Průvodce ostrovem
Zapomenutý Lesbos
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování na Lesbu

Kde se ubytovat na Lesbu 

Ostrov je poměrně velký, proto je třeba volit lokalitu k ubytování obezřetně. Variantou může být oblast v okolí hlavního města, na ostrově však naleznete i atraktivnější lokality, navíc od Mytilini je po ostrově všude poměrně daleko..  

Ve své podstatě má nejideálnější polohu pro prozkoumání celého ostrova severní pobřeží Lesbu, konkrétně oblast mezi městečky Anaxos a Molivos.  

Na ostrově je ubytovacích kapacit méně, některá studia mají v pronájmu výhradně cestovní kanceláře. Zkuste využít ubytování v soukromí nebo apartmány, například Haris Studios & Apartments (Anaxos), který nabízí pokoje s kuchyňkou i klimatizací, výhled z ložnice na pastvinu s kozami, ale také snack bar, v němž vám majitelé připraví svačinku stejnou, jako by připravili sobě: řecký salát, domácí hranolky (příprava opravdu začíná škrábáním brambor), sendviče.  

Ceny 

Ceny nijak nevybočují z řeckého standardu. Apartmán lze sehnat od 30 euro na noc, za hotely pak zaplatíte od 80 euro za noc pro dva. Ubytování ve studiích může působit poněkud stroze, nicméně i levnější ubytování poskytují pro cestovatele dostatečný standard (bazén, wifi, klimatizace). V Řecku obecně platí, že je vhodnější volit ubytování bez jídla. Pravé Řecko nenaleznete mezi pokrmy v hotelu s all inclusive. Nejlepší kuchyni ochutnáte v tavernách, kde jedí místní. Jistě si užijete snídani připravenou ze surovin nakoupených na trzích, za návštěvu stojí také místní cukrárny a pekárny. 

Vyhledej si svůj hotel na Lesbu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Lesbos je 3. největší řecký ostrov a 5. největší ostrov v celém Středomoří. Nachází se v severovýchodní části Egejského moře na dohled pobřeží Malé Asie. Hlavním městem oblasti je město Mytilini.

Lesbos je v rámci Řecka zásadním producentem sardinek. Sádky naleznete na řadě míst ostrova, jedná se o poměrně atraktivní lokality, protože v blízkosti sádek se zdržují plameňáci. Dále je ostrov producentem olivového oleje a také nápoje ouzo. Je též rodištěm antické básnířky Sapfó. 

Ostrov je rozlehlý a velmi rozmanitý, pobřeží je tvořeno řadou zátok i velkých zálivů, povrch je mírně zvlněný, ale oproti ostatním ostrovům spíše nížinný, nejvyšší vrchol naleznete na jihovýchodě ostrova a měří necelých 1.000 m n. m.  

Ačkoli Lesbos nepatří mezi nejnavštěvovanější místa v Řecku, má určitě návštěvníkům co nabídnout. 

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Musilová
Připrav se na
5–7 dní
Tuto dobu si vyhraďte, abyste zvládli poznat zajímavosti ostrova.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - říjen
Ideální období vhodné k návštěvě ostrova.
Více o počasí
Letenky od
5 500 Kč
Tolik zaplatíte za běžnou během prázdnin z Vídně. V akcích však i pod 2 000 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu