Průvodce ostrovem
Klidný Chios
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování na Chiosu

Kde se ubytovat na Chiosu 

Ostrov je relativně úzký, avšak poměrně dlouhý. Ideální bude volit ubytování v centrální části ostrova, kde si můžete vybrat buď 2 větší aglomerace na východním pobřeží, město Chios, tedy Chora, a město Vrontados), popř. můžeme sáhnout po menších vesničkách, jako je Agia Fotini nebo trošku větší Agia Ermioni. 

Chios obecně nabízí ubytovací kapacity především na pobřeží, v centru ostrova naleznete ubytování výrazně méně. Pro objevování ostrova vám to ale nijak vadit nebude, spíše naopak. Pokud byste přesto chtěli zkusit vnitrozemí, bylo by atraktivní variantou město Pyrgi.  

Ceny 

Ceny jsou srovnatelné s ostatními méně turistickými řeckými ostrovy. Komfortní apartmán lze sehnat již za 30 euro na noc, za hotely pak zaplatíte od 70 euro. Není nutné využívat drahé luxusní restaurace, autentické Řecko naleznete v menších vesnických tavernách, vhodným místem pro nákup bude nejen supermarket, ale také ulice, popř. tržiště. 

Vyhledej si svůj hotel na Chiosu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Chios je 5. největší řecký ostrov, který naleznete v Egejském moři, na dohled od tureckého pobřeží. Stejnojmenné hlavní město je s Tureckem spojeno pravidelnou lodní linkou.

Hlavním produktem ostrova je mastix, česky označovaný jako lentišek. Jedná se o keř, u nějž se sklízí míza a vyrábějí se z ní různé produkty nejen potravinářského průmyslu. Chutí může velmi mírně připomínat mátu. Mastix je svěží, lehce peprmintový, přidává se např. do jogurtů, vyrábí se z něj skvělá limonáda (mast), bonbony, přidává se ale také do marmelád nebo do různých kosmetických produktů. 

Charakter ostrova je ovlivněn sopečnou aktivitou, nalezneme zde řadu pláží, ale také skalnaté útesy a pohoří, nejvyšší vrchol Pelineon se tyčí do nadmořské výšky 1.297 m.  

Chios nepatří mezi turisticky nejvyhledávanější lokality, můžete zde zažít klidnou řeckou atmosféru, skvělou kuchyni i divočinu ve středomořském podání – ve volné krajině narazíte i na zaparkovaný tank. 

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Musilová
Připrav se na
5-8 dní
Nejideálnější délka pobytu, během které poznáte celý ostrov.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - říjen
V tomto období s návštěvou rozhodně neprohloupíte, vzduch i moře jsou krásně teplé.
Více o počasí
Letenky od
7 000 Kč
Běžná cena letenky z Prahy, akce se vyskytují především na jaře nebo last-minute - kolem 4.000 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu