Jak se dostat do Jekatěrinburgu

Z hromadné dopravy je na výběr buď železnice, nebo letadlo.

Vlak z Moskvy jede do Jekatěrinburgu přibližně 1 den, vyjíždí zhruba 7–10x denně. Jednosměrné jízdenky z Moskvy se dají koupit od cca 2.000 rublů (pokud kupujete v předstihu) na stránce: www.rzd.ru.

Letadlo je bezesporu pohodlnější cestou, z Česka létají do Jekatěrinburgu přímo společnosti Ural Airlines a ČSA, za ceny okolo 10.000 Kč za zpáteční let. S přestupem v Moskvě se lze pomocí aerolinek Aeroflot a Pobeda (ta létá z Bratislavy) dostat i na 6.000–9.000 Kč.

Jak cestovat po Jekatěrinburgu

Jekatěrinburg má své tramvaje, autobusy, mikrobusy (tzv. maršrutky), trolejbusy a také metro s jednou linií. Dopravní prostředky většinou jezdí včas, přestože se někdy mohou zaseknout v koloně.

Všechny lístky stojí 28 rublů a kupují se u konduktora nebo řidiče, výjimkou je metro, v němž se před vstupem kupují žetony. Lístky můžete použít pouze v dopravním prostředku, ve kterém jste si je koupili, při přestupu si musíte koupit lístek nový. S řidičem maršrutky je možné se domluvit, že vám zastaví i mimo zastávku. Když se maršrutka blíží k vaší zastávce, je lepší vykročit jejím směrem nebo mávnout na řidiče.

Nejpohodlnějším dopravním prostředkem je metro, ale to pokrývá pouze část města, jinde se budete muset spolehnout na ostatní dopravní prostředky. Jekatěrinburské metro má pouze několik stanic a není tak honosně vyzdobené jako metro v Moskvě nebo Petrohradu – ale má svůj nenápadný půvab.

Centrum je asi nejlepší projít pěšky, většina zajímavostí se nachází mezi stanicemi metra Uralskaja a Čkalovskaja. Pro vyhledání trasy se podívejte na stránku: rusavtbus.ru.

Taktéž je pro přepravu možné používat taxíky a Uber.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu