Skopelos

Doprava na Skopelu

Jak se dostat na Skopelos 

Přímá letecká linka na Skopelos neexistuje, na ostrově naleznete pouze jeden heliport. Nejbližší je letiště na ostrově Skiathos, odtud se lodí dostaneme na Skopelos. Na Skiathos však míří pravidelné spoje pouze z Mnichova, z Prahy jen předražené lety Smart Wings. Proto často vede cesta přes letiště v Athénách, odkud vede na Skiathos letecké spojení Aegean Airlines. Celkem letenky z Prahy na Skiathos přijdou v letní sezoně cca na 7.500 Kč.

Pokud to jen trochu jde, vyplatí se zvolit rychloloď, plavba trvá 30 minut a je maximálně komfortní. Klasický trajekt pluje zhruba 75 minut. Cena lístku začíná od 230 Kč (jednosměrně) v závislosti na termínu objednání a dopravci. Lodní linka jezdí denně. Objednávat můžete lístky online na webu Blue Star Ferries nebo Anes Ferries.

Na ostrov nejede ani přímý trajekt z athénského přístavu Pireus. Přímou linkou se sem dostanete pouze z přístavu Volos, popřípadě z Ag. Konstantinos. 

Jak cestovat po Skopelu 

Ačkoli je Skopelos vyhledávaný především díky krásným plážím, rozhodně se ho vyplatí procestovat. Vzhledem k rozloze 96 km2 to nebude příliš namáhavé. Ideálním dopravním prostředkem je skútr, s nímž si na ostrově bohatě vystačíte. Další variantou je auto, které je bezesporu pohodlnější, jen je vhodné použít kvalitní navigaci, a to vzhledem k úzkým, často jednosměrným, uličkám. V případě půjčení auta doporučujeme rezervaci provést co nejdříve, kapacity bývají v sezoně rychle vyprodané! Počítejte se cenou kolem 30 € na den a použít můžete srovnávač půjčoven rentalcars.com.

Z hlavního města vyráží také několik autobusových linek, můžete tak navštívit Panormos, Milia Kastani, Stafylos a Agnontas, Glossu a Elios Chovolo. Časy odjezdů na jednotlivých trasách najdete například na webu skopelosweb.gr.

Pokud by vám Skopelos nestačil, můžete se přesunout lodí na sousední Alonissos. Malý podlouhlý ostrov nabízí především příležitosti ke koupání ve scenerii skal, ale také turistické stezky. 

Chystáš se na Skopelos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.