jekatěrinburk
Jekatěrinburg

Co vidět a navštívit v Jekatěrinburgu

9 míst co vidět v Jekatěrinburgu

jekatěrinburk

Chrám Všech svatých na krvi

V roce 1918 bolševici popravili carskou rodinu v Jekatěrinburgu ve sklepě domu inženýra Ipatěva. V roce 2003 byl na místě, kde kdysi stál tento dům, otevřen honosný pravoslavný chrám, v jehož útrobách je možná najít expozici o carské rodině.

Zobrazit místo
jekatěrinburk

Centrum Borise Jelcina

Kulturní centrum pojmenované po bývalém ruském prezidentovi a rodákovi ze Sverdlovské oblasti Borisovi Jelcinovi. Součástí centra je velice moderní muzeum Boris Jelcina, které zpracovává ruskou historii od pádu Sovětského svazu do konce působení Jelcina v prezidentském úřadu. Muzeum je rozděleno do 7 místností, které zpracovávají klíčová témata Jelcinovy éry. Součástí centra je také umělecká galerie, mimoto se zde často konají různé kulturní…

Zobrazit místo
jekatěrinburk

Mrakodrap Vysockij

V nejvyšší jekatěrinburské budově (188 metrů) se nachází muzeum písničkáře Vladimira Vysockého, hotel, restaurace a také vyhlídková plošina, z níž je vidět do širokého okolí. 

Zobrazit místo
jekatěrinburk

Historický park

Park na břehu řeky Iseť, který je vhodný k procházkám nebo k posezení, v létě za dobrého počasí je tato část města plná lidí.

Zobrazit místo
jekatěrinburk

Dům Sevasťanova

Honosný dům v novogotickém stylu, který si nechal v polovině 19. století postavit vysoký státní úředník Sevasťanov. Dnes se uvnitř konají oficiální státní akce.

Zobrazit místo
jekatěrinburk

Obří klávesnice

V Jekatěrinburgu se také nachází počítačová klávesnice – z kamene a v nadživotní velikosti. Zejména pro ajťáky je návštěva povinností.

Zobrazit místo
jekatěrinburk

Památník Beatles

Památník tvoří silueta slavné kapely, která je opřena o cihlovou zeď. Beatles sice nikdy v Jekatěrinburgu nekoncertovali, ale jejich hudba byla klíčovou inspirací pro místní umělce. Kromě památníků je toho důkazem také The Beatles Fest, který se koná každý rok v květnu.

Zobrazit místo
jekatěrinburk

Městečko čekistů

Komplex obytných domů ve stylu konstruktivismu, který byl postaven v 30. letech 20. století pro zaměstnance NKVD (předchůdce KGB) a jejich rodiny. Městečko je opředeno mnoha tajemstvími – například se říká, že se pod ním nachází podzemní komplex, který má až 12 pater. Mimochodem, po městečku se jmenuje i jedna jekatěrinburská kapela.

Zobrazit místo
jekatěrinburk

Památník československý legionářům

Na Michajlovském hřbitově se nachází památník československým legionářům, kteří zde bojovali proti bolševikům během ruské občanské války.

Zobrazit místo

Chystáš se do Jekatěrinburgu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu