Vratislav

Co dělat ve Vratislavi

Po stopách trpaslíků Krasnale

Nikdo neví, kde se vzali, ale i přesto je všichni milují. Řeč je o necelých dvou stovkách malých trpaslíků, mezi místními známých jako Krasnale, v podobě bronzových soch rozprostřených po celém městě.

Jsou ztvárněny v nejrůznějších podobách u nejrůznějších aktivit. Někteří se tváří nevinně, jiní žebrají o peníze, další se opíjí do němoty, studují, tlačí balvany, lezou po pouličním osvětlení atd. Najdete je doslova na každém kroku během své návštěvy Vratislavi.

Ať už s dětmi či bez nich, zkuste najít alespoň pár desítek z nich. Stačí se jen rozhlížet kolem sebe, nebo rovnou využijte mapu s lokalitami jednotlivých trpaslíků a jejich vlastními příběhy na: krasnale.pl/en/map/.

Vánoční trhy

Pokud bychom měli jmenovat jedno jediné město z celého Polska, které se může pyšnit nejkrásnějšími vánočními trhy, bude to právě Vratislav. 

Největší trhy najdete jak jinak než na hlavním náměstí Rynek a sousedním Solném náměstí. Součástí bývá i pohádkový les, kde v jednotlivých budkách mohou děti sledovat příběhy nejznámějších pohádek. Nechybí ani horská dráha, kolotoč a samozřejmě všudypřítomné botičky s alkoholickými nápoji nejrůznějších příchutí.

Plavba na řece Odře

Z vodní hladiny můžete pozorovat nábřeží díky městským lodičkám poháněným solárními panely CityBoats. Půlhodinová plavba stojí 15 PLN na osobu nebo delší okruh v podobě jedné hodiny za 30 PLN. Loděnici najdete na největším z nejmenších ostrovů Piasek: cityboats.pl.

Vodní zábava v aquaparku

Kdyby nadešel čas, který byste rádi zpříjemnili vodní aktivitou, vyrazte do místního aquaparku Wrocławski Park Wodny. Součástí kromě bazénů, vířivek a saun je i šestice tobogánů, divoká řeka, bazén s vlnobitím a venkovní bazény.

Vstupné se hradí za 2 hodiny 27 PLN, za 3 hodiny 37 PLN a celodenní za 47 PLN. Otevřeno je denně od 9:00 do 23:00 a nejlepší volbou dopravy k aquaparku jsou tramvaje linky 2, 9 a 15.

Nakupování

Za nákupy do Vratislavi se můžete vydat do jedné z mnoha nákupních galerií či center.

Zatímco za potravinami a kořením se vydejte do tržnice Hala Targowa na severu historického centra u Pískového mostu, za oblečením zvolte moderní obchodní domy, jako je Sky Tower, Renoma, Galeria Dominikańska či rozlehlé outletové centrum na západním předměstí Magnolia Park.

Chystáš se do Vratislavi?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 02. 07. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.