Zavřít boční panel

Ubytování ve Vratislavě

Kde se ubytovat ve Vratislavi

Oblast města není příliš rozlehlá, proto je vhodné hledat ubytování v samotném centru města, kam se také soustředí nejvíce ubytovacích kapacit.

Najdete-li ubytování do 1 km od radnice a Rynku, vybrali jste si správně. Důležité je v tomto případě vybírat zavčas, neboť na poslední chvíli bývá poměrně plno a nemusíte už najít dostupné kapacity nebo budou ceny výrazně vyšší.

Pokud byste i přesto hledali hotel na poslední chvíli a v centru by se nedařilo nic kloudného najít, poohlédněte se po hotelech umístěných na příjezdu do Vratislavi z jižní strany. Po hlavním tahu v ulici Powstańców Śląskich jezdí téměř všechny tramvajové linky, a proto nebudete mít sebemenší problém do 10 minut dosáhnout historického centra města od vchodových dveří u hotelu. Jedete-li do Vratislavi autem, tak v této lokalitě bezproblémově zaparkujete zadarmo.

Ceny

Zatímco nejnižší ceny, které určují hostely napříč městem i centrem, se pohybují v rozmezí 250–400 Kč za osobu a noc, tak standardní hotely v běžné evropské kvalitě tří hvězd lze rezervovat okolo 1.000 Kč za noc. Mezi nimi lze vypíchnout hotely řetězců Campanile, Best Western a Scandic.

U náročnějších jedinců lze doporučit i pětihvězdičkové hotely, z nichž vynikají zejména Radisson Blu, DoubleTree by Hilton a Sofitel Wroclaw Old Town. Průměrné ceny se za pobyt v luxusu pohybují mezi 2–2.500 Kč za pokoj a noc. Vyhledejte si ubytování ve Vratislavi přes Booking.com.

Pokud nebude váš rozpočet příliš napnutý, doporučujeme klidně příjemný čtyřhvězdičkový hotel Mercure u nákupního centra Galeria Dominikańska a samozřejmě Sofitel v samém srdci historického centra. Uvedené hotely bývají často v 50% slevách a snídaní zdarma na stránkách accorhotels.com.

Vyhledej si svůj hotel ve Vratislavě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Malebné město Vratislav (Wroclaw) ležící na řece Odře je 4. největším městem Polska. Mnozí turisté ho neprávem přehlížejí, přestože k tomu ze všech úhlů pohledu není jediný důvod.

Poklidné náměstí Rynek hýří barvami obléhajících domů a radostí z místních trpaslíků zvaných Krasnale. Visí po lampách, schovávají se ve výlohách, čtou si, bádají, pracují, opíjí se či žebrají. Schválně, najdete alespoň stovku z nich?

Po trpasličím lovu se pohodlně usaďte v jedné z mnoha výborných kaváren či restaurací a vychutnejte si tradiční pokrmy jako pirožky či zapiekanky.

Večerní procházka po jednom z mnoha nábřežích podél řeky Odry jen umocní také romantickou náladu města.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
2–3 dny
Hbitější jedinci zvládnou nabýt atmosféru města i během jediného dne
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Za městskou turistikou se vydejte kdykoli během roku.
Více o počasí
Letenky od
600 Kč
Standardní cena zpátečních jízdenek z Prahy, ale též Brna, Olomouce a Ostravy.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu