Rakousko

Vlakem do Rakouska

Chystáte se na lyže do Rakouska a láká vás představa dopravy bez vlastního auta a stresu z řízení? Řešením bude chystaný noční vlak Regiojetu z Prahy, Brna i Ostravy do rakouských Alp.

Noční vlak Regiojet Praha / Ostrava – Brno – Brenner / Landeck

Nové spojení nočním vlakem do rakouských Alp by mělo začít jezdit v zimní sezoně 2021/2022, záležet však bude na epidemiologické situaci v souvislosti s nemocí Covid-19. Společnost Regiojet plánuje dva vlaky, které se po cestě spojí a ke konci trasy zase rozdělí do dvou cílů. 

Jeden bude jezdit z Prahy přes Brno do Břeclavi, kde se spojí s druhým vlakem z Varšavy přes Ostravu a Přerov. Dál bude pokračovat přes celé rakouské Alpy, do nichž vstoupí v Salcburku a přes Zell am See či Kitzbühel dojede do Innsbrucku, kde se opět rozdělí. Jedna část dojede na rakousko-italskou hranici v Brennerském průsmyku, druhá do města Landeck.

Jízdenky zatím nejsou v prodeji, pro nejnovější aktuality sledujte web regiojet.cz.

Návrh jízdního řádu

Regiojet zatím v průběhu června zveřejnil návrh jízdního řádu nočního lyžařského vlaku do Rakouska, je však možné, že finální varianta se bude lišit. Tuto stránku budeme pravidelně aktualizovat a finální jízdní řád zde zveřejníme.

Chystáš se do Rakouska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Barbora Lapišová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.