Náměstí Kim Il-Songa
Severní Korea

5 míst co vidět v Severní Koreji

Pchjongjang

Pchjongjang

Hlavním bodem vaší návštěvy bude hlavní severokorejské město Pchjongjang. Navštívíte zde:

Kim Ir-senovo náměstí srdce Pchjongjangu a symbol severokorejské ideologie. Místo s největší knihovnou země – Velkou studovnou lidí, v níž je uloženo 30 milionů knih a denně ji navštíví 10.000 Korejců. 

Prezidentský palác Kumsusan zde leží mumifikovaný Kim Ir-sen. Nachází se zde také jeho nadrozměrná socha doprovázená podobiznou jeho syna, Kim Čong-ila. Do roku 1994 stával na tomto místě Prezidentský palác, který Kim Čong Il po smrti svého otce nechal přestavět právě na rozsáhlé mauzoleum. Kim Čong Il, zde byl po své smrti v roce 2011 pochován také. 

Pahorek Mansu s monumentální sochou Velkého vůdce 

Vítězný oblouk  vyšší než známější v Paříži. Má být symbolem odporu Severokorejců proti tlaku Japonska v letech 1925–1945. Byl vystaven roku 1982 k poctě Kim Ir-sena a jeho 70. narozeninám – každý z 25.500 bloků, z nichž se památník skládá, reprezentuje den života bývalého vůdce. 

Věž Čučche věž je 170 metrů vysoká. Byla postavena na počest 70. narozenin Kim Ir-sena za 35 dní. Stavba je věnována ideologii Kim Ir-sena vyznačující se uchováním národní identity a soběstačnosti nad okolím. Výtahem se vyjede do výšky 150 metrů. 

Americké válečná lod USS Pueblo loď byla zajata roku 1968 – dodnes je to jediná americká válečná loď v cizích rukou.

Hotel Ryugyong – pyramidový hotel měl být nejvyšším hotelem na světě. Jeho stavba začala v roce 1987, a kdyby byl dostavěn, byla by to jediná budova mimo New York a Chicago přesahující 300 metrů. 

Chystáš se do Severní Koreje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Linda Mannelová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.