Průvodce ostrovem
Malebný Skopelos
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Skopelu

Jak se dostat na Skopelos 

Přímá letecká linka na Skopelos neexistuje, na ostrově naleznete pouze jeden heliport. Nejbližší je letiště na ostrově Skiathos, odtud se lodí dostaneme na Skopelos. Na Skiathos však míří pravidelné spoje pouze z Mnichova, z Prahy jen předražené lety Smart Wings. Proto často vede cesta přes letiště v Athénách, odkud vede na Skiathos letecké spojení Aegean Airlines. Celkem letenky z Prahy na Skiathos přijdou v letní sezoně cca na 7.500 Kč.

Pokud to jen trochu jde, vyplatí se zvolit rychloloď, plavba trvá 30 minut a je maximálně komfortní. Klasický trajekt pluje zhruba 75 minut. Cena lístku začíná od 230 Kč (jednosměrně) v závislosti na termínu objednání a dopravci. Lodní linka jezdí denně. Objednávat můžete lístky online na webu Blue Star Ferries nebo Anes Ferries.

Na ostrov nejede ani přímý trajekt z athénského přístavu Pireus. Přímou linkou se sem dostanete pouze z přístavu Volos, popřípadě z Ag. Konstantinos. 

Jak cestovat po Skopelu 

Ačkoli je Skopelos vyhledávaný především díky krásným plážím, rozhodně se ho vyplatí procestovat. Vzhledem k rozloze 96 km2 to nebude příliš namáhavé. Ideálním dopravním prostředkem je skútr, s nímž si na ostrově bohatě vystačíte. Další variantou je auto, které je bezesporu pohodlnější, jen je vhodné použít kvalitní navigaci, a to vzhledem k úzkým, často jednosměrným, uličkám. V případě půjčení auta doporučujeme rezervaci provést co nejdříve, kapacity bývají v sezoně rychle vyprodané! Počítejte se cenou kolem 30 € na den a použít můžete srovnávač půjčoven rentalcars.com.

Z hlavního města vyráží také několik autobusových linek, můžete tak navštívit Panormos, Milia Kastani, Stafylos a Agnontas, Glossu a Elios Chovolo. Časy odjezdů na jednotlivých trasách najdete například na webu skopelosweb.gr.

Pokud by vám Skopelos nestačil, můžete se přesunout lodí na sousední Alonissos. Malý podlouhlý ostrov nabízí především příležitosti ke koupání ve scenerii skal, ale také turistické stezky. 

Co tady objevíš?

Malý klidný ostrov v souostroví Sporady v Egejském moři byl dlouho téměř neznámý. Pro každého, kdo jej navštívil do roku 2008, zůstane jistě zapsán jako místo, kde se zastavil čas. Minimum turistů a pravý řecký život. Pak však nastala jedna veledůležitá změna. Film Mamma Mia! Právě na Skopelu se totiž natáčel muzikál s hity skupiny ABBA. Tento film odstartoval následnou neuvěřitelnou popularitu ostrova. Některé věci se však nezměnily. Skopelos je nyní sice možná rušnější, ale stále je neuvěřitelně malebný, navíc s velmi mimořádnou atmosférou. Avšak stále na něm nenaleznete žádné letiště – vaše cesta na Skopelos povede přes ostrov Skiathos a dále rychlolodí. 

Hlavním důvodem návštěvy ostrova jsou, kromě již zmíněného filmu, nádherné pláže. A také malebná krajina, do níž jsou citlivě zasazeny malé kostelíky. Skopelos dá zkrátka cestovatelům možnost zažít pravé klidné letní Řecko.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Musilová
Připrav se na
3-5 dní
Tolik budete potřebovat, abyste dostatečně nasáli atmosféru ostrova.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen–říjen
Nejideálnější doba k návštěvě ostrova.
Více o počasí
Letenky od
6 000 Kč
Tolik bude stát celá zpáteční cesta z Prahy.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu