Průvodce státem

Samoa

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Ostrov, kde čas není veličinou

Samoa (dříve Západní Samoa) je ostrovní stát v jižní části Tichého oceánu, který se nachází v Polynésii přibližně napůl cesty mezi Novým Zélandem a Hawaií. Společně s Americkou Samoou tvoří Samojské souostroví.

Ostrov byl izolovaný od vývoje civilizace a nejen geograficky, ale také kulturně. Nezávislost na Novém Zélandu získala Samoa v 1962. Ostrovy jsou vyhledávaným dovolenkovým cílem mnoha Zélanďanů a Australanů, pro něž je Samoa něco jako pro Čechy Chorvatsko nebo Itálie. Poměrně malá rozloha státu je vynahrazena rozmanitostí krajiny. Ostrov je sopečného původu a je lemován korálovými útesy, které jsou ideální na šnorchlování.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Králová
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Teplo si užiješ po celý rok, mimo tyto měsíce ale může sprchnout.
Více o počasí
Letenky od
40 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 49 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Samou

Co vidět a navštívit na Samoe

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Samoe

Zavřít boční panel

Lalomanu

Lalomanu beach – je typická pohádková pláž. Bílý písek, modré moře a palmy, které rostou z pláže vodorovně směrem k moři. Pláž je vhodná ke koupání, šnorchlování a k relaxaci, nikoli pro surfing, protože je bezvětrná.

Zavřít boční panel

To Sua Ocean Trench

Je velkou 30 metrů hluboukou dírou, v níž se dá plavat a šnorchlovat. Je unikátní složením vody, protože se v ní mísí sladká a slaná voda. Voda je azurově modrá a okolí sytě zelené. Opět jeden z velmi dechberoucích pohledů.

Zavřít boční panel

O Le Pupu-Pue

Je vůbec prvním národním parkem v jižním Pacifiku. Park nabízí mnoho aktivit: plavání ve vodopádu Togitogiga, krátkou procházku deštným lesem k lávové jeskyni a mnoho dalšách. V národním parku začíná také pobřežní trek (Coastal track), který při pomalém tempu trvá hodinu v jedom směru.

Zavřít boční panel

Apia

Apia je hlavním městem, kde se konají trhy, nejznámější je Flea market, kde je možné nakoupit si mnoho věcí od jídla přes oblečení a suvenýry. Určitě nevynechte návštěvu informačního centra, která je užitečná, protože mají aktuální mapky ostrova. Jednou z aktivit je Samoa Culture village, je volně přístupná a koná se každý den (kromě neděle) v 10:30 a 12:30. Samoánci vás provedou městem a předvedou mnoho typických aktivit (loupání kokosu, výroby lavalava šátků). Čas konání si ověřte v informačním centru.

Počasí a sezóny na Samoe

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Samoa
Tropický ráj panuje hlavně v našem létě

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

29 °C

29 °C

29 °C

30 °C

30 °C

30 °C

Počasí

Teplota na Samoe se po celý rok pohybuje v rozmězí 24–30 °C. Podnebí je teplé a vlhké. Teplota vody v oceánu se po celý rok pohybuje lehce nad 20 °C.

Sezóny a kdy vyrazit

Na Samoe se střídají dvě období – sucha a dešťů. Období deštů trvá od listopadu do dubna a období sucha od května do října. Právě v období sucha klesá teplota a také množství srážek a jedná se o nejlepší období na návštěvu ostrova.

Skvělé akce na Samou

ušetříš až 46%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 52%
Akce starší 2 týdnů
6 starších akcí
Avatar uživatele Kateřina Králová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu