Mykonos

Doprava na Mykonosu

Jak se dostat na Mykonos

Letecky

Na Mykonos můžeme na rozdíl od většiny nejbližších okolních ostrovů pohodlně doletět. Během letní sezony seženeme přímé letecké spojení na letiště Mykonos z okolních letišť v Mnichově, Berlíně a Vídni. Typická cena je během letních měsíců okolo 5–7.000 korun za zpáteční letenku, a to s Voloteou, Eurowings nebo Laudamotion. V akci můžeme mít štěstí a trefit se i pod 2 000 Kč.

České cestovky vypravují přímé lety též z Prahy. Na tyto lety však samostatné letenky nekoupíme.

Kdo již cestuje po Řecku, využije frekventovaných přeletů mezi Athénami a Mykonosem, kdy letenky seženete do 50 € za přelet.

Lodí

Alternativní spojení ostrova s okolí představují trajekty a speed boaty. Nejčastěji je využijete z Athén, odkud trvá plavba trajektem asi 5,5 hodiny a rychlým člunem pak necelé 3 hodiny. Ceny se pohybují mezi 20 a 60 € za plavbu. Porovnejte varianty na: letsferry.gr a následně zakupte lístek přímo u lodní společnosti.

Mykonos je také častou zastávkou plaveb po Středozemním moři napříč řeckými ostrovy. Z přístavu do města pojedete shuttle autobusy lodní společnosti.

Jak cestovat po Mykonosu

Ostrov je relativně malý a pokud neplánujete náročné přesuny napříč ostrovem v podobě „beach–hoppingu“, vystačíte si s vlastními nohami.

Z letiště či přístavu na hotel a zpět vás s největší pravděpodobností dopraví zdarma minibus. Tuto službu nabízí vesměs všechny typy ubytování po ostrově. 

Pěšky

V hlavním městě Chora a jeho nejbližším okolí zapomeňte na cokoli, co má kola. Vjezd do města je zakázán, což však k relativně malým vzdálenostem vůbec nevadí. Užijte si romantické řecké uličky.

Autobusem

Na Mykonosu, ač se to může zdát nereálné, funguje veřejná doprava. Autobusových linek je sice pár a jezdí jen během léta, poslouží však k základnímu průzkumu ostrova i k přesunům z letiště do Chory a přístavu.

V Mykonosu najdete dvě hlavní autobusové stanice, a to Fabrica na jižní straně města a druhou v severní části u Starého přístavu.

Z Fabrica se jezdí do:

 • Ornos,
 • Agios Ioannis,
 • Platis Gialos,
 • Psarou,
 • Paranga,
 • Paradise,
 • Super Paradise.

Ze Starého přístavu pojedete do:

 • Tourlos,
 • Agios Stefanos,
 • Nový přístav (New Port),
 • Super Paradise,
 • Ano Mera,
 • Elia-Kalo Livadi,
 • Kalafatis.

Po cestě vám samozřejmě řidič zastaví na dalších zastávkách, které bývají označeny vývěskou. Jízdné činí okolo 1 € a platí se řidiči při nástupu.

Webové stránky dopravce: mykonosbus.com.

Na čtyřkolce/skútru

Kdo by se chtěl podívat na druhou stranu ostrova či podniknout výlet do města Ano Mera, nechť využijete rychlejší dopravní prostředky. Půjčovny čtyřkolek a skútrů tu jsou na každém rohu. Jejich ceny se pohybují od 25 do 50 € za den.

Vypůjčení vám rádi zprostředkují i na recepci hotelu.

Provoz je relativně slabý, může houstnout jen během večera na hlavních silnicích vedoucích do města.

Pamatujte na to, že do města Mykonosu se nedá vjet. Záchytná parkoviště jsou na severu u autobusové stanice Fabrica a severu u Starého přístavu.

Lodí

Jediná vnitroostrovní lodní linka funguje mezi Starým a Novým přístavem. Asi osmiminutová plavba stojí 2 €.

Chystáš se na Mykonos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dušan Navrátil
před 5 měs

Zdravím z Mykonosu a dávám zprávu, že jednotlivé jízdné autobusem aktuálně stojí 1.80 Euro. A vodní autobus (see bus / SB), který pluje mezi Chórou (staré město Mykonos), Starým přístavem (označeno Old Port) a Novým přístavem stojí 2 Eura :-)