Průvodce státem
Samoa
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo na Samoe

Samojská kuchyně

Jedním z největších lákadel je čerstvý kokos, který je dostupný všude, u silnice, na trzích i v kamenných obchodech. Samoánci vám navíc předvedou show, jak kokos utrhnou, oloupou a useknou. 

Za ochutnání stojí pivo, které se samozřejmě českému nemůže vyrovnat, ale Samoánci se pivo učili vařit od německých kolonizátorů, takže není špatné. Pivo se prodává v láhvích o objemu 660 ml. 

Z typicky samojských jídel pak například oka (čerstvá ryba naložená v kokosovém mléce), palusami (pečený kokosový krém v listech taro) a kořeny taro na různé způsoby.

Jak tomu na tropických ostrovech bývá, roste i na Samoe tropické ovoce, které je dostupné na každém kroku za příznivé ceny. Svou chutí vás překvapí banány, šťavnaté ananasy i papája.

Ovoce Graviola

Ostrov, kde čas není veličinou

Samoa (dříve Západní Samoa) je ostrovní stát v jižní části Tichého oceánu, který se nachází v Polynésii přibližně napůl cesty mezi Novým Zélandem a Hawaií. Společně s Americkou Samoou tvoří Samojské souostroví.

Ostrov byl izolovaný od vývoje civilizace a nejen geograficky, ale také kulturně. Nezávislost na Novém Zélandu získala Samoa v 1962. Ostrovy jsou vyhledávaným dovolenkovým cílem mnoha Zélanďanů a Australanů, pro něž je Samoa něco jako pro Čechy Chorvatsko nebo Itálie. Poměrně malá rozloha státu je vynahrazena rozmanitostí krajiny. Ostrov je sopečného původu a je lemován korálovými útesy, které jsou ideální na šnorchlování.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Králová
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Teplo si užiješ po celý rok, mimo tyto měsíce ale může sprchnout.
Více o počasí
Letenky od
40 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 49 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Kateřina Králová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu