Zimní Moskva
Moskva

Moskva v kostce

Hlavní město Ruska je se svými 13 miliony obyvatel zároveň i největším městem celé Evropy. Je domovem mnoha světových kulturních institucí, univerzit a stalo se i významným obchodním centrem. Předně je Moskva obrovská a monumentální. Při své návštěvě ostatně její velikost nejednou poznáte na vlastní kůži, když si budete říkat „však to je jen jedna stanice, to dojdu pěšky…“  

Mnoho lidí se z Moskvy vrací s pocitem, že už do ní nikdy v životě nepojedou, mnoho lidí si město zamiluje na první pohled. Moskva je kontroverzní, ale zároveň skrývá nepřeberné množství památek i zábavy. Vaše pocity z města do značné míry ovlivní očekávání, ale třeba i aktuální počasí. Zažít přívaly sněhu spojené s -20 °C mají něco do sebe, ale ne všichni z nich budou nadšení. 

Přitom si stačí výlet trochu předem naplánovat, vědět, co čekat a co nečekat, ale především se nebát. Moskva je v současnosti veskrze úplně normálním městem. Nenajdete tu žádné nebezpečné čtvrti ani turistické pasti, naopak se setkáte spíš s vlídným přijetím, překvapivě snadnou orientací i bohatou náplní k několikadennímu vyžití. Tak hoďte předsudky stranou a dejte Moskvě aspoň jednu šanci. 

IATA Kód
SVO
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
20:38 (+2)
Vzdálenost z ČR
1670 km

Jedinečné cestopisy z Ruska

Opravdové zážitky z cest psané cestovateli jako jsi ty

Mohli by tě zajímat i tito průvodci

Podívejte se i na další místa v Moskvě, která stojí za to vidět a navštívit