Průvodce ostrovem
Nespoutaný Mykonos
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Mykonosu

Jak se dostat na Mykonos

Letecky

Na Mykonos můžeme na rozdíl od většiny nejbližších okolních ostrovů pohodlně doletět. Během letní sezony seženeme přímé letecké spojení na letiště Mykonos z okolních letišť v Mnichově, Berlíně a Vídni. Typická cena je během letních měsíců okolo 5–7.000 korun za zpáteční letenku, a to s Voloteou, Eurowings nebo Laudamotion. V akci můžeme mít štěstí a trefit se i pod 2 000 Kč.

České cestovky vypravují přímé lety též z Prahy. Na tyto lety však samostatné letenky nekoupíme.

Kdo již cestuje po Řecku, využije frekventovaných přeletů mezi Athénami a Mykonosem, kdy letenky seženete do 50 € za přelet.

Lodí

Alternativní spojení ostrova s okolí představují trajekty a speed boaty. Nejčastěji je využijete z Athén, odkud trvá plavba trajektem asi 5,5 hodiny a rychlým člunem pak necelé 3 hodiny. Ceny se pohybují mezi 20 a 60 € za plavbu. Porovnejte varianty na: letsferry.gr a následně zakupte lístek přímo u lodní společnosti.

Trajekt Mykonos

Mykonos je také častou zastávkou plaveb po Středozemním moři napříč řeckými ostrovy. Z přístavu do města pojedete shuttle autobusy lodní společnosti.

Jak cestovat po Mykonosu

Ostrov je relativně malý a pokud neplánujete náročné přesuny napříč ostrovem v podobě „beach–hoppingu“, vystačíte si s vlastními nohami.

Z letiště či přístavu na hotel a zpět vás s největší pravděpodobností dopraví zdarma minibus. Tuto službu nabízí vesměs všechny typy ubytování po ostrově. 

Pěšky

V hlavním městě Chora a jeho nejbližším okolí zapomeňte na cokoli, co má kola. Vjezd do města je zakázán, což však k relativně malým vzdálenostem vůbec nevadí. Užijte si romantické řecké uličky.

Autobusem

Na Mykonosu, ač se to může zdát nereálné, funguje veřejná doprava. Autobusových linek je sice pár a jezdí jen během léta, poslouží však k základnímu průzkumu ostrova i k přesunům z letiště do Chory a přístavu.

V Mykonosu najdete dvě hlavní autobusové stanice, a to Fabrica na jižní straně města a druhou v severní části u Starého přístavu.

Z Fabrica se jezdí do:

 • Ornos,
 • Agios Ioannis,
 • Platis Gialos,
 • Psarou,
 • Paranga,
 • Paradise,
 • Super Paradise.

Ze Starého přístavu pojedete do:

 • Tourlos,
 • Agios Stefanos,
 • Nový přístav (New Port),
 • Super Paradise,
 • Ano Mera,
 • Elia-Kalo Livadi,
 • Kalafatis.

Po cestě vám samozřejmě řidič zastaví na dalších zastávkách, které bývají označeny vývěskou. Jízdné činí okolo 1 € a platí se řidiči při nástupu.

Webové stránky dopravce: mykonosbus.com.

Na čtyřkolce/skútru

Kdo by se chtěl podívat na druhou stranu ostrova či podniknout výlet do města Ano Mera, nechť využijete rychlejší dopravní prostředky. Půjčovny čtyřkolek a skútrů tu jsou na každém rohu. Jejich ceny se pohybují od 25 do 50 € za den.

Vypůjčení vám rádi zprostředkují i na recepci hotelu.

Čtyřkolky na Mykonosu

Provoz je relativně slabý, může houstnout jen během večera na hlavních silnicích vedoucích do města.

Pamatujte na to, že do města Mykonosu se nedá vjet. Záchytná parkoviště jsou na severu u autobusové stanice Fabrica a severu u Starého přístavu.

Lodí

Jediná vnitroostrovní lodní linka funguje mezi Starým a Novým přístavem. Asi osmiminutová plavba stojí 2 €.

Co tady objevíš?

Řecký Mykonos náleží do skupiny ostrovů zvané Kyklady ležících uprostřed Egejského moře nedaleko Athén. Mezi ostatními ostrovy doslova vyniká.

Nejen díky romantickým zákoutím starého města Chora a impozantním větrným mlýnům, které se staly symbolem ostrova, ale především díky své divoké party povaze, kdy se Mykonosu dá přezdívat „řecká Ibiza“, se stal vyhledávaným a velmi populárním letoviskem mezi Evropany.

Přes den idylický slunný ostrov s mnoha menšími zátokami a písečnými plážemi se po soumraku probouzí do nočního nespoutaného života plného klubů a diskoték. Takový je ostrov Mykonos.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
1–7 dní
Za turistikou vyrazte na pár dní, za dovolenou na týden.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Červen–září
Ideální k dovolené u moře, kdy slunce svítí a hřeje.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Běžná cena letenek. Levnější budou odlety z Německa.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu