Zimní Moskva

Ubytování v Moskvě

Kde se ubytovat v Moskvě 

Moskva je trochu zvláštní město a obtížně se zde hledá jedna konkrétní ideální čtvrť k bydlení. Samotné historické jádro kolem Kremlu je relativně malé a hlavně trochu sterilní. Najdete tu jen drahé turistické restaurace a minimum možností k běžným nákupům.  

Asi nejlepší poměr vzdálenosti a ceny hotelů nabídnou oblasti na jih od Bolotného ostrova (zhruba kolem stanice metra Treťjakovská), anebo Peresněnský rajon na západ od Arbatu.  

Jako širší centrum s rychlým dosahem ke všem zajímavostem se bere oblast uvnitř okružní linky metra.  

Ať už si vyberete ubytování kdekoli, hotel vybírejte podle jednoho zcela zásadního kritéria: pohodlné pěší vzdálenosti od stanice metra. Pokud natrefíte na ubytování daleko od metra, připravíte se denně klidně o hodinu navíc dojíždění. 

V Moskvě nejsou žádné nebezpečné nebo vyloženě ošklivé čtvrti. 

Ceny 

Za běžné 3*–4* hotely v centru a jeho širším okolí zaplatíte víceméně podobně jako v každém jiném velkém evropském městě. Připravte si částky okolo 1.200 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj, u nadnárodních řetězců pak od cca 1.500 Kč.  

Oproti západním velkoměstům však Moskva nabízí výrazně víc možnosti pro lowcost cestovatele, ať už v podobě mnoha studentských (a vesměs velmi kvalitních a moderních) hostelů v rámci širšího centra, nebo v podobě běžných 3* hotelů na sídlištích, ale zároveň poblíž stanic metra. Komu nevadí delší dojíždění do centra (dejme tomu do 40 minut jízdy metrem), může počítat s cenami i pod 800 Kč za noc.

Chystáš se do Moskvy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Moskvě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.