Zavřít boční panel

Ubytování v Lisabonu

Kde se ubytovat v Lisabonu

Lisabon není zase tak rozlehlé město, přesto díky svém kopcovitému terénu je doprava po něm pomalejší, a pokud si vyberete bydlení někde na kraji, je nutné počítat klidně s 45minutovým dojížděním do centra.

Historické centrum okolo hradu Sao Jorge a stanice metra Rossio či Cais do Sodre je samozřejmě nejlepším místem pro bydlení v Lisabonu. Všechno je odsud kousek pěšky, zároveň si ale vcelku výrazně připlatíte, podobně jako v jiných historických městech po celém světě.

Arroios je oblast zhruba vytyčená mezi stanicemi metra Anjos, Alameda a Sandanha a patří k nejoblíbenějším místům. Tady se ubytujte, pokud chcete volit rozumný kompromis cena vs. výkon. Oproti centru ušetříte i desítky procent, přitom do něj dojedete za 10 minut metrem.

Preferujete-li velké hotely nadnárodních řetězců, které za patřičnou cenu poskytnou jistý komfort všude na světě, pak vaše kroky povedou do modernější čtvrti okolo nádraží Entre Campos. Právě tady se totiž koncentrují velké nadnárodní firmy, a tudíž i velké hotely. I odsud se do centra dostanete během 15 minut metrem, byť s přestupem. V oblasti se také nachází jedno z hlavních vlakových i autobusových nádraží Sete Rios.

Pokud v Lisabonu jen přestupujete a čeká vás brzký ranní odlet, ubytujte se ve čtvrtích Olivais nebo Sao Joao do Brito, odkud na letiště dojedete taxíkem či uberem za 5 minut.

Ceny

Lisabon se řadí do nižší cenové kategorie a je srovnatelný například s Prahou. Hotely v historickém centru začínají na 1.700 Kč za pokoj, ale seženete rozhodně levnější.

Město je plné hotelů, které využívají například jen jedno patro běžného činžovního domu, u nich pozorně čtěte reference, protože je často nižší cena vykoupena spornou kvalitou. Běžná cena za pokoj v podobných zařízeních mimo nejužší centrum nepřesáhne 1.000 Kč.

Vyhledej si svůj hotel v Lisabonu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Nejzápadnější a třetí nejslunečnější hlavní město v Evropě vás pohltí na první pohled a pocit. Ať už ohromným historickým centrem plným křivolakých a strmých uliček, jimiž se proplétají ikonické žluté tramvaje, svojí koloniální minulostí a vůní dálek nebo tesknou melodií svébytného hudebního stylu fado linoucího0 se z četných barů a hospůdek.

V Lisabonu nikdo nikam nespěchá, nespěchejte ani vy. Projeďte se tramvají, zastavte se na ranní kávu a večerní víno, projděte se podél ústí mohutné řeky Tejo nebo vyrazte k otevřenému Atlantiku. Lisabon zkrátka neumí nudit nikdy a nikoho, a pokud si ho nezamilujete na první pohled, pak na ten druhý už určitě ano.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2-5 dní
Nejen Lisabon, ale i jeho okolí nabídne spoustu aktivit.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Atlantik je studený vždy, naopak počasí příjemné celý rok.
Více o počasí
Letenky od
4.500 Kč
Je běžná cena přímých letů z Prahy.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu