Zavřít boční panel

Ubytování v Irkutsku

Kde se ubytovat v Irkutsku

Jak už bylo řečeno, Irkutsk je relativně malé město, respektive jeho centrum je kompaktní a s velkým množstvím různorodých nabídek ubytování, většinou menších levných hotýlků.

Neprohloupíte, pokud se ubytujete kdekoli v centru, tedy mezi řekou Angarou a ulicemi Karla Liebknechta a Podgornaya. Z této oblasti dojedete všude pěšky, navíc tu projíždí všechny trolejbusové, autobusové i tramvajové linky.

Máte-li brzký ranní odjezd vlakem, variantou může být ubytování v okolí hlavního nádraží. Menších velmi levných hotelů dobré kvality je tu hned několik, jen počítejte s tím, že okolí už připomíná spíš venkovské neupravené oblasti s množstvím toulavých psů.

Při ranním odletu z letiště se ubytujte v Hostelu Bravo přímo naproti terminálu. K dispozici je i několik pokojů s vlastní koupelnou na pokoji.

Ceny

V Irkutsku je ubytování velmi levné, hotelů či penzionů pod 800 Kč za noc pro dva najdete opravdu hodně. Hotely nadnárodních řetězců se drží na běžných západních cenách od 1.750 do 3.000 Kč za dvoulůžkový pokoj.

Irkutsk je turistická základna pro cesty do sibiřské divočiny, proto tu najdete velký výběr a také velkou variaci v kvalitě hotelů. Centrum je plné baťůžkařských a hipsterských hostelů, u nichž si raději 2x přečtěte recenze, abyste se nespálili.

Velké množství hostelů nabízí i samostatné pokoje s vlastní koupelnou a záchodem přímo na pokoji, přitom stále za velmi slušné ceny.

Vyhledej si svůj hotel v Irkutsku. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Nejhlubší a jedno z největších jezer světa Bajkal a drsná neporušená příroda jižní Sibiře kolem něj lákají cestovatele z celého světa. Ještě, než se však dostanou k samotnému jezeru, většina z nich projede přes město Irkutsk, které tak poslouží jako ideální základna.

Bylo by chybou se v Irkutsku aspoň na chvilku nezdržet. Není příliš ruských měst východně od Uralu, která by se mohla pyšnit reálným historickým centrem s evropskou atmosférou. Irkutsk ano. Secesní domy, příjemná uvolněná atmosféra, která se ve městě buduje už od 19. století, od doby, kdy byla na Sibiř posílána inteligence z Moskvy a Petrohradu, aby nenarušovala vývoj podle představ tehdejších vládců, i přirozená linie řeky Angary vytvářejí z Irkutsku pozoruhodné místo, které nemá za Uralem obdoby.

Ne nadarmo si Irkutsk vysloužil přezdívku Paříž Sibiře.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
1-2 dny
Dostatečná doba k návštěvě zajímavostí ve samotném městě.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - září
Sibiřské zimy panují i tady, jeďte na jaře nebo v létě.
Více o počasí
Letenky od
12 000 Kč
Tolik stojí letenky z Prahy. Rozdělením cesty přes Moskvu se dostanete i na 10.000 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu