Mykonos

Ubytování na Mykonosu

Kde se ubytovat na Mykonosu

I přesto, že je Mykonos velmi malý ostrov, lze jej alespoň z pohledu ubytovacích lokalit rozdělit do několika částí:

Chora

Hlavní město zvané též jako „Mykonos Town“ poslouží především pro ty, kteří mají Mykonos jen jako přestupní stanici a nezdrží se tu déle než dvě noci. V uličkách historického centra najdete vše, včetně mnoha klubů, které jsou v noci rozhodně slyšet. Lepší je zvolit hotel na „předměstí“ v docházkové vzdálenosti do centra či k jedné z autobusových stanic, odkud budete dojíždět na větší pláže.

Ornos

Letovisko najdete na jihozápadní části ostrova. Je relativně blízko k letišti i historickému centru. Dvě pláže nabídnou možnosti jak pro odpočinek a slunění, tak i k vodnímu vybití formou kitesurfingu. V městečku je plno restaurací, bude tu živo.

Platis Gialos

Pokračujeme od Ornosu po jižním pobřeží více na východ a první hlavní lokalitou je Platis Gialos. V zátoce najdete 3 větší písečné pláže a místo patří ke klidnějším částem ostrova.

Paradise Beach

Známá zátoka díky místnímu klubu Super Paradise Beach Club už naznačuje tomu, že tu bude živo.

Elia

Letovisko s nejdelší pláží na ostrově. V docházkové vzdálenosti k druhé menší pláži Agrari.

Kalafati

Poslední větší letovisko v jižní části ostrova, vhodné k vodním sportům.

Náš tip na ubytování

Přes malé vzdálenosti napříč jednotlivými letovisky je prakticky jedno, kde budete ubytovaní. Během mého dvoudenního pobytu v červenci jsem zvolil nejlevnější alternativu kousek za Mykonosem, a to hezký 2* hotel Magas za 2 700 Kč na noc.

Ceny

Mykonos rozhodně patří k těm dražším destinacím. Vydáte-li se sem v průběhu července a srpna, s rezervováním hotelu doslova neváhejte. Na poslední chvíli, pokud nějaký volný hotel najdete, se s největší pravděpodobností nedostanete pod 5.000 Kč.

I v případě nákupu v předstihu počítejte spíše s cenou 3.000 Kč za noc a pokoj pro dvě osoby. Porovnejte si ceny hotelů ve vašem termínu.

Mimo letní prázdniny jsou ceny o poznání přívětivější. Ubytování vyjde zhruba na polovic.

V ceně ubytování bývá zahrnuta i doprava z letiště či přístavu a zpět.

Ušetřit pak můžete stanováním ve vyhrazených kempech či změnou ostrova. Setrvejte tu na jednu či dvě noci a po zbytek dovolené u moře přeplujte třeba na sousední ostrov Tinos.

Mykonos nebývá často ani v hledáčku cestovních kanceláří, proto pokud už se nějaké zájezdy na Mykonos objeví, většinou s cenou 20.000 Kč a více.

Chystáš se na Mykonos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 01. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Mykonosu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.