Náměstí Kim Il-Songa
Severní Korea

Doprava v Severní Koreji

Jak do KLDR

Letecky

Jednou z leteckých společností, létajících do Pchjongjangu je Air Koryo. Cena dopravy se pohybuje okolo 30.000–40.000 Kč. Ubytování, strava a průvodce musí být zaplaceny a zařízeny předem. 

Samostatnou letenku využijete v případě, že jedete do KLDR studovat (pobyt zajišťuje univerzita/studijní organizace), nebo pracovat. Pro turisty nabízí dopravu a pobyt české či zahraniční cestovní kanceláře.

Vlakem

Vlakem se dá dostat do Pchjongjangu z Pekingu. Cesta trvá přibližně 23 hodin a stojí mezi 800 a 1.500 CNY, podle toho, jestli jde o hard sleeper nebo soft sleeper, více na travelchinaguide.com.

Pouze s cestovní kanceláří

České CK

V ČR je několik cestovních kanceláří (China tours, Eso travel, Nomad), které organizují zájezdy do Severní Koreje. Ceny se pohybují okolo 80.000 Kč za 10 dnů. Cena zahrnuje zpáteční letenku Praha – Peking, zpáteční letenku nebo vlak do Pchjongjangu, ubytování, stravu, průvodce a místního průvodce. V ceně není zahrnuto vízum do Číny a KLDR.

Zahraniční CK

Je možné se také vydat se zahraniční cestovní kanceláří, ale ceny se v přepočtu o moc neliší.

Severokorejská cestovní kancelář Koryo tours nabízí jak skupinové, tak individuální zájezdy. 11denní individuální zájezd vyjde na cca 4.150 euro, 4denní skupinový zájezd pak vyjde na 990 euro. Cena u obou zahrnuje zpáteční letenku Peking – Pchjongjang, ubytování, průvodce, stravu a vstupy. Nezahrnuje víza do KLDR a pro české turisty dopravu do Pekingu.

Britská cestovní kancelář Lupine travel má za stejných podmínek v nabídce 5, nebo 7denní zájezd v hodnotě £ 599 až £ 1.055. Cena se liší podle poštu osob ve skupině a počtu dní. 

Zřídka využívaná je možnost po moři/po silnici z čínského města Dandong do severokorejského Sinuiju.

Jak se nejlépe dopravovat 

Turisté se v zemi nemohou svobodně pohybovat. Veškerý pohyb je organizován soukromým autobusem. Jedinou výjimkou může být organizovaná projížďka pchjongjangským metrem.

Jen pro zajímavost: v celém Pchjongjangu jezdí většinově tramvaje české výroby. Částečně z první ruky přímo od ČKD Prahy, částečně z druhé ruky především z Prahy, prodeje starších vozů byly realizovány v posledních letech.

Chystáš se do Severní Koreje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Linda Mannelová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.