jekatěrinburk

Co dělat v Jekatěrinburgu

Památky

Jekatěrinburg nabízí několik atraktivních budov v historickém stylu, jako je například Chrám Všech svatých na krvi, Dům Sevasťanova nebo Chrám Nanebevstoupení Páně. V Jekatěrinburgu najdete také mnoho památek ve stylu konstruktivismu, například Bílá věž, Sverdlovský městský sovět nebo Městečko čekistů (podrobnější popis všech konstruktivistických památek a jejich umístění naleznete zde). Budovy jsou nejen esteticky zajímavé, ale často se k nim váže pozoruhodná historie. Část památek a zajímavostí v centru spojuje takzvaná červená linie, což je červený pruh na chodníku, který má vést turisty.

Hudba

Jekatěrinburg je považován za hlavní město ruského rocku, začínala zde celá řada ruských populárních kapel, jako je Agata Kristi, Smyslovye Galjucinacii nebo Čajf. Oblast Uralu je natolik známá pro rockovou hudbu, že se vžilo označení „uralský rock“. V lednu se zde koná velký rockový festival „Staryj Novyj Rok“, v červnu potom festival „Majak“ a v červenci festival ruské nové scény „Vily“. Existuje zde také několik kvalitních rockových klubů, jako je Nirvana, Pab Ben Hall nebo Rok Arsenal, rockové kapely vystupují také v podniku Tele-Club. Jazz je v Jekatěrinburgu taktéž velmi populární, v červnu se zde koná každoroční festival EverJazz. Po zbytek roku můžete zajít do klubu stejného jména. Pokud upřednostňujete klasickou hudbu, můžete zajít na koncert místní filharmonie, která je jedna z nejlepších v Rusku.

Muzea a galerie

Z desítek muzeí a galerií v Jekatěriburgu lze rozhodně doporučit Muzeum Borise Jelcina, muzeum Vladimira Vysockého nebo Jekatěrinburské muzeum výtvarných umění, ale za návštěvu stojí i muzeum architektury a designu a vojenské muzeum.

Sportovní zápasy

V hlavním městě Uralu působí klub KHL Avtomobilist. Obzvláště zajímavé může být zajít na „derby“ s nedalekým Traktorem Čeljabinsk. Lístky kupujte na stránkách klubu. V uralské metropoli se také hraje nejvyšší ruská fotbalová liga, působí zde tým Ural Sverdlovská Oblast (lístky ke koupi zde).

Procházky v přírodě

Jekatěrinburg nabízí mnoho příležitostí k procházkám na břehu řeky Iseť nebo v několika parcích – například v Historickém nebo Dendrologickém parku.

Chystáš se do Jekatěrinburgu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.