Průvodce státem

Samoa

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Ostrov, kde čas není veličinou

Samoa (dříve Západní Samoa) je ostrovní stát v jižní části Tichého oceánu, který se nachází v Polynésii přibližně napůl cesty mezi Novým Zélandem a Hawaií. Společně s Americkou Samoou tvoří Samojské souostroví.

Ostrov byl izolovaný od vývoje civilizace a nejen geograficky, ale také kulturně. Nezávislost na Novém Zélandu získala Samoa v 1962. Ostrovy jsou vyhledávaným dovolenkovým cílem mnoha Zélanďanů a Australanů, pro něž je Samoa něco jako pro Čechy Chorvatsko nebo Itálie. Poměrně malá rozloha státu je vynahrazena rozmanitostí krajiny. Ostrov je sopečného původu a je lemován korálovými útesy, které jsou ideální na šnorchlování.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Králová
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Teplo si užiješ po celý rok, mimo tyto měsíce ale může sprchnout.
Více o počasí
Letenky od
40 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 49 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Samou

Zavřít boční panel

Kultura a lidé

Historie, lidé, jazyk a svátky

Historie v kostce

Oblast Jižního Pacifiku byla osídlena Polynésany přibližně v 10. století př. n. l. V roce 1772 objevili ostrovy francouzští a holandští mořeplavci, kteří pojmenovali souostroví Plavecké ostrovy. Prvními kolinizátory byli však Britové, ale Berlínská konference v roce 1899 ostrovy rozdělila mezi Německo a USA. Během první světové války obsadil německou část Samoy Nový Zéland a pod jeho správou byla Samoa až do 1. ledna 1962, kdy získala samostatnoost. Východní část zůstala pod správou USA a dnes je známá jako Americká Samoa.

Lidé

Obyvatelstvo je z více než 90 % tvořeno Samoánci, zbytek jsou míšenci Polynésanů s Evropany a 1 % Evropané, kteří se na ostrově usadili. Celkově je počet obytel odhadován na 180.000 (asi jako Plzeň). Na Samoe jsou lidé silně věřící, ke křešťanství se hlásí 99 % lidí.

Kultura

Samoa je stát kulturně velmi rozmanitý. Tradiční způspob života je založen na Fa´a Samoa, což je unikátní socio-politická kultura. Lidé bydlí v tradičním plážovém domě (fale), který sdílí s dalšími příslušníky rodiny. Rodina, společně s vírou a hudbou je piliřem samojské kultury.

Tradiční obydlí

Každoročně je na přelomu srpna a září pořádán kulturní festival Teuila, který je zároveň největším jihopacifickým kulkturním festivalem. Dalším významným kulturním svátkem je Bílá neděle a oslavy nezávislosti (1. 1.).

Jazyk

Oficiálním jazykem je samojština a používána je také angličtina. I přesto nelze předpokládat, že se člověk anglicky domluví všude.

Minislovníček:

 • Tālofa – Ahoj
 • Manuia le aso – Dobrý den
 • Tōfā soifua – Na shledanou
 • Manuia le po – Dobrou noc
 • La manuia le aso – Hezký den
 • La manuia le tausamiga – Dobrou chuť
 • I, 'Ioe – Ano
 • Leai – Ne
 • Fa'amolemole – Prosím
 • Fa'afetai – Děkuji

Geografie

Souostroví Samoa je tvořeno 2 většími a 7 menšími ostrovy sopečného původu. Největším ostrovem je Savai´i a druhým je Upolu s hlavním městem Apia. Tyto ostrovy odděluje 13 kilometrů široká Apolimská úžina.

Všechny ostrovy jsou obydlené, ačkoli pouze Upolu a Savai´i nabízí bohaté turistické vyžití. Ovšem ruku v ruce s množstvím obyvatel a turistů jde množství odpadků. Právě odpadky a volně pobíhající psi by mohly být rušivým elementem v pacifickém ráji.

Upolu je ostrovem, na nějž většina turistů přiletí. Na tomto ostrově žije přibližně 70 % všech obyvatel Samoy. I přesto neočekávejte nijak husté zalidnění. Hlavní město Apia je centrem celého ostrova a konají se zde trhy. Pro procestování ostrova je vhodné zapůjčit si auto na 3–4 dny a objet ostrov dokola. Kromě pláží ideálních k potápění, šnorchování a surfování vás ostrov překvapí i deštnými lesy, spoustou vodopádů a v neposlední řadě národním parkem, který přímo vybízí ke krátkému treku.

Savai´i je ostrovem větším a divočejším než Upolu. K prozkoumání ostrova je opět vhodné půjčit si auto, protože autobusy zde jezdí s ještě větší nepravidelností. Kromě scénických výhledů na pláže nabízí ostrov další aktivní vyžití. Můžete se potulovat v lávových polích prozkoumávat jeskyně, koupat se ve vodopádech nebo se vydat za krásných výhledem na některou z hor.

Kromě Upolu a Savai´i turisté cestují také na ostrov Manono a Apolima, které se nachází v úžině mezi hlavními ostrovy. Doprava na tyto ostrovy je nepravidelná a většinou záleží na domluvě
s místními obyvateli. Ostrov Manono se pyšní tím, že je na něm přísný zákaz dopravních prostředků, takže zde nenarazíte ani na jedno auto nebo typický barevný autobus. Proč také? Ostrov je tak malý, že ho v klidu obejdete za 2–3 hodiny.

Turismus

Samoa je perlou v Pracifiku, která zatím není turisty příliš navštěvována (v porovnání
s nedalekým Fidži). Kromě pláží s bílým pískem a nádherně modrého moře je dalším lákadlem právě jihopacifická kultura místních obyvatel.

I přesto, že patří turismus k jednomu z hlavních zdrojů obživy pro mnoho obyvatel, nelze očekávat, že služby pro turisty budou vždy na vynikající úrovni, ať se jedná i ubytování, atrakce či půjčení auta. Neznalost angličtiny či jiné případné komplikace se však Samoánci snaží vynahradit svou přívětivostí.

Samoa se začíná turistům pomalu přizpůsopbovat. Okolo cesty se objevují cedule, které vás dovedou k památkám a atrakcím. Problém je v tom, že každý kousek půdy na Samoe někomu patří (jedinou výjimkou je národní park) a každý domorodec si vytvoří ceduli podle svého vkusu. Proto je nutné pozorně sledovat všechny, pestobarevné, malé i velké. Protože památky jsou soukromé, platí se téměř všude vstupné, a to i na některé pláže (například Lalomanu beach). Vstupné není vysoké a pohybuje se většinou mezi 5–10 WST, ale na některé atrakce si připlatíte (20 WST Canopy Walkway).

Zavřít boční panel

Peníze a ceny

Měna, ceny a denní rozpočty

Samojský dolar

Samojskou měnou je tala neboli samojský dolar. Jeden dolar má 100 centů. Kurz se pohybuje kolem 9,5 koruny za jednu tala.

Nejlepší kurz mají na letišti na Upolu. Pokud se vám nechce riskovat, můžete vyměnit nějakou hotovost před odletem, ale například v porovnání s kurzem ve směnárnách na Novém Zélandu, který je jedním z míst, odkud se na Samou létá, bylo výhodnější počkat na Samou.

Popřípadě je možno vybrat z bankomatu na obou ostrovech minimálně na jednom místě. Při platbě kartou má člověk omezené možnosti, protože fales pronajímají často rodiny a stejně tak na marketech není platba kartou možná.

Samojská Tala

Kolik co stojí

V porovnání s Asií jsou Pacifické ostrovy dražší. Samoa sice nepatří k těch nejdražším, ale i přesto jsou ceny některých služeb a výrobků vyšší. Všeobecně jsou trhy a stánky u silnice levnější než v kamenných obchodech ve městech.

Příklad cen:

 • Noc ve fale (se snídaní a večeří) na osobu – 60–70 WST,
 • Noc v hotelu (střední kategorie, pokoj pro 2 osoby) – 150–200 WST,
 • Jídlo v restauraci (oběd) – 20–25 WST,
 • Jídlo ve stánku – 10–15 WST,
 • Jídlo v restauraci (večeře) – 30 WST,
 • Pronájem auta na jeden den – 140–200 WST,
 • Místní doprava (lístek na autobus) – 6 WST,
 • Taxi (z letiště do Apie) – 60 WST,
 • Trajekt mezi ostrovy – 12 WST,
 • Láhev vody – 1,5–2 WST,
 • Coca-Cola – 4 WST,
 • Pivo – 7 WST,
 • Koktejl – 15–30 WST,
 • Čerstvý kokos – 1,5–2 WST.

Denní rozpočet

Při cestování autobusem, levnějším ubytování (typu fales, hostely) a jídle v restaracích střední třídy se lze dostat pod 100 WST na jeden den na osobu. Při tomto rozpočtu se dají navštívit všechny zajímavosti na ostrově, ale je třeba počítat, že ve fales není klimatizace. Výhoda této varianty je bližší poznání kultury a domorodých obyvatel. Například cesta autobusem, která vyjde na 5 WST, je sama o sobě zážitkem.

Pokud jste zastánci hesla: „Na dovolené si užívám!” a nechce se vám omezovat, je třeba počítat s vyšším rozpočtem.

Jak ušetřit

Jedním z tipů, jak ušetřit, jsou plážové fale, které jsou nejlevnějším typem ubytování. Navíc je v ceně ubytování zahrnuta večeře a snídaně.

Dále je možno najít spolucestujícího na pronajmutí auta, protože turisté navštěvují stejné atrakce a možná se i s někým zajímavým seznámíte.

Při jízdě taxi lze smlouvat. Taxikář na první pokus zkusí vyšší cenu, ale většinou je ochoten jít s cenou dolů. Při cestě z letiště do Apie začínají taxikáři na 80–90 WST a konečná cena se pobybuje mezi 50–60 WST.

Zavřít boční panel

Doprava

Silniční, železniční i letecká doprava

Jak na Samou

Z České republiky je to na Samou pěkný kousek, tudíž se nevyplatí letět na jeden týden. Na druhou stranu ideální délka pobytu na Samoe se pohybuje mezi 10–12 dny i přesto, že někteří lidé jsou schopni strávit tam několik měsíců a stále mají co objevovat. Nejlepším řešením je spojit dovolenou na Samoe s cestováním po jiném státě v této odlehlé části světa.

Při pohledu na mapu se nabízí Austrálie nebo Nový Zéland. Přímé lety na Samou z Melbourne nebo Sydney trvají 5 hodin a pak z Aucklandu 3,5 hodiny. Další přímý let je z Havaje, Fidži a Americké Samoy.

Lety na Samou nabízí několik leteckých společností, například Air New Zealand, Virgin Samoa, Polynesian Airlines a Fiji Airlines.

Jak se nejlépe dopravovat

Autem

Nejpohodlnější variantou je půjčení auta. Při předání auta je požadován bond ve výši několik set WST. Při jízdě autem je třeba dbát zvýšené pozornosti a dodržovat nejvyšší povolenou rychlost, která je stanovena na 40 km/h v obci a 55 km/h mimo obce. Při jízdě je požadován samojský řidičský průkaz, který je schopna vydat každá autopůjčovna za 20 WST. Při průjezdu vesnicemi pobíhají po cestě často děti, prasata i slepice. Navíc v roce 2009 přešli Samoánci na jízdu na levé straně silnice a všichni lidé se stále neadaptovali na tyto podmínky a často jezdí spíš po prostředku cesty nebo v protisměru.

Silnice Samoa

Autobusem

Další možností je cestovat autobusem za 3 WST za jízdu. Autobusem cestují i místní a často s sebou vozí i zboží na trhy, tudíž je možno narazit třeba i na slepice. Autobusy mají dřevěné lavice, jsou bez skleněných oken a pokud je autobus plný, cestující si začnou sedat do druhé vrstvy. Nezaleží na tom, jestli je to známý nebo neznámý, bílý nebo černý, muž či žena. Autobus lze zastavit mávnutím. Terminály se nachází v Apii (Upolu) a Saleloga (Savai´i) u trhů.

Lodí

Doprava mezi ostrovy Upolu a Savai´i je poměrně frekventovaná a pasažéry dopravují dva trajekty, které jedou několikrát za den. Jízdní řády lze dohledat na: www.samoashipping.com.

Na ostrov Manono jezdí loďka, která nemá jízdní řád, ale lze si ji najmout u Malifunau Wharf za 25 WST a pokud počkáte na další pasažéry, klesne cena na 3 WST.

Zavřít boční panel

Jídlo

Typická jídla, nápoje a ceny

Samojská kuchyně

Jedním z největších lákadel je čerstvý kokos, který je dostupný všude, u silnice, na trzích i v kamenných obchodech. Samoánci vám navíc předvedou show, jak kokos utrhnou, oloupou a useknou.

Za ochutnání stojí pivo, které se samozřejmě českému nemůže vyrovnat, ale Samoánci se pivo učili vařit od německých kolonizátorů, takže není špatné. Pivo se prodává v láhvích o objemu 660 ml.

Z typicky samojských jídel pak například oka (čerstvá ryba naložená v kokosovém mléce), palusami (pečený kokosový krém v listech taro) a kořeny taro na různé způsoby.

Jak tomu na tropických ostrovech bývá, roste i na Samoe tropické ovoce, které je dostupné na každém kroku za příznivé ceny. Svou chutí vás překvapí banány, šťavnaté ananasy i papája.

Ovoce Graviola

Zavřít boční panel

Aktivity

Městská turistika, pláže i nákupy

Upolu Apia je hlavním městem, kde se konají trhy, nejznámější je Flea market, kde je možné nakoupit si mnoho věcí od jídla přes oblečení a suvenýry. Určitě nevynechte návštěvu informačního centra, která je užitečná, protože mají aktuální mapky ostrova. Jednou z aktivit je Samoa Culture village, je volně přístupná a koná se každý den (kromě neděle) v 10:30 a 12:30. Samoánci vás provedou městem a předvedou mnoho typických aktivit (loupání kokosu, výroby lavalava šátků). Čas konání si ověřte v informačním centru.

Jednomu Evropanů, jemuž Samoa učarovala, byl skotský spisovatel Robert Louis Stevenson. Spisovatel byl v místní komunitě velmi oblíbený a obýval svůj dům až do své smrti. Poté byl dům udržován jako jeho muzeum včetně pohřebního místa na Mt. Vaea. Z vrchilku této hory je krásný výhled do krajiny.

To Sua Ocean Trench – je velkou 30 metrů hluboukou dírou, v níž se dá plavat a šnorchlovat. Je unikátní složením vody, protože se v ní mísí sladká a slaná voda. Voda je azurově modrá a okolí sytě zelené. Opět jeden z velmi dechberoucích pohledů.

Lalomanu beach – je typická pohádková pláž. Bílý písek, modré moře a palmy, které rostou z pláže vodorovně směrem k moři. Pláž je vhodná ke koupání, šnorchlování a k relaxaci, nikoli pro surfing, protože je bezvětrná.

Piula Cave Pool – je podobně jako To Sua Ocean Trench přírodním jezízkem ke koupání. Voda je stějně křišťálově čistá a osvěžující. Sladká voda vyvěrá z jezírka a pokud budete mít šnorchl a potápěčské brýle, můžete se pokusit prozkoumat podvodní jeskyni.

O Le Pupu Pu´e – je vůbec prvním národním parkem v jižním Pacifiku. Park nabízí mnoho aktivit: plavání ve vodopádu Togitogiga, krátkou procházku deštným lesem k lávové jeskyni a mnoho dalšách. V národním parku začíná také pobřežní trek (Coastal track), který při pomalém tempu trvá hodinu v jedom směru.

Samoa je poměrně hornatý ostrov a z hor teče hodně vody, což je pro turisty dobrá zpráva, protože to znamená hodně vodopádů. Ty jsou na Samoe opravdu nádherné. Zurčící čistá voda uprostřed sytě zeleného lesa. Navíc je možné se ve vanách nad vopopády koupat. Na ostrově Upolu jsou to především Togitogiga Falls, Papapapai-Tai Falls a Fuipisia Falls, které se vyplatí neminout. V období sucha nebo na konci sezony je pravděpodobné, že některé vodopády budou vyschlé.

Papaseea Sliding Rock – je přírodní skluzavka, která vznikla před několika sty lety. Spíše se jedná o vodopád a lidé se kloužou dolů po kamenech přímo v proudu vodopádu. Nejdelší skluzavka má 5 metrů a pro děti jsou dostupné další tři kratší.

Savai´i – dvě velké erupce sopky v letech 1905 a 1911 zanechaly vesničku Sale´aula pod vrstvou lávy. Některé budovy, například kostel, se nezřitily a díky tomu se staly jednou aktrakcí. Ruiny kostela jsou napolo naplněny lávou a dokonce je vidět i tok lávy.

Oblíbené jsou také aktrakce jako potápění k zévám obrovským a plavání se želvami. Obě atrakce stojí za to i přesto, že na želvy lze narazit i ve volném moři, může pro vás být stanice „jistotou“, že si se želvou zaplavete. A zévy jsou snad ještě zajímavějším zážitkem. Jsou v moři kousek od pláže a jsou opravdu obrovské.

Alofaaga blowholes – je unikátní jev, kdy v lávou tvořeném pobřeží zejí díry, skrz něž stříká voda vysoko do vzduchu. Samoánci dělají na pobřeží kokosovou show. Neachají kokos vyhodit do vzduchu, chytí ho a nakonec vám ho rozříznou. Při azurově modré obloze se vám podaří zachytit nádherné fotografie.

Falealupo Canopy walkway – rozhodně není pro ty, kteří se bojí výšek. Je to stezka v korunách mezi stromy v deštném lese ve výšce 40 metrů. K pohybu mezi stromy návštěvníci využívají dřevěné mosty a můstky, které často měří několik desítek metrů. Výhled je úžasný!

Afu Aau Waterfall – je jedním z mnoha vodopádů na Savai´i. Pod vodopádem leží hluboké jezero z průzračnou vodou, které je vhodné ke šnorchlování i potápění.

Paia Dwarfs Cave – v kilometr dlouhé lávové jeskyni podle legendy dodnes žijí trpaslíci. Průzkumem jeskyně a hledáním otisků bot trpaslíků můžete strávit několik hodin.

Cape Mulinuu – je nejzápadnější bod Samoy a zárověň je to poslední místo na celé zeměkouli, odkud lze každý den sledovat západ slunce. Odpolední procházka v přilehlém parku završená právě západem slunce je jednou z věcí, kterou rozhodně nesmíte vynechat.

Manono – ostrov Manono je i přes svou rozlohu poměrně bohatý na archeologická naleziště. Jedno z nich se nachází na nejvyšším kopci (Mount Tulimanuiva, 110 m). Další je Grave of 99 stones (Hrob 99 kamenů), které představují 99 manželek nejvyššího náčelníka kmene.

Pláže Samoa

Zavřít boční panel

Na co si dát pozor

Kriminalita a další nástrahy

Zdraví

V žádném případě se nedoporučuje krmit volně pobíhající psy, kteří mohou být agresivní, pokud se cítí ohroženi.

Kriminalita

Ve městech je třeba dát si pozor na kapsáře, uzamykat dveře a hlídat si své věci. Kriminalita na Samoe je na velmi nízké úrovni, ale i přesto je třeba nenechávat své věci bez dozoru.

Rizika katastrofy

Souostroví se nachází v oblasti se zvýšenou seismickou aktivitou, která může způsobit silnější otřesy a možné jsou i následné tsunami. V období deštů mohou foukat silné větry.

Internet a elektřina

Internet na Samoe není levný, ale je dostupný. Wifi je dosažitelná v osmi internetových kavárnách na Upolu a jedné na Savai´i. Mimo tato místa je internet dostupný velkých všech hotelových resortech na obou ostrovech.

Pokud si zakoupíte simkartu u jednoho ze dvou dostupných operátorů, Bluesky Samoa nebo Digicel, je možno si přikoupit předplacená data, popř. minuty i sms zprávy. Simku si můžete koupit hned na letišti, kde bude stánek operátora při příletu vašeho letadla určitě oteřen, ať to bude v jakoukoli denní dobu. V roce 2016 vyšel 1 GB dat na předpalcené kartě na 24 WST. Platnost dat je v tomto případě 30 dní. Na více informací se lze doptat v obchodě.

Signálem by měly být pokryty oba dva ostrovy, ale neočekávejte vždy 100% spolehlivost. Není problém ani s nabíjením telefonu a dalších elektrických zařízení. Hotely jsou klasicky vybaveny se vším komfortem včetně elektrických zásuvek, do nichž budete potřebovat redukci (její podobu je snadné vyhledat na internetu). Dokonce i v plážových fales jsou zásuvky (Pozor: do zásuvek je potřeba redukce, stejný typ jako v Austrálii a na Novém Zélandu).

Důležitá telefonní čísla

 • Záchranka: 996
 • Policie: 995
 • Hasiči: 994
 • Nemocnice v Apii: 21 212
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti

Vízum, očkování a celní předpisy

Vízum

Od května roku 2015 občané České republiky nepotřebují víza za účelem krátkodobého pobytu na Samoe. Toto se vztahuje pouze na krátkodobý pobyt do 90 dnů za účelem turistiky a během pobytu není možno pracovat.

Celní předpisy

Při odjezdu ze země je již odletová taxa zahrnuta v ceně letenky. V zemi platí přísné předpisy, které zakazují vývoz ovoce, domácích zvířat, zbraní a drog. Člověk starší 21 let si může na Samou přivézt 2, 25 l alkoholu a 200 g cigaret.

Co vidět a navštívit na Samoe

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Samoe

Zavřít boční panel

Lalomanu

Lalomanu beach – je typická pohádková pláž. Bílý písek, modré moře a palmy, které rostou z pláže vodorovně směrem k moři. Pláž je vhodná ke koupání, šnorchlování a k relaxaci, nikoli pro surfing, protože je bezvětrná.

Zavřít boční panel

To Sua Ocean Trench

Je velkou 30 metrů hluboukou dírou, v níž se dá plavat a šnorchlovat. Je unikátní složením vody, protože se v ní mísí sladká a slaná voda. Voda je azurově modrá a okolí sytě zelené. Opět jeden z velmi dechberoucích pohledů.

Zavřít boční panel

O Le Pupu-Pue

Je vůbec prvním národním parkem v jižním Pacifiku. Park nabízí mnoho aktivit: plavání ve vodopádu Togitogiga, krátkou procházku deštným lesem k lávové jeskyni a mnoho dalšách. V národním parku začíná také pobřežní trek (Coastal track), který při pomalém tempu trvá hodinu v jedom směru.

Zavřít boční panel

Apia

Apia je hlavním městem, kde se konají trhy, nejznámější je Flea market, kde je možné nakoupit si mnoho věcí od jídla přes oblečení a suvenýry. Určitě nevynechte návštěvu informačního centra, která je užitečná, protože mají aktuální mapky ostrova. Jednou z aktivit je Samoa Culture village, je volně přístupná a koná se každý den (kromě neděle) v 10:30 a 12:30. Samoánci vás provedou městem a předvedou mnoho typických aktivit (loupání kokosu, výroby lavalava šátků). Čas konání si ověřte v informačním centru.

Počasí a sezóny na Samoe

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Samoa
Tropický ráj panuje hlavně v našem létě

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

29 °C

29 °C

29 °C

30 °C

30 °C

30 °C

Počasí

Teplota na Samoe se po celý rok pohybuje v rozmězí 24–30 °C. Podnebí je teplé a vlhké. Teplota vody v oceánu se po celý rok pohybuje lehce nad 20 °C.

Sezóny a kdy vyrazit

Na Samoe se střídají dvě období – sucha a dešťů. Období deštů trvá od listopadu do dubna a období sucha od května do října. Právě v období sucha klesá teplota a také množství srážek a jedná se o nejlepší období na návštěvu ostrova.

Skvělé akce na Samou

ušetříš až 46%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 52%
Akce starší 2 týdnů
6 starších akcí
Avatar uživatele Kateřina Králová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu