Průvodce státem

Severní Korea

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

KLDR aneb Korejská lidově demokratická republika

Severní Korea je menší východoasijská země. Rozprostírá se na severní části Korejského poloostrova, kde hraničí s Čínou (ČLR) a z části s Ruskem. Na jihu se pak nachází nejstřeženější hranice světa s Jižní Koreou (Korejská republika). 

Cestovní ruch je tu pouze organizovaný za doprovodu severokorejských průvodců. Turistům není povolen volný pohyb po zemi. 

Přesto, že se režim lehce uvolňuje a hlavní město Pchjongjang modernizuje, jedná se stále o zemi s nejtužším režimem na světě a dědičnou dynastií jedné rodiny. Vyvíjí se zde zbraně hromadného ničení  a  pojmy jako hladomor, výplach mozků či pracovní tábory jsou tu i dnes na denním pořádku.

Průvodce pro tebe napsal Linda Mannelová
Víza
Vízum za 50 €
Turistická víza zařizuje cestovní agentura před vstupem do země.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
jaro a podzim
V létě je moc horko a v zimě vlhko a lezavo.
Více o počasí
Letenky od
27 000 Kč
Je běžná cena letenky, připočíst však musíte poplatek CK (cca 20 tisíc).
Akční nabídky

Praktické tipy do Severní Koreje

Co vidět a navštívit v Severní Korei

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Severní Korei

Zavřít boční panel

Kesong

Kesong je bývalé hlavní město dynastie Koryo. Město se nachází jen několik kilometrů severně od demilitarizované zóny, která tvoří hranici s Jižní Koreou.

Zavřít boční panel

Hrobka krále Kongmina

Hrobka se nachází 11 kilometrů od Kaesongu. Hrobka je ve skutečnosti dvojhrobka a její stavba trvala 7 let – vlevo je král, vpravo jeho manželka. Král Kongmin vládl Koreji ve druhé polovině 14. století.

Zavřít boční panel

Panmunjeom

Demilitarizovaná zóna v Pchanmudžomu – zde američtí a severokorejští velitelé podepsali v roce 1953 příměří, které trvá dodnes. Korejská válka nebyla nikdy formálně ukončena. Dnes podpis příměří připomíná nenápadná budova, která leží na společné korejské hranici.

Zavřít boční panel

Nampo

Nampo byla původně malá rybářská vesnice, která se roku 1897 stala přístavem a roku 1945 byla přestavěna na moderní město se soustavou přehrad.

Zavřít boční panel

Pchjongjang

Hlavním bodem vaší návštěvy bude hlavní severokorejské město Pchjongjang. Navštívíte zde:

Kim Ir-senovo náměstí srdce Pchjongjangu a symbol severokorejské ideologie. Místo s největší knihovnou země – Velkou studovnou lidí, v níž je uloženo 30 milionů knih a denně ji navštíví 10.000 Korejců. 

Prezidentský palác Kumsusan zde leží mumifikovaný Kim Ir-sen. Nachází se zde také jeho nadrozměrná socha doprovázená podobiznou jeho syna, Kim Čong-ila. Do roku 1994 stával na tomto místě Prezidentský palác, který Kim Čong Il po smrti svého otce nechal přestavět právě na rozsáhlé mauzoleum. Kim Čong Il, zde byl po své smrti v roce 2011 pochován také. 

Pahorek Mansu s monumentální sochou Velkého vůdce 

Vítězný oblouk  vyšší než známější v Paříži. Má být symbolem odporu Severokorejců proti tlaku Japonska v letech 1925–1945. Byl vystaven roku 1982 k poctě Kim Ir-sena a jeho 70. narozeninám – každý z 25.500 bloků, z nichž se památník skládá, reprezentuje den života bývalého vůdce. 

Věž Čučche věž je 170 metrů vysoká. Byla postavena na počest 70. narozenin Kim Ir-sena za 35 dní. Stavba je věnována ideologii Kim Ir-sena vyznačující se uchováním národní identity a soběstačnosti nad okolím. Výtahem se vyjede do výšky 150 metrů. 

Americké válečná lod USS Pueblo loď byla zajata roku 1968 – dodnes je to jediná americká válečná loď v cizích rukou.

Hotel Ryugyong – pyramidový hotel měl být nejvyšším hotelem na světě. Jeho stavba začala v roce 1987, a kdyby byl dostavěn, byla by to jediná budova mimo New York a Chicago přesahující 300 metrů. 

Počasí a sezóny v Severní Korei

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Severní Korea
Podobné počasí pro celou zemi

-1 °C

2 °C

8 °C

17 °C

22 °C

27 °C

29 °C

29 °C

25 °C

18 °C

9 °C

0 °C

Počasí

Zimy přinášejí jasné počasí, proložené sněhovými bouřemi v důsledku severních a severozápadních větrů, které vanou od Sibiře. Léto bývá nejteplejší, nejvíce vlhké a nejdeštivější období roku, protože jižní a jihovýchodní monzunové větry přinášejí vlhký vzduch od Tichého oceánu. Jaro a podzim jsou nejpříjemnější částí roku. Jaro nabízí probouzející se přírodu a příjemné teploty pro procházky městem. Na podzim již nepanuje vlhko a horko jako v létě a příroda se barví do fotogenické červenohnědé.

V Pchongjangu se průměrná teplota v lednu pohybuje kolem -9 °C, v červenci kolem 24 °C. Nejvíce prší od června do září.

Sezóny a kdy vyrazit

Nejvhodnější čas pro návštěvu Severní Koreje je v období jara (březen–červen), nebo na podzim (září–říjen).

Skvělé akce do Severní Koreje

1 starší akcí
Avatar uživatele Linda Mannelová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu