Průvodce ostrovem
Nespoutaný Mykonos
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování na Mykonosu

Kde se ubytovat na Mykonosu

I přesto, že je Mykonos velmi malý ostrov, lze jej alespoň z pohledu ubytovacích lokalit rozdělit do několika částí:

Chora a okolí – Hlavní město zvané též jako „Mykonos Town“ poslouží především pro ty, kteří mají Mykonos jen jako přestupní stanici a nezdrží se tu déle než dvě noci. V uličkách historického centra najdete vše, včetně mnoha klubů, které jsou v noci rozhodně slyšet. Lepší je zvolit hotel na „předměstí“ v docházkové vzdálenosti do centra či k jedné z autobusových stanic, odkud budete dojíždět na větší pláže.

Ornos – Letovisko najdete na jihozápadní části ostrova. Je relativně blízko k letišti i historickému centru. Dvě pláže nabídnou možnosti jak pro odpočinek a slunění, tak i k vodnímu vybití formou kitesurfingu. V městečku je plno restaurací, bude tu živo.

Platis Gialos – Pokračujeme od Ornosu po jižním pobřeží více na východ a první hlavní lokalitou je Platis Gialos. V zátoce najdete 3 větší písečné pláže a místo patří ke klidnějším částem ostrova.

Paradise Beach – Známá zátoka díky místnímu klubu Super Paradise Beach Club už naznačuje tomu, že tu bude živo.

Elia – Letovisko s nejdelší pláží na ostrově. V docházkové vzdálenosti k druhé menší pláži Agrari.

Kalafati – Poslední větší letovisko v jižní části ostrova, vhodné k vodním sportům.

Přes malé vzdálenosti napříč jednotlivými letovisky je prakticky jedno, kde budete ubytovaní. Během mého dvoudenního pobytu v červenci jsem zvolil nejlevnější alternativu kousek za Mykonosem, a to 2* hotel Magas za 2 700 Kč na noc.

Magas Hotel Mykonos

Ceny

Mykonos rozhodně patří k těm dražším destinacím. Vydáte-li se sem v průběhu července a srpna, s rezervováním hotelu doslova neváhejte. Na poslední chvíli, pokud nějaký volný hotel najdete, se s největší pravděpodobností nedostanete pod 5.000 Kč.

I v případě nákupu v předstihu počítejte spíše s cenou 3.000 Kč za noc a pokoj pro dvě osoby. Porovnejte si ceny hotelů ve vašem termínu.

Mimo letní prázdniny jsou ceny o poznání přívětivější. Ubytování vyjde zhruba na polovic.

V ceně ubytování bývá zahrnuta i doprava z letiště či přístavu a zpět.

Ušetřit pak můžete stanováním ve vyhrazených kempech či změnou ostrova. Setrvejte tu na jednu či dvě noci a po zbytek dovolené u moře přeplujte třeba na sousední ostrov Tinos.

Mykonos nebývá často ani v hledáčku cestovních kanceláří, proto pokud už se nějaké zájezdy na Mykonos objeví, většinou s cenou 20.000 Kč a více.

Vyhledej si svůj hotel na Mykonosu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Řecký Mykonos náleží do skupiny ostrovů zvané Kyklady ležících uprostřed Egejského moře nedaleko Athén. Mezi ostatními ostrovy doslova vyniká.

Nejen díky romantickým zákoutím starého města Chora a impozantním větrným mlýnům, které se staly symbolem ostrova, ale především díky své divoké party povaze, kdy se Mykonosu dá přezdívat „řecká Ibiza“, se stal vyhledávaným a velmi populárním letoviskem mezi Evropany.

Přes den idylický slunný ostrov s mnoha menšími zátokami a písečnými plážemi se po soumraku probouzí do nočního nespoutaného života plného klubů a diskoték. Takový je ostrov Mykonos.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
1–7 dní
Za turistikou vyrazte na pár dní, za dovolenou na týden.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Červen–září
Ideální k dovolené u moře, kdy slunce svítí a hřeje.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Běžná cena letenek. Levnější budou odlety z Německa.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu