Lisabon

Ubytování v Lisabonu

Lisabon patří nejen k oblíbeným pobytovým destinacím, ale zároveň se zde mnoho cestovatelů zastaví při dlouhém přestupu na své cestě mezi Evropou a Jižní nebo Severní Amerikou.

Pročtěte si naše tipy na konkrétní hotely, čtvrti, ve kterých se nejlépe bydlí i orientační ceny hotelů v Lisabonu.

Kde se ubytovat v Lisabonu

Lisabon není zase tak rozlehlé město, přesto díky svém kopcovitému terénu je doprava po něm pomalejší, a pokud si vyberete bydlení někde na kraji, je nutné počítat klidně s 45minutovým dojížděním do centra.

Lisabon nabízí širokou škálu ubytování od opravdu levných malých hotýlků po luxusní drahé hotely. Všechny nabídky srovnáte na tradičních portálech.

Porovnat nejlepší hotely na Booking.com

Historické centrum – Alfama a Bairro Alto

Historické centrum se rozkládá ve čtvrtích Alfama a Bairro Alto na kopcích a okolo náměstí Rossio a Praça do Comércio.

Strategicky je tato oblast nejlepším místem pro bydlení v Lisabonu. Všechno je odsud kousek pěšky, zároveň si ale vcelku výrazně připlatíte za ubytování, podobně jako v jiných historických městech po celém světě.

Arroios

Arroios je oblast zhruba vytyčená mezi stanicemi metra Anjos, Alameda a Sandanha a patří k nejoblíbenějším místům.

Tady se ubytujte, pokud chcete volit rozumný kompromis cena vs. výkon. Oproti centru ušetříte i desítky procent, přitom do něj dojedete za 10 minut metrem.

Estrela (Belém)

Estrela je čtvrť okolo kláštera v Belému ve velmi příjemné oblasti starého města prolínající se s modernějšími předměstími.

Chcete-li zažít autentický Lisabon a blízkost řece Tejo za přijatelnější cenu než přímo v centru města, ubytujte se právě zde.

Pokud v Lisabonu jen přestupujete a čeká vás brzký ranní odlet, ubytujte se ve čtvrtích okolo letiště, odkud na letiště dojedete taxíkem či uberem za 5 minut.

Nejlevnější a nejlepší hotely v Lisabonu

Pokud se vám nechce trávit čas hledáním nejlepších nabídek, vybíráme pro vás nejlepší hotely v několika kategoriích.

Nejlevnější ubytování

Nejnižší ceny menších levných hotelů očekávejte mezi 50 EUR a 65 EUR za noc ve dvoulůžkovém pokoji s vlastní koupelnou na pokoji.

Pokoje se sdílenou koupelnou pak pořídíte i pod 40 EUR na noc za 2. Tipy na 3 nejlevnější a dobře hodnocené hotely v Lisabonu:

  • Stay Hotel Lisboa Centro Saldanha – jednoduchý moderní hotel po rekonstrukci na klidnějším místě velmi blízko centra, skvělá volba pro levné, čisté a hezké ubytování klasického hotelového typu
  • Contador Mor Guesthouse – malý penzion přímo v srdci historické části Lisabonu, pokoje jsou moderně rekonstruované a na poměry centra s velmi dobrou cenou
  • GoodTime Marquês Suites – krásný soukromý penzion s malými, ale novými a čistými pokoji na skvělém místě u jednoho z hlavních přestupních bodůvl

Zlatá střední cesta

Klasické 3* a 4* lokální hotely v Lisabonu pořídíte za ceny mezi 60 EUR a 80 EUR za noc ve dvoulůžkovém pokoji. Dobrý poměr ceny, polohy a pohodlí mají například tyto 3 hotely:

  • Hotel Roma – příjemný větší 3 * hotel s prostornými čistými pokoji v blízkosti stanice metra (cca 10 minut do centra)
  • Hotel Travel Park Lisboa – útulný 3* hotel s moderním vybavením přímo u stanice metra Anjos, kterým do centra dojedete za 5 minut
  • Hotel Alif Avenidas – podle nás nejlepší poměr cena/výkon u 4* hotelu v Lisabonu, moderní vybavení a skvělá poloha mezi stanicemi metra Saldanha a Sao Sebastiao

Mezinárodní řetězce

Dáváte přednost klasikám nadnárodních řetězců, od kterých vždy víte, co čekat. V Lisabonu působí desítky těchto hotelů. Podívejte se na výběr 

Luxusní hotely

Míříte do Lisabonu za nevšedními zážitky a chcete si dopřát jen to nejlepší i v hotelu? Podívejte se, jaké jsou v Lisabonu nejluxusnější hotely:

  • Sheraton Lisboa Hotel & Spa – luxus a pohodlí za dostupnou cenu od 160 EUR za noc pro 2, hotel nadchne terasou s úžasným výhledem na město i polohou přímo na metru Picoas
  • InterContinental Lisbon – lisabonský "IC" se chlubí terasou s krásným výhledem na město a skvělou polohou u metra Marquês de Pombal
  • MYRIAD by SANA Hotels – moderní hotel přímo na břehu řeky Tejo v nové čtvrti u nádraží Oriente a oceánaria. Ceny začínají na 200 EUR za noc ve dvoulůžkovém pokoji
  • Eurostars Museum – preferujete-li bydlení rovnou v srdci města bez kompromisů, pak je tento 5* hotel na náměstí Comérico pravou volbou. Noc pro 2 pořídíte od 220 EUR.

Ceny hotelů v Lisabonu

Lisabon se řadí do nižší cenové kategorie a je srovnatelný například s Prahou. Hotely v historickém centru začínají na 65 EUR za pokoj, ale seženete rozhodně levnější.

Město je plné hotelů, které využívají například jen jedno patro běžného činžovního domu, u nich pozorně čtěte reference, protože je často nižší cena vykoupena spornou kvalitou. Běžná cena za pokoj v podobných zařízeních mimo nejužší centrum nepřesáhne 45 EUR.

10 nejlevnějších hotelů v Lisabonu

Chystáš se do Lisabonu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 02. 02. 2024

Vyhledej si svůj hotel v Lisabonu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.