Průvodce státem
Severní Korea
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Severní Korei

Teoreticky jsou přístupné následující oblasti KLDR:

  • Hlavní město Pchjongjang a okolí,
  • hora Mjohjang severně od Pchjongjangu,
  • jižní oblast Sariwon, Kaesong, Panmunjom, 
  • jihozápadní oblat Nampo, hora Kuwol a Haeju,
  • východní pobřeží v okolí města Wonsan a Tanchon,
  • jihovýchodní oblast s horou Kumgang, 
  • severní příhraniční oblast s Čínou.

Turisté mohou navštívit místa povolená severokorejskou stranou, vždy za doprovodu severokorejského průvodce. 

Nejvíce turistických atrakcí se nachází v Pchjongjangu a jeho nejbližším okolí. Vše záleží na vámi zvoleném programu cestovní kanceláře.

Místa, která ještě navštívíte: 

Muzeum dynastie Koryo 

Dům pionýrů a mládeže zde se pořádají kulturní představení pro turisty. 

Horské rekreační letovisko v pohoří Mjohjangsan pohoří Myohyangsan (Mjohjangsan) leží 150 kilometrů severovýchodně od Pyongyangu. Slovo „mjohjang“ doslova znamená „tajemná vůně“, což vyjadřuje nejen malebnost zdejších hor, jezer a vodopádů, ale také závan korejských mýtů a legend. Pohoří zabírá 300 km2, nejvyšší horou je Piro (1.909 m n. m.). 

Výstava mezinárodního přátelství – neboli muzeum družby s dary všech světových státníků prezidentu Kim Ir-senovi a Drahému Vůdci Kim Chong-ilovi. Dnes se zde nachází přes 300.000 exponátů z celého světa. Muzeu vévodí vosková socha „Velkého Vůdce“. 

Buddhistický chrám Pohyon jeden z pěti největších chrámů v zemi. Pohyon je také místem, kde se nalézá kopie vzácné Tripikata Koreana, korejské sbírky buddhistických textů vyřezávaných do dřevěných bloků.  Neméně působivá kopie buddhistický kanovníku, který je zapsán na seznam památek UNESCO, se počítá na více než 80.000 stránek a originál se nachází v jihokorejském chrámu Heinsa. 

Rodiště Kim Ir-sena v Mangyongdae – nachází se zde rodný dům Kim Ir-sena, který byl  propagandou vybudován až v jeho středním věku. 

Pchjongjangské metro metro v Pchjongjangu tvoří dvě linky, nazývané Čolima a Hioksin. Nejhlubší stanice se nachází až 120 m pod zemí. 

Pyongllywood korejský filmový ateliér, který vyprodukoval více než 10.000 filmů. 

Chrám Anhwa – chrám se sedmipatrovou pagodou.

Muzeum vítězné války muzeum bylo založeno již v roce 1953, pouhých 20 dní po podepsání příměří. Do současné budovy bylo přeloženo v roce 1974. 

Umělecké studio studio se nachází na okraji Pyongyangu vytvořilo návrhy známých památníků a monumentů. Prototypy některých soch a billboardů jsou vystaveny na dvoře. Má 4.000 zaměstnanců, z toho 700 je profesionálních umělců. Nezpracovávají pouze domácí zakázky, ale také pro jiné země, hlavně africké státníky. 

Institut vyšívání – založen v roce 1947 samotnou manželkou Kim Ir-sena. Tenkrát měl 7 členů. Za Korejské války vyšívali vlajky a standarty. 

Více informací o KLDR na: www.coson.cz.

Jeden z nejlepších knižních průvodců po KLDR je North Korea od nakladatelství Bradt (travel guides). Získal ocenění „The readers´ travel awards 2016“ a vyšel již v třetí, aktualizované verzi. K dostání je pouze v angličtině. 

Srp a kladivo

KLDR aneb Korejská lidově demokratická republika

Severní Korea je menší východoasijská země. Rozprostírá se na severní části Korejského poloostrova, kde hraničí s Čínou (ČLR) a z části s Ruskem. Na jihu se pak nachází nejstřeženější hranice světa s Jižní Koreou (Korejská republika). 

Cestovní ruch je tu pouze organizovaný za doprovodu severokorejských průvodců. Turistům není povolen volný pohyb po zemi. 

Přesto, že se režim lehce uvolňuje a hlavní město Pchjongjang modernizuje, jedná se stále o zemi s nejtužším režimem na světě a dědičnou dynastií jedné rodiny. Vyvíjí se zde zbraně hromadného ničení  a  pojmy jako hladomor, výplach mozků či pracovní tábory jsou tu i dnes na denním pořádku.

Průvodce pro tebe napsal Linda Mannelová
Víza
Vízum za 50 €
Turistická víza zařizuje cestovní agentura před vstupem do země.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
jaro a podzim
V létě je moc horko a v zimě vlhko a lezavo.
Více o počasí
Letenky od
27 000 Kč
Je běžná cena letenky, připočíst však musíte poplatek CK (cca 20 tisíc).
Akční nabídky
Avatar uživatele Linda Mannelová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu