Průvodce ostrovem

Malebný Skopelos

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Co tady objevíš?

Malý klidný ostrov v souostroví Sporady v Egejském moři byl dlouho téměř neznámý. Pro každého, kdo jej navštívil do roku 2008, zůstane jistě zapsán jako místo, kde se zastavil čas. Minimum turistů a pravý řecký život. Pak však nastala jedna veledůležitá změna. Film Mamma Mia! Právě na Skopelu se totiž natáčel muzikál s hity skupiny ABBA. Tento film odstartoval následnou neuvěřitelnou popularitu ostrova. Některé věci se však nezměnily. Skopelos je nyní sice možná rušnější, ale stále je neuvěřitelně malebný, navíc s velmi mimořádnou atmosférou. Avšak stále na něm nenaleznete žádné letiště – vaše cesta na Skopelos povede přes ostrov Skiathos a dále rychlolodí. 

Hlavním důvodem návštěvy ostrova jsou, kromě již zmíněného filmu, nádherné pláže. A také malebná krajina, do níž jsou citlivě zasazeny malé kostelíky. Skopelos dá zkrátka cestovatelům možnost zažít pravé klidné letní Řecko.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Musilová
Připrav se na
3-5 dní
Tolik budete potřebovat, abyste dostatečně nasáli atmosféru ostrova.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen–říjen
Nejideálnější doba k návštěvě ostrova.
Více o počasí
Letenky od
6 000 Kč
Tolik bude stát celá zpáteční cesta z Prahy.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Amarantos

Výběžek, na němž se nachází 3 borovice, místo je známou scenerií z filmu Mamma Mia!

Zavřít boční panel

Agios Ioannis

Bílý kostelík stojící na skále 100 m nad mořskou hladinou, na vrchol skály ke kostelu vede 200 schodů; sám kostelík je maličký, je od něj hezký výhled na pobřeží, ještě hezčí výhled se naskytne z kopce na kostel nebo z pláže Kastri; pověst vypráví, že rybář, vracející se večer z lovu, uviděl na vrcholku skály světlo, to samé světlo pak vídal každou noc ve snu, až se mu zjevila žena, která rybáři řekla, že na vrcholku skály leží ikona. Když rybář vylezl na skálu, skutečně zde našel ikonu Jana Křtitele, vzal ji a jakmile ji přemístil, ikona se okamžitě vrátila na původní místo – a právě na tom místě byl postaven kostel, který byl zasvěcen Janu Křtiteli. 

Zavřít boční panel

Spilia

Pláž je dostupná pouze pěšky, poskytne vám soukromí v malých mořských jeskyních.

Zavřít boční panel

Stafylos

Městečko na jihu ostrova je vedle hlavního města oblíbenou turistickou destinací, naleznete zde pozůstatky římských lázní a také krásné pláže Stafylos a Velanio (částečně také nudistická pláž).

Zavřít boční panel

Drakontoschisma

Moře je na Skopelu krásně čisté, ale v této zátoce je snad nejkrásnější; zátoka mezi Stafylos a Amarantos je se svou modro-zelenou barvou ideální ke šnorchlování.

Název zátoky je odvozen od místní legendy, která vypráví, že se zde před 800 lety usadil drak, který snědl všechny obyvatele ostrova, ze sousedních ostrovů sem byli posílání trestanci, to trvalo 400 let; když se o drakovi dozvěděl svatý Riginos, rozhodl se draka zabít; předstíral, že je námořník, dostal se na loď, která plula na ostrov. Riginos našel draka, který před ním začal utíkat, Riginos ho dohnal až na skále v zátoce, z níž drak ve strachu před světcem raději skočil do moře; skála v zátoce, z níž skočil, byla rozdělena (schisma), odtud tedy název zátoky.

Zavřít boční panel

Milia

Největší pláž na ostrově, která nabízí přírodní stín borovic v kombinaci se skalami a průzračnou vodou.

Zavřít boční panel

Perivoli

Přírodní pláž se skalisky, které zde tvoří soukromé plážičky.

Zavřít boční panel

Glossa

Druhé největší město ostrova proslulo pěstováním oliv, ale také švestek a mandlí; najdete zde druhé folklorní muzeum na ostrově.

Zavřít boční panel

Palaio Klima

Staré město je tvořeno kamennými domky, jedná se o mimořádně fotogenické místo s malým kostelíkem, náměstím; po zemětřesení v roce 1950 bylo město opuštěno a lidé se přesunuli do nedalekého Loutraki, když bylo o patnáct let zemětřesením poničeno i Loutraki, začali se někteří vracet zpět a město bylo postupně obnoveno.

Zavřít boční panel

Skopelos (Chora)

Hlavní město ostrova leží v zátoce, je tvořeno přístavem a promenádou a také bílými domky s červenými střechami, které se pnou v kopci nad přístavem, naleznete zde řadu malých kostelíků; za návštěvu stojí folklorní muzeum, v němž si prohlédnete nejenom kroje, ale také pokoje, v nichž lidé bydleli; navštívit je možné rodný dům spisovatele Pavlose Nirvanase; Asklipieio nabídne několik archeologických nálezů.

Zavřít boční panel

Sendoukia (pirátské hroby)

Jeden z mála treků, který na ostrově můžete podniknout, vás zavede ke 3 pirátským hrobům; jedná se o kamenné čtverhranné hrobky vytesané ve skále, které mají svá víka, ta jsou však odsunuta, takže lze do prostoru hrobek seskočit; místo nabízí krásný výhled.

Zavřít boční panel

Delphi

Nejvyšší hora ostrova, trek na ni začíná jen kousek od výchozího místa k cestě na pirátské hroby; cesta není náročná, za výstup budete odměněni krásným výhledem na ostrovy v okolí Skopelu.

Počasí a sezóny na Skopelu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Skopelos
Počasí během roku

10 °C

11 °C

13 °C

17 °C

22 °C

26 °C

28 °C

28 °C

25 °C

20 °C

16 °C

12 °C

Počasí

Počasí na Skopelu je středomořské. Léto je teplé, stejně jako moře. Avšak i počasí na ostrově Skopelos mohou ovlivnit severní a severozápadní větry (meltemi) a přechodně může být chladněji, ovšem rozhodně ne zima. Výrazně více se meltemi projevuje na letním počasí na ostrově Chios, kde se průměrné letní teploty pohybují v rozmezí 24–26 °C.

Sezóny a kdy vyrazit

Pro návštěvu ostrova je ideální doba od května do října. Ve vrcholné sezoně je třeba počítat s větším počtem turistů. Ostrov je na středomořské poměry hodně zelený, proto návštěva během jarních měsíců nabídne úchvatné přírodní scenerie plné barevných květů. Zima je na ostrově poměrně deštivá, drobná přeháňka se může objevit i v létě. 

Skvělé akce na Skopelos

ušetříš až 37%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 61%
Akce starší 2 týdnů
Prázdninový Skiathos z Mnichova
2 120 Kč
2017-06-23T09:30:55+02:00 0 komentářů
2 starší akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu