Zavřít boční panel

Aktivity na Mykonosu

Výlet na ostrov Delos

Malý neobydlený ostrov s mnoha antickými památkami zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO by měl být na seznamu vašich aktivit během pobytu na Mykonosu.

Ze Starého přístavu v centru Chory vyplouvají denně lodě na Delos. Lístek stojí 17 € a poplatek za vstup na ostrov činí 5 €.

Kitesurfing

Využijte stálý vítr ke kiteboardingu. Skvělé místo pro tento sport najdete na severní pláži u Ornosu. Je zde i škola a půjčovna kajtovacího vybavení.

Noční život

Mykonosu můžete klidně přezdívat jako řecká Ibiza. Ostrov patří k nejdivočejším a místní party jsou proslulé v celé Evropě.

Ostrov má ještě jednu typickou vlastnost. Mykonos si přivlastnila gay komunita a velmi často tu najdete páry stejného pohlaví, pro něž jsou typické i místní kluby.

Západy slunce

Ano, v Choře u starých větrných mlýnů se každý večer sbíhá hlouček turistů pozorujících místní romantické západy slunce. I to může být důvod se sem vydat a litovat rozhodně nebudete.

Západ slunce na Mykonosu

Pláže

Desítky pláží jsou podél celého pobřeží ostrova. Ať už autobusem nebo na zapůjčené čtyřkolce či na skútru, zkuste objet alespoň některé z nich. Na mapě jsou označeny řecky jako Agia, například Agia  Paradise.

Pláže, které byste měli znát:

  • Agios Ftelia a severní Ornos – ideální pro vodní sporty díky návětrné straně,
  • Agioa Stefanos – Kousek severně od přístavu. Zabaví při čekání na loď,
  • Agia Anna – K vykoupání uprostřed města Chora,
  • Megali Ammos – Příjemná větší pláž jižně od Chory v docházkové zóně,
  • A další desítka pláží na jižním pobřeží ostrova, například: Ornos, Psarrou, Platis Gialos, Agrari, Elia, Kalafatis, Kalo Livadi, Kalafati, Frangia atd.

Nudismus si užijete na nudaplážích Paradise, Super Paradise a Paranga.

Pláž Ornos

Potápění

V okolí ostrova se nachází spousta potápěčských spotů. Poraďte se v některém z místních diving center.  

Co tady objevíš?

Řecký Mykonos náleží do skupiny ostrovů zvané Kyklady ležících uprostřed Egejského moře nedaleko Athén. Mezi ostatními ostrovy doslova vyniká.

Nejen díky romantickým zákoutím starého města Chora a impozantním větrným mlýnům, které se staly symbolem ostrova, ale především díky své divoké party povaze, kdy se Mykonosu dá přezdívat „řecká Ibiza“, se stal vyhledávaným a velmi populárním letoviskem mezi Evropany.

Přes den idylický slunný ostrov s mnoha menšími zátokami a písečnými plážemi se po soumraku probouzí do nočního nespoutaného života plného klubů a diskoték. Takový je ostrov Mykonos.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
1–7 dní
Za turistikou vyrazte na pár dní, za dovolenou na týden.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Červen–září
Ideální k dovolené u moře, kdy slunce svítí a hřeje.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Běžná cena letenek. Levnější budou odlety z Německa.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu