Průvodce státem
Samoa
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost na Samoe

Zdraví

V žádném případě se nedoporučuje krmit volně pobíhající psy, kteří mohou být agresivní, pokud se cítí ohroženi. 

Kriminalita

Ve městech je třeba dát si pozor na kapsáře, uzamykat dveře a hlídat si své věci. Kriminalita na Samoe je na velmi nízké úrovni, ale i přesto je třeba nenechávat své věci bez dozoru.

Rizika katastrofy

Souostroví se nachází v oblasti se zvýšenou seismickou aktivitou, která může způsobit silnější otřesy a možné jsou i následné tsunami. V období deštů mohou foukat silné větry.

Internet a elektřina

Internet na Samoe není levný, ale je dostupný. Wifi je dosažitelná v osmi internetových kavárnách na Upolu a jedné na Savai´i. Mimo tato místa je internet dostupný velkých všech hotelových resortech na obou ostrovech. 

Pokud si zakoupíte simkartu u jednoho ze dvou dostupných operátorů, Bluesky Samoa nebo Digicel, je možno si přikoupit předplacená data, popř. minuty i sms zprávy. Simku si můžete koupit hned na letišti, kde bude stánek operátora při příletu vašeho letadla určitě oteřen, ať to bude v jakoukoli denní dobu. V roce 2016 vyšel 1 GB dat na předpalcené kartě na 24 WST. Platnost dat je v tomto případě 30 dní. Na více informací se lze doptat v obchodě. 

Signálem by měly být pokryty oba dva ostrovy, ale neočekávejte vždy 100% spolehlivost. Není problém ani s nabíjením telefonu a dalších elektrických zařízení. Hotely jsou klasicky vybaveny se vším komfortem včetně elektrických zásuvek, do nichž budete potřebovat redukci (její podobu je snadné vyhledat na internetu). Dokonce i v plážových fales jsou zásuvky (Pozor: do zásuvek je potřeba redukce, stejný typ jako v Austrálii a na Novém Zélandu).

Důležitá telefonní čísla

  • Záchranka: 996
  • Policie: 995
  • Hasiči: 994
  • Nemocnice v Apii: 21 212

Ostrov, kde čas není veličinou

Samoa (dříve Západní Samoa) je ostrovní stát v jižní části Tichého oceánu, který se nachází v Polynésii přibližně napůl cesty mezi Novým Zélandem a Hawaií. Společně s Americkou Samoou tvoří Samojské souostroví.

Ostrov byl izolovaný od vývoje civilizace a nejen geograficky, ale také kulturně. Nezávislost na Novém Zélandu získala Samoa v 1962. Ostrovy jsou vyhledávaným dovolenkovým cílem mnoha Zélanďanů a Australanů, pro něž je Samoa něco jako pro Čechy Chorvatsko nebo Itálie. Poměrně malá rozloha státu je vynahrazena rozmanitostí krajiny. Ostrov je sopečného původu a je lemován korálovými útesy, které jsou ideální na šnorchlování.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Králová
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Teplo si užiješ po celý rok, mimo tyto měsíce ale může sprchnout.
Více o počasí
Letenky od
40 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 49 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Kateřina Králová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu