Průvodce městem
Trpasličí Vratislav
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity ve Vratislavě

Po stopách trpaslíků Krasnale

Nikdo neví, kde se vzali, ale i přesto je všichni milují. Řeč je o necelých dvou stovkách malých trpaslíků, mezi místními známých jako Krasnale, v podobě bronzových soch rozprostřených po celém městě.

Jsou ztvárněny v nejrůznějších podobách u nejrůznějších aktivit. Někteří se tváří nevinně, jiní žebrají o peníze, další se opíjí do němoty, studují, tlačí balvany, lezou po pouličním osvětlení atd. Najdete je doslova na každém kroku během své návštěvy Vratislavi.

Ať už s dětmi či bez nich, zkuste najít alespoň pár desítek z nich. Stačí se jen rozhlížet kolem sebe, nebo rovnou využijte mapu s lokalitami jednotlivých trpaslíků a jejich vlastními příběhy na: krasnale.pl/en/map/.

Vánoční trhy

Pokud bychom měli jmenovat jedno jediné město z celého Polska, které se může pyšnit nejkrásnějšími vánočními trhy, bude to právě Vratislav. 

Největší trhy najdete jak jinak než na hlavním náměstí Rynek a sousedním Solném náměstí. Součástí bývá i pohádkový les, kde v jednotlivých budkách mohou děti sledovat příběhy nejznámějších pohádek. Nechybí ani horská dráha, kolotoč a samozřejmě všudypřítomné botičky s alkoholickými nápoji nejrůznějších příchutí.

Plavba na řece Odře

Z vodní hladiny můžete pozorovat nábřeží díky městským lodičkám poháněným solárními panely CityBoats. Půlhodinová plavba stojí 15 PLN na osobu nebo delší okruh v podobě jedné hodiny za 30 PLN. Loděnici najdete na největším z nejmenších ostrovů Piasek: cityboats.pl.

Vodní zábava v aquaparku

Kdyby nadešel čas, který byste rádi zpříjemnili vodní aktivitou, vyrazte do místního aquaparku Wrocławski Park Wodny. Součástí kromě bazénů, vířivek a saun je i šestice tobogánů, divoká řeka, bazén s vlnobitím a venkovní bazény.

Vstupné se hradí za 2 hodiny 27 PLN, za 3 hodiny 37 PLN a celodenní za 47 PLN. Otevřeno je denně od 9:00 do 23:00 a nejlepší volbou dopravy k aquaparku jsou tramvaje linky 2, 9 a 15.

Nakupování

Za nákupy do Vratislavi se můžete vydat do jedné z mnoha nákupních galerií či center.

Zatímco za potravinami a kořením se vydejte do tržnice Hala Targowa na severu historického centra u Pískového mostu, za oblečením zvolte moderní obchodní domy, jako je Sky Tower, Renoma, Galeria Dominikańska či rozlehlé outletové centrum na západním předměstí Magnolia Park.

Co tady objevíš?

Malebné město Vratislav (Wroclaw) ležící na řece Odře je 4. největším městem Polska. Mnozí turisté ho neprávem přehlížejí, přestože k tomu ze všech úhlů pohledu není jediný důvod.

Poklidné náměstí Rynek hýří barvami obléhajících domů a radostí z místních trpaslíků zvaných Krasnale. Visí po lampách, schovávají se ve výlohách, čtou si, bádají, pracují, opíjí se či žebrají. Schválně, najdete alespoň stovku z nich?

Po trpasličím lovu se pohodlně usaďte v jedné z mnoha výborných kaváren či restaurací a vychutnejte si tradiční pokrmy jako pirožky či zapiekanky.

Večerní procházka po jednom z mnoha nábřežích podél řeky Odry jen umocní také romantickou náladu města.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
2–3 dny
Hbitější jedinci zvládnou nabýt atmosféru města i během jediného dne
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Za městskou turistikou se vydejte kdykoli během roku.
Více o počasí
Letenky od
600 Kč
Standardní cena zpátečních jízdenek z Prahy, ale též Brna, Olomouce a Ostravy.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 dny
Navrhni úpravu