Mykonos

Co dělat na Mykonosu

Výlet na ostrov Delos

Malý neobydlený ostrov s mnoha antickými památkami zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO by měl být na seznamu vašich aktivit během pobytu na Mykonosu.

Ze Starého přístavu v centru Chory vyplouvají denně lodě na Delos. Lístek stojí 17 € a poplatek za vstup na ostrov činí 5 €.

Kitesurfing

Využijte stálý vítr ke kiteboardingu. Skvělé místo pro tento sport najdete na severní pláži u Ornosu. Je zde i škola a půjčovna kajtovacího vybavení.

Noční život

Mykonosu můžete klidně přezdívat jako řecká Ibiza. Ostrov patří k nejdivočejším a místní party jsou proslulé v celé Evropě.

Ostrov má ještě jednu typickou vlastnost. Mykonos si přivlastnila gay komunita a velmi často tu najdete páry stejného pohlaví, pro něž jsou typické i místní kluby.

Západy slunce

Ano, v Choře u starých větrných mlýnů se každý večer sbíhá hlouček turistů pozorujících místní romantické západy slunce. I to může být důvod se sem vydat a litovat rozhodně nebudete.

Pláže

Desítky pláží jsou podél celého pobřeží ostrova. Ať už autobusem nebo na zapůjčené čtyřkolce či na skútru, zkuste objet alespoň některé z nich. Na mapě jsou označeny řecky jako Agia, například Agia  Paradise.

Pláže, které byste měli znát:

  • Agios Ftelia a severní Ornos – ideální pro vodní sporty díky návětrné straně,
  • Agioa Stefanos – Kousek severně od přístavu. Zabaví při čekání na loď,
  • Agia Anna – K vykoupání uprostřed města Chora,
  • Megali Ammos – Příjemná větší pláž jižně od Chory v docházkové zóně,
  • A další desítka pláží na jižním pobřeží ostrova, například: Ornos, Psarrou, Platis Gialos, Agrari, Elia, Kalafatis, Kalo Livadi, Kalafati, Frangia atd.

Nudismus si užijete na nudaplážích Paradise, Super Paradise a Paranga.

Potápění

V okolí ostrova se nachází spousta potápěčských spotů. Poraďte se v některém z místních diving center.  

Chystáš se na Mykonos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.