Průvodce ostrovem
Malebný Skopelos
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování na Skopelu

Kde se ubytovat na Skopelu 

Ostrov je opravdu malý, proto se nezdráhejte ubytovat v hlavním městě nebo v jeho nejbližším okolí. Pojem „hlavní město“ rozhodně neznamená v případě tohoto ostrova rušné místo plné lidí. Chora je velmi poklidná, protkaná úzkými uličkami a schody (město leží v kopci nad přístavem). Dalšími variantami jsou městečka Stafylos nebo Panormos. Nicméně ať už se ubytujete na ostrově kdekoli, neuděláte chybu. Ostrov je malý, takže procestovat ho nebude problém z žádného výchozího bodu. Na ostrově naleznete také několik kempů.  

Obecně lze, jako všude v Řecku, doporučit ubytování bez jídla, maximálně se snídaní (jen pozor, sami Řekové příliš nesnídají, většinou si dávají pouze kávu, popřípadě pečivo s marmeládou). Nabídka taveren je na ostrově opravdu bohatá, byla by škoda nevyzkoušet autentickou kuchyni.  

Ceny

Ceny se podobají méně turistický řeckým ostrovům. Ubytování (wifi, bazén) lze i v sezoně sehnat od 30 euro na noc pro dva, hotely pak od 55 euro.  

Vyhledej si svůj hotel na Skopelu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Malý klidný ostrov v souostroví Sporady v Egejském moři byl dlouho téměř neznámý. Pro každého, kdo jej navštívil do roku 2008, zůstane jistě zapsán jako místo, kde se zastavil čas. Minimum turistů a pravý řecký život. Pak však nastala jedna veledůležitá změna. Film Mamma Mia! Právě na Skopelu se totiž natáčel muzikál s hity skupiny ABBA. Tento film odstartoval následnou neuvěřitelnou popularitu ostrova. Některé věci se však nezměnily. Skopelos je nyní sice možná rušnější, ale stále je neuvěřitelně malebný, navíc s velmi mimořádnou atmosférou. Avšak stále na něm nenaleznete žádné letiště – vaše cesta na Skopelos povede přes ostrov Skiathos a dále rychlolodí. 

Hlavním důvodem návštěvy ostrova jsou, kromě již zmíněného filmu, nádherné pláže. A také malebná krajina, do níž jsou citlivě zasazeny malé kostelíky. Skopelos dá zkrátka cestovatelům možnost zažít pravé klidné letní Řecko.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Musilová
Připrav se na
3-5 dní
Tolik budete potřebovat, abyste dostatečně nasáli atmosféru ostrova.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen–říjen
Nejideálnější doba k návštěvě ostrova.
Více o počasí
Letenky od
6 000 Kč
Tolik bude stát celá zpáteční cesta z Prahy.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu