Skopelos

Co vidět a navštívit na Skopelu

12 míst co vidět na Skopelu

Skopelos
Amarantos

Výběžek, na němž se nachází 3 borovice, místo je známou scenerií z filmu Mamma Mia!

Zobrazit místo
Agios Ioannis
Agios Ioannis

Bílý kostelík stojící na skále 100 m nad mořskou hladinou, na vrchol skály ke kostelu vede 200 schodů; sám kostelík je maličký, je od něj hezký výhled na pobřeží, ještě hezčí výhled se naskytne z kopce na kostel nebo z pláže Kastri; pověst vypráví, že rybář, vracející se večer z lovu, uviděl na vrcholku skály světlo, to samé světlo pak vídal každou noc ve snu, až se mu zjevila žena, která rybáři řekla, že na vrcholku skály leží ikona. Když rybář…

Zobrazit místo
Skopelos
Spilia

Pláž je dostupná pouze pěšky, poskytne vám soukromí v malých mořských jeskyních.

Zobrazit místo
Stafylos
Stafylos

Městečko na jihu ostrova je vedle hlavního města oblíbenou turistickou destinací, naleznete zde pozůstatky římských lázní a také krásné pláže Stafylos a Velanio (částečně také nudistická pláž).

Zobrazit místo
Skopelos
Drakontoschisma

Moře je na Skopelu krásně čisté, ale v této zátoce je snad nejkrásnější; zátoka mezi Stafylos a Amarantos je se svou modro-zelenou barvou ideální ke šnorchlování. Název zátoky je odvozen od místní legendy, která vypráví, že se zde před 800 lety usadil drak, který snědl všechny obyvatele ostrova, ze sousedních ostrovů sem byli posílání trestanci, to trvalo 400 let; když se o drakovi dozvěděl svatý Riginos, rozhodl se draka zabít; předstíral, že…

Zobrazit místo
Skopelos
Milia

Největší pláž na ostrově, která nabízí přírodní stín borovic v kombinaci se skalami a průzračnou vodou.

Zobrazit místo
Skopelos
Perivoli

Přírodní pláž se skalisky, které zde tvoří soukromé plážičky.

Zobrazit místo
Glossa
Glossa

Druhé největší město ostrova proslulo pěstováním oliv, ale také švestek a mandlí; najdete zde druhé folklorní muzeum na ostrově.

Zobrazit místo
Skopelos
Palaio Klima

Staré město je tvořeno kamennými domky, jedná se o mimořádně fotogenické místo s malým kostelíkem, náměstím; po zemětřesení v roce 1950 bylo město opuštěno a lidé se přesunuli do nedalekého Loutraki, když bylo o patnáct let zemětřesením poničeno i Loutraki, začali se někteří vracet zpět a město bylo postupně obnoveno.

Zobrazit místo
Skopelos-chora
Skopelos (Chora)

Hlavní město ostrova leží v zátoce, je tvořeno přístavem a promenádou a také bílými domky s červenými střechami, které se pnou v kopci nad přístavem, naleznete zde řadu malých kostelíků; za návštěvu stojí folklorní muzeum, v němž si prohlédnete nejenom kroje, ale také pokoje, v nichž lidé bydleli; navštívit je možné rodný dům spisovatele Pavlose Nirvanase; Asklipieio nabídne několik archeologických nálezů.

Zobrazit místo
Skopelos
Sendoukia (pirátské hroby)

Jeden z mála treků, který na ostrově můžete podniknout, vás zavede ke 3 pirátským hrobům; jedná se o kamenné čtverhranné hrobky vytesané ve skále, které mají svá víka, ta jsou však odsunuta, takže lze do prostoru hrobek seskočit; místo nabízí krásný výhled.

Zobrazit místo
Skopelos
Delphi

Nejvyšší hora ostrova, trek na ni začíná jen kousek od výchozího místa k cestě na pirátské hroby; cesta není náročná, za výstup budete odměněni krásným výhledem na ostrovy v okolí Skopelu.

Zobrazit místo

Chystáš se na Skopelos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 02. 08. 2020