Lefkáda

Ubytování na Lefkadě

Lefkada patří k jedněm z mála řeckých ostrovů, na který míří většinově spíš individuální cestovatelé, turistů na zájezdech s cestovkou sem míří méně.

Kde jsou nejlepší místa pro ubytování na Lefkadě? A kolik stojí pobyt v hotelu v letní sezoně? Čtěte v této kapitole.

Kde se ubytovat na Lefkadě

Ostrov se dělí na čtyři části: hlavní město Lefkada na severu, východní pobřeží s pásem živých i klidnějších letovisek s kompletním turistickým zázemím a největší nabídkou aktivit, řídce osídlené západní pobřeží s mnoha apartmány uprostřed přírody a s nádhernými výhledy na pobřeží, a jižní pobřeží s letoviskem Vassiliki, centrem vodních sportů.

Živá letoviska

Přes den koupání, večer zábava? Chcete-li se řídit tímto heslem, zamiřte do tří nejživějších letovisek na Lefkadě.

Město Lefkada

Hlavní a největší město nabídne kompletní zázemí, taverny a bary fungující do brzkých ranních hodin, supermarkety i dlouhé větrné pláže. Navíc je také skvělým výchozím bodem pro poznávání ostrova.

V Lefkadě najdete zejména soukromé apartmány a penziony s cenami od 1 200 Kč za noc v hlavní sezoně.

Nidri

Největší letovisko na klidném východním pobřeží sice samo o sobě neoslní nejkrásnějšími plážemi, ale nabídne rozhodně největší turistické zázemí od taveren a supermarketů po nabídky vodních sportů a plaveb okolo ostrova. 

Nidri je také výchozím bodem pro cesty na ostrov Meganisi se spoustou malých plážiček a je dobře dostupné i autobusem. 

V Nidri najdete mnoho apartmánů i klasických hotelů za příznivé ceny od 1 300 Kč z noc.

Vassiliki

Evropská mekka windsurfařů a pěkné letovisko Vassiliki láká hlavně aktivnější cestovatele. Pro svoji výhodnou polohu přesně na jihu je také ideálním základním táborem pro poznávání Lefkady.

Vasiliki nabídne spoustu apartmánových domů i hotelů, ty nejlevnější už od 1 000 Kč za noc v létě.

Menší klidnější letoviska

Stačí vám ke štěstí romantické malé vesničky u moře s malebnými pěšími zónami, pár lokálními tavernami a supermarkety? Pak vybírejte z těchto míst:

Agios Nikitas

Jediné letovisko přímo u moře na západním pobřeží nadchne kopcovitým fotogenickým pobřeží, nádhernými plážemi v těsné blízkosti i klidnou atmosférou po té, co odpoledne odjedou turisti do větších měst a hotelů.

Nikiana

Menší letovisko na východním pobřeží je klidnější alternativou k blízkému Nidri. Nevýhodou jsou malé pláže a citelně chudší zázemí co se aktivit týká. Výhodou naopak výrazně nižší ceny ubytování, které i v létě startují už na 900 Kč za noc pro 2.

Vesničky na západním pobřeží

Nejkrásnější pláže, jako jsou Porto Katsiki, Egremni nebo Mylos, leží na západním pobřeží pod vysokými útesy. Pobřeží je velmi členité a horské svahy strmé, i proto tu nenajdete skoro žádná letoviska přímo u moře.

Pokud milujete klid, dechberoucí výhledy a skvěle hodnocená luxusní ubytování uprostřed voňavých piniových lesů, pak své hledání zaměřte do vesniček Athani, Dragano a Kalamitsi, kde najdete ta nejlepší ubytování.

Ceny hotelů na Lefkadě

Ceny ubytování na Lefkadě velmi záleží na sezoně. Nejdražší jsou hotely logicky v létě, především v červenci a srpnu. Naopak nejlevnější v okrajových částech sezony (začátek června a konec září) a samozřejmě zcela mimo sezony, kdy však na Lefkadě není příliš co dělat.

Během léta seženete hotel u pláže se snídaní v ceně zhruba od 1 500 Kč na noc pro dvě osoby. Pokud jste však flexibilnější, dokážete plánovat alespoň s 2-3 měsíčním předstihem a stačí vám, když budete bydlet 1 až 2 km od moře, nebude v některých letoviscích (typicky Nikiana, Vassiliki nebo Nidri) problém sehnat slušný hotel s vlastním sociálním zařízením na pokoji zhruba od 1 100 Kč na noc pro dva.

Míříte-li na Lefkadu v létě, rozhodně rezervujte ubytování s předstihem alespoň 4 až 5 měsíců.

Zájezdy na Lefkadu

Lefkada nepatří mezi top destinace pro cestovky, už jen proto, že hlavní letoviska jsou daleko od krásných osiřelých pláží. Ty nejlevnější zájezdy s dopravou a ubytováním beze stravy začínají zhruba na 9 000 Kč na osobu za týden pobytu.

Zájezdy se snídaní nebo dokonce polopenzí se pohybují v rozmezí 12 000 až 17 000 Kč na osobu za týden a all-inclusive pobyty startují asi na 18 000 Kč. 

Jestliže vám nedělá problém se základně dorozumět a orientovat se v místní dopravě, pak vyjde individuální naplánování dovolené na Rhodosu často výrazně levněji. Zvlášť v době, kdy už i z Prahy létá na Rhodos nízkonákladový Ryanair. Platí, že pokud seženete zpáteční letenky pod 3 000 Kč, téměř vždy vyjde samostatné naplánování levněji než s cestovní kanceláří.

Chystáš se na Lefkadu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 22. 01. 2023
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Lefkadě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.