Zimní Moskva
Moskva

23 míst co vidět v Moskvě

Rudé náměstí

Rudé náměstí

Za centrum celého Ruska je beze sporu považováno Rudé náměstí neboli Krasnaja Ploščaď (Кра́сная пло́щадь). Rudé náměstí leží při východní straně Kremlu a odděluje ho od historické čtvrti Kitaj-Gorod. Každý rok 9. května se zde koná velká vojenská přehlídka. 

Dominantou východní strany náměstí je slavný obchodní dům GUM, který už za dob komunismu patřil k nejlepším svého druhu ve východním bloku. Dnes je z něj luxusní nákupní centrum, v němž najdete prodejny nejdražších světových značek. 

Západní straně náměstí vévodí zeď Kremlu, v níž je vybudováno slavné Leninovo mauzoleum, kde dodnes můžete navštívit nabalzamovaného Vladimira Iljiče Lenina. Kdo by měl o tuto nesmírně obskurní atrakci zájem, musí dorazit pouze mezi 10:00 a 13:00, v pondělí a pátek je pak zavřeno úplně. Vstup je zdarma, počítejte s dlouhou frontou, která obvykle zabere maximálně 30 minut, jelikož uvnitř se nesmíte zastavit, jen projdete kolem Leninova katafalku a zase vyjdete ven. Nesmí se zde fotit, mobilní telefony a bundy/batohy musíte za poplatek 40 rublů nechat v šatně. 

Nejbližší stanice metra: Teatralnaja (zelená linka 2), Ploschad Revolutsii (tmavě modrá linka 3), Okhotny Riad (červená linka 1) 

Autobusy: m5, 158

Chystáš se do Moskvy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.