Průvodce městem
Monumentální Moskva
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Moskvě

Kde se ubytovat v Moskvě 

Moskva je trochu zvláštní město a obtížně se zde hledá jedna konkrétní ideální čtvrť k bydlení. Samotné historické jádro kolem Kremlu je relativně malé a hlavně trochu sterilní. Najdete tu jen drahé turistické restaurace a minimum možností k běžným nákupům.  

Asi nejlepší poměr vzdálenosti a ceny hotelů nabídnou oblasti na jih od Bolotného ostrova (zhruba kolem stanice metra Treťjakovská), anebo Peresněnský rajon na západ od Arbatu.  

Jako širší centrum s rychlým dosahem ke všem zajímavostem se bere oblast uvnitř okružní linky metra.  

Ať už si vyberete ubytování kdekoli, hotel vybírejte podle jednoho zcela zásadního kritéria: pohodlné pěší vzdálenosti od stanice metra. Pokud natrefíte na ubytování daleko od metra, připravíte se denně klidně o hodinu navíc dojíždění. 

V Moskvě nejsou žádné nebezpečné nebo vyloženě ošklivé čtvrti. 

Ceny 

Za běžné 3*–4* hotely v centru a jeho širším okolí zaplatíte víceméně podobně jako v každém jiném velkém evropském městě. Připravte si částky okolo 1.200 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj, u nadnárodních řetězců pak od cca 1.500 Kč.  

Oproti západním velkoměstům však Moskva nabízí výrazně víc možnosti pro lowcost cestovatele, ať už v podobě mnoha studentských (a vesměs velmi kvalitních a moderních) hostelů v rámci širšího centra, nebo v podobě běžných 3* hotelů na sídlištích, ale zároveň poblíž stanic metra. Komu nevadí delší dojíždění do centra (dejme tomu do 40 minut jízdy metrem), může počítat s cenami i pod 800 Kč za noc.

Vyhledej si svůj hotel v Moskvě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Hlavní město Ruska je se svými 13 miliony obyvatel zároveň i největším městem celé Evropy. Je domovem mnoha světových kulturních institucí, univerzit a stalo se i významným obchodním centrem. Předně je Moskva obrovská a monumentální. Při své návštěvě ostatně její velikost nejednou poznáte na vlastní kůži, když si budete říkat „však to je jen jedna stanice, to dojdu pěšky…“  

Mnoho lidí se z Moskvy vrací s pocitem, že už do ní nikdy v životě nepojedou, mnoho lidí si město zamiluje na první pohled. Moskva je kontroverzní, ale zároveň skrývá nepřeberné množství památek i zábavy. Vaše pocity z města do značné míry ovlivní očekávání, ale třeba i aktuální počasí. Zažít přívaly sněhu spojené s -20 °C mají něco do sebe, ale ne všichni z nich budou nadšení. 

Přitom si stačí výlet trochu předem naplánovat, vědět, co čekat a co nečekat, ale především se nebát. Moskva je v současnosti veskrze úplně normálním městem. Nenajdete tu žádné nebezpečné čtvrti ani turistické pasti, naopak se setkáte spíš s vlídným přijetím, překvapivě snadnou orientací i bohatou náplní k několikadennímu vyžití. Tak hoďte předsudky stranou a dejte Moskvě aspoň jednu šanci. 

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
3–4 dny
Na samotné město si vyhraďte alespoň prodloužený víkend.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben–říjen
I zimní Moskva má něco do sebe, ale jen pokud vám nevadí mrazy.
Více o počasí
Letenky od
4 500 Kč
Běžná cena letenky z Prahy. V akcích z Bratislavy nebo Karlových Varů ji seženete i pod 2.000 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu