Samoa
Samoa

Bezpečnost na Samoe

Zdraví

V žádném případě se nedoporučuje krmit volně pobíhající psy, kteří mohou být agresivní, pokud se cítí ohroženi. 

Kriminalita

Ve městech je třeba dát si pozor na kapsáře, uzamykat dveře a hlídat si své věci. Kriminalita na Samoe je na velmi nízké úrovni, ale i přesto je třeba nenechávat své věci bez dozoru.

Rizika katastrofy

Souostroví se nachází v oblasti se zvýšenou seismickou aktivitou, která může způsobit silnější otřesy a možné jsou i následné tsunami. V období deštů mohou foukat silné větry.

Internet a elektřina

Internet na Samoe není levný, ale je dostupný. Wifi je dosažitelná v osmi internetových kavárnách na Upolu a jedné na Savai´i. Mimo tato místa je internet dostupný velkých všech hotelových resortech na obou ostrovech. 

Pokud si zakoupíte simkartu u jednoho ze dvou dostupných operátorů, Bluesky Samoa nebo Digicel, je možno si přikoupit předplacená data, popř. minuty i sms zprávy. Simku si můžete koupit hned na letišti, kde bude stánek operátora při příletu vašeho letadla určitě oteřen, ať to bude v jakoukoli denní dobu. V roce 2016 vyšel 1 GB dat na předpalcené kartě na 24 WST. Platnost dat je v tomto případě 30 dní. Na více informací se lze doptat v obchodě. 

Signálem by měly být pokryty oba dva ostrovy, ale neočekávejte vždy 100% spolehlivost. Není problém ani s nabíjením telefonu a dalších elektrických zařízení. Hotely jsou klasicky vybaveny se vším komfortem včetně elektrických zásuvek, do nichž budete potřebovat redukci (její podobu je snadné vyhledat na internetu). Dokonce i v plážových fales jsou zásuvky (Pozor: do zásuvek je potřeba redukce, stejný typ jako v Austrálii a na Novém Zélandu).

Důležitá telefonní čísla

  • Záchranka: 996
  • Policie: 995
  • Hasiči: 994
  • Nemocnice v Apii: 21 212

Chystáš se na Samou?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Kateřina Králová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.