Mykonos

Co vidět a navštívit na Mykonosu

8 míst co vidět na Mykonosu

Litlle Venice

Malé Benátky

Benátky prostě nechybí nikde na světě a jejich slávu si užijete i na Mykonosu. Malý úsek domků na útesech omílaných mořským vlnobitím představuje „Little Venice“. Podívejte se na malebná ubytování přímo v Malých Benátkách.

Zobrazit místo
Větrné mlýny

Větrné mlýny

Pět větrných mlýnů je ikonou Mykonosu. Svou krásu vám poodhalí zejména při západu slunce. Buďte tu proto brzy, ať si ulovíte v davu turistů to správné místo pro vychutnání těchto romantických chvilek. [imageFill 18203]

Zobrazit místo
Mykonos Town

Mykonos Town

Město Chora vás omámí bílými domky s modrými okenicemi v úzkých uličkách, které projdete křížem krážem. Kromě obchůdků se suvenýry tu najdete desítky taveren. [imageFill 18209]

Zobrazit místo
Boni's Windmill

Mlýn Boni

Jediný mlýn svého druhu, který je určen pro veřejnost. Za malý poplatek si prohlédněte historii řeckých větrných mlýnů, kde v prvním patře najdete místo pro vážení mouky, v druhém se uchovávají zásoby a v třetím najdete samotné mechanické ústrojí mlýnu. Dojdete sem pěšky a odměněni budete i parádním výhledem na historické centrum. [imageFill 18205]

Zobrazit místo
Ano Mera

Ano Mera

Jediné obydlené místo ve vnitrozemí ostrova představuje malá vesnička Ano Mera. Leží asi 7 km od města Mykonosu a rozprostírá se okolo náměstíčka, kterému vévodí řecké taverny a klášter Panagia Tourliani.

Zobrazit místo
Ornos

Ornos

Městečko na úzkém pruhu pevniny před západním výběžkem nabídne jak sportovní vyžití na severní části pláže, která je vhodná především ke kitesurfingu, tak i prostor pro odpočinek na pláži jižní. Nachází se zde spousta restaurací, taveren i samoobsluh.  

Zobrazit místo
Elia

Elia

Nejdelší pláž na Mykonosu. Nabídne slunečníky, lehátka, bary, taverny i sportovní aktivity. Dostanete se sem ze Starého přístavu autobusem nebo z Platys Gylos lodí.

Zobrazit místo
Kalafati

Kalafati

Velkou písečnou pláž na návětrné straně uvítají především příznivci vodních sportů. Kalafati však nepohrdnou ani klidnější povahy prahnoucí po slunění a odpočinku.

Zobrazit místo

Chystáš se na Mykonos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 01. 2022
Navrhni úpravu