Náměstí Kim Il-Songa
Severní Korea

Co vidět a navštívit v Severní Koreji

5 míst co vidět v Severní Koreji

Kesong

Kesong

Kesong je bývalé hlavní město dynastie Koryo. Město se nachází jen několik kilometrů severně od demilitarizované zóny, která tvoří hranici s Jižní Koreou.

Zobrazit místo
Hrobka krále Kongmina

Hrobka krále Kongmina

Hrobka se nachází 11 kilometrů od Kaesongu. Hrobka je ve skutečnosti dvojhrobka a její stavba trvala 7 let – vlevo je král, vpravo jeho manželka. Král Kongmin vládl Koreji ve druhé polovině 14. století.

Zobrazit místo
Panmunjeom

Panmunjeom

Demilitarizovaná zóna v Pchanmudžomu – zde američtí a severokorejští velitelé podepsali v roce 1953 příměří, které trvá dodnes. Korejská válka nebyla nikdy formálně ukončena. Dnes podpis příměří připomíná nenápadná budova, která leží na společné korejské hranici.

Zobrazit místo
Nampo

Nampo

Nampo byla původně malá rybářská vesnice, která se roku 1897 stala přístavem a roku 1945 byla přestavěna na moderní město se soustavou přehrad.

Zobrazit místo
Pchjongjang

Pchjongjang

Hlavním bodem vaší návštěvy bude hlavní severokorejské město Pchjongjang. Navštívíte zde: Kim Ir-senovo náměstí – srdce Pchjongjangu a symbol severokorejské ideologie. Místo s největší knihovnou země – Velkou studovnou lidí, v níž je uloženo 30 milionů knih a denně ji navštíví 10.000 Korejců.  Prezidentský palác Kumsusan – zde leží mumifikovaný Kim Ir-sen. Nachází se zde také jeho nadrozměrná socha doprovázená podobiznou jeho syna, Kim Čong…

Zobrazit místo

Chystáš se do Severní Koreje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Linda Mannelová
naposledy aktualizováno 16. 12. 2020