Průvodce státem
Severní Korea
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Severní Korei

Jak do KLDR

Letecky

Jednou z leteckých společností, létajících do Pchjongjangu je Air Koryo. Cena dopravy se pohybuje okolo 30.000–40.000 Kč. Ubytování, strava a průvodce musí být zaplaceny a zařízeny předem. 

Samostatnou letenku využijete v případě, že jedete do KLDR studovat (pobyt zajišťuje univerzita/studijní organizace), nebo pracovat. Pro turisty nabízí dopravu a pobyt české či zahraniční cestovní kanceláře.

Vlakem

Vlakem se dá dostat do Pchjongjangu z Pekingu. Cesta trvá přibližně 23 hodin a stojí mezi 800 a 1.500 CNY, podle toho, jestli jde o hard sleeper nebo soft sleeper, více na travelchinaguide.com.

Pouze s cestovní kanceláří

České CK

V ČR je několik cestovních kanceláří (China tours, Eso travel, Nomad), které organizují zájezdy do Severní Koreje. Ceny se pohybují okolo 80.000 Kč za 10 dnů. Cena zahrnuje zpáteční letenku Praha – Peking, zpáteční letenku nebo vlak do Pchjongjangu, ubytování, stravu, průvodce a místního průvodce. V ceně není zahrnuto vízum do Číny a KLDR.

Zahraniční CK

Je možné se také vydat se zahraniční cestovní kanceláří, ale ceny se v přepočtu o moc neliší.

Severokorejská cestovní kancelář Koryo tours nabízí jak skupinové, tak individuální zájezdy. 11denní individuální zájezd vyjde na cca 4.150 euro, 4denní skupinový zájezd pak vyjde na 990 euro. Cena u obou zahrnuje zpáteční letenku Peking – Pchjongjang, ubytování, průvodce, stravu a vstupy. Nezahrnuje víza do KLDR a pro české turisty dopravu do Pekingu.

Britská cestovní kancelář Lupine travel má za stejných podmínek v nabídce 5, nebo 7denní zájezd v hodnotě £ 599 až £ 1.055. Cena se liší podle poštu osob ve skupině a počtu dní. 

Zřídka využívaná je možnost po moři/po silnici z čínského města Dandong do severokorejského Sinuiju.

Jak se nejlépe dopravovat 

Turisté se v zemi nemohou svobodně pohybovat. Veškerý pohyb je organizován soukromým autobusem. Jedinou výjimkou může být organizovaná projížďka pchjongjangským metrem.

Jen pro zajímavost: v celém Pchjongjangu jezdí většinově tramvaje české výroby. Částečně z první ruky přímo od ČKD Prahy, částečně z druhé ruky především z Prahy, prodeje starších vozů byly realizovány v posledních letech.

Česká tramvaj v Pchjongjangu

KLDR aneb Korejská lidově demokratická republika

Severní Korea je menší východoasijská země. Rozprostírá se na severní části Korejského poloostrova, kde hraničí s Čínou (ČLR) a z části s Ruskem. Na jihu se pak nachází nejstřeženější hranice světa s Jižní Koreou (Korejská republika). 

Cestovní ruch je tu pouze organizovaný za doprovodu severokorejských průvodců. Turistům není povolen volný pohyb po zemi. 

Přesto, že se režim lehce uvolňuje a hlavní město Pchjongjang modernizuje, jedná se stále o zemi s nejtužším režimem na světě a dědičnou dynastií jedné rodiny. Vyvíjí se zde zbraně hromadného ničení  a  pojmy jako hladomor, výplach mozků či pracovní tábory jsou tu i dnes na denním pořádku.

Průvodce pro tebe napsal Linda Mannelová
Víza
Vízum za 50 €
Turistická víza zařizuje cestovní agentura před vstupem do země.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
jaro a podzim
V létě je moc horko a v zimě vlhko a lezavo.
Více o počasí
Letenky od
27 000 Kč
Je běžná cena letenky, připočíst však musíte poplatek CK (cca 20 tisíc).
Akční nabídky
Avatar uživatele Linda Mannelová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu