8 míst, která doporučujeme na Mykonosu navštívit

Litlle Venice

Malé Benátky

Benátky prostě nechybí nikde na světě a jejich slávu si užijete i na Mykonosu. Malý úsek domků na útesech omílaných mořským vlnobitím představuje „Little Venice“.

Zobrazit více
Větrné mlýny

Větrné mlýny

Pět větrných mlýnů je ikonou Mykonosu. Svou krásu vám poodhalí zejména při západu slunce. Buďte tu proto brzy, ať si ulovíte v davu turistů to správné místo pro vychutnání těchto romantických chvilek. [imageFill 18203]

Zobrazit více
Mykonos Town

Mykonos Town

Město Chora vás omámí bílými domky s modrými okenicemi v úzkých uličkách, které projdete křížem krážem. Kromě obchůdků se suvenýry tu najdete desítky taveren. [imageFill 18209]

Zobrazit více
Boni's Windmill

Mlýn Boni

Jediný mlýn svého druhu, který je určen pro veřejnost. Za malý poplatek si prohlédněte historii řeckých větrných mlýnů, kde v prvním patře najdete místo pro vážení mouky, v druhém se uchovávají zásoby a v třetím najdete samotné mechanické ústrojí mlýnu. Dojdete sem pěšky a odměněni budete i parádním výhledem na historické centrum. [imageFill 18205]

Zobrazit více
Ano Mera

Ano Mera

Jediné obydlené místo ve vnitrozemí ostrova představuje malá vesnička Ano Mera. Leží asi 7 km od města Mykonosu a rozprostírá se okolo náměstíčka, kterému vévodí řecké taverny a klášter Panagia Tourliani.

Zobrazit více
Ornos

Ornos

Městečko na úzkém pruhu pevniny před západním výběžkem nabídne jak sportovní vyžití na severní části pláže, která je vhodná především ke kitesurfingu, tak i prostor pro odpočinek na pláži jižní. Nachází se zde spousta restaurací, taveren i samoobsluh.  

Zobrazit více
Elia

Elia

Nejdelší pláž na Mykonosu. Nabídne slunečníky, lehátka, bary, taverny i sportovní aktivity. Dostanete se sem ze Starého přístavu autobusem nebo z Platys Gylos lodí.

Zobrazit více
Kalafati

Kalafati

Velkou písečnou pláž na návětrné straně uvítají především příznivci vodních sportů. Kalafati však nepohrdnou ani klidnější povahy prahnoucí po slunění a odpočinku.

Zobrazit více
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu