júla Kremeľ spravil nečakane ústretový krok. Nové bezplatné e-vízavýrazne zjednodušili vstup do neďalekejKaliningradskej oblasti, obskurnej exklávy s nemeckým dedičstvom. Tá sa rozprestiera…

Čtení na 1 minutu
Potulky Portom a severom Portugalska
Avatar uživatele
tonic 2019-04-23T21:47:49+02:00 0 komentářů
Evropa 2019

Na západ často nezavítam, ale Portugalsko ma veľmi príjemne prekvapilo. Nie je to ten stredomorský temperament a manana, ale jedna príjemná a neskutočne zelená krajina s výbornými stejkami a vínom:). Tady začni psát svůj cestopis...Portugalsko bolo vždy jednou z krajín západnej Európy, ktorá ma odjakživa lákala. Ako jediný z južanských štátov nemá prístup k Stredomoriu a vždy si šlo svojou…

❤️ Oblíbené
Čtení na 4 minuty
Překvápko!!
Avatar uživatele Lucka
Lucka 2019-03-26T21:02:50+01:00 16 komentářů
Polsko 2018

Výlet do Krakova, dceřin splněný sen, zase letět letadlem. . Adélce je 13 let a naposledy letěla letadlem, když ji byly 4 roky. Děláme ji každou chvilku nějaké překvapení s výlety, ale dlouho si přála zase letět letadlem. S přáteli jsme si naplánovali výlet do…

2 další cestopisy
Avatar uživatele kk.ptackova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu