Průvodce ostrovem
Malebný Skopelos
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Skopelu

Po stopách muzikálu Mamma Mia

Jak už bylo uvedeno, často láká turisty na ostrov filmový muzikál Mamma Mia! Tomuto trendu se pružně přizpůsobily i výletní agentury, které pořádají denní výlety po ostrově, během nichž navštívíte nejvýraznější místa z filmu. Není důvod utrácet za takový program, velmi pohodlně obdobnou trasu zvládnete sami, ideálně autem. 

Pláže a šnorchlování

Ostrov nabízí řadu krásných pláží, většinou se jedná spíše o menší pláže v zátokách, často jsou obklopeny borovicovými háji, jichž na ostrově najdete neuvěřitelné množství. Některé větší pláže nabízí vodní hrátky a bary, je to však spíše výjimka. Většina pláží je klidná, někdy působí snad až opuštěně, i v sezoně se může stát, že budete na pláži téměř sami. Vzhledem k tomu, že je pobřeží převážně skalnaté (a pláže často kamenité), působí celý ostrov divokým dojmem. Vhodný je ke šnorchlování, voda je křišťálově čistá.

Historické památky

Na ostrově můžete navštívit také památky historické, především kostely a kláštery, zajímavé jsou také pirátské hroby. Turistický výlet je možné podniknout na nejvyšší vrchol ostrova Delphi (681 m n. m.), odkud je krásný výhled především na malé ostrůvky rozeseté po okolí.  

Co tady objevíš?

Malý klidný ostrov v souostroví Sporady v Egejském moři byl dlouho téměř neznámý. Pro každého, kdo jej navštívil do roku 2008, zůstane jistě zapsán jako místo, kde se zastavil čas. Minimum turistů a pravý řecký život. Pak však nastala jedna veledůležitá změna. Film Mamma Mia! Právě na Skopelu se totiž natáčel muzikál s hity skupiny ABBA. Tento film odstartoval následnou neuvěřitelnou popularitu ostrova. Některé věci se však nezměnily. Skopelos je nyní sice možná rušnější, ale stále je neuvěřitelně malebný, navíc s velmi mimořádnou atmosférou. Avšak stále na něm nenaleznete žádné letiště – vaše cesta na Skopelos povede přes ostrov Skiathos a dále rychlolodí. 

Hlavním důvodem návštěvy ostrova jsou, kromě již zmíněného filmu, nádherné pláže. A také malebná krajina, do níž jsou citlivě zasazeny malé kostelíky. Skopelos dá zkrátka cestovatelům možnost zažít pravé klidné letní Řecko.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Musilová
Připrav se na
3-5 dní
Tolik budete potřebovat, abyste dostatečně nasáli atmosféru ostrova.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen–říjen
Nejideálnější doba k návštěvě ostrova.
Více o počasí
Letenky od
6 000 Kč
Tolik bude stát celá zpáteční cesta z Prahy.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu