Skopelos

Co dělat na Skopelu

Po stopách muzikálu Mamma Mia

Jak už bylo uvedeno, často láká turisty na ostrov filmový muzikál Mamma Mia! Tomuto trendu se pružně přizpůsobily i výletní agentury, které pořádají denní výlety po ostrově, během nichž navštívíte nejvýraznější místa z filmu. Není důvod utrácet za takový program, velmi pohodlně obdobnou trasu zvládnete sami, ideálně autem. 

Pláže a šnorchlování

Ostrov nabízí řadu krásných pláží, většinou se jedná spíše o menší pláže v zátokách, často jsou obklopeny borovicovými háji, jichž na ostrově najdete neuvěřitelné množství. Některé větší pláže nabízí vodní hrátky a bary, je to však spíše výjimka. Většina pláží je klidná, někdy působí snad až opuštěně, i v sezoně se může stát, že budete na pláži téměř sami. Vzhledem k tomu, že je pobřeží převážně skalnaté (a pláže často kamenité), působí celý ostrov divokým dojmem. Vhodný je ke šnorchlování, voda je křišťálově čistá.

Historické památky

Na ostrově můžete navštívit také památky historické, především kostely a kláštery, zajímavé jsou také pirátské hroby. Turistický výlet je možné podniknout na nejvyšší vrchol ostrova Delphi (681 m n. m.), odkud je krásný výhled především na malé ostrůvky rozeseté po okolí.  

Chystáš se na Skopelos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.