Skopje

Doprava ve Skopje

Pěšky

Nejlepší varianta, která je zadarmo a nejvíce při ní poznáte město, je pohyb po městě pěšky. Jelikož centrum má malou rozlohu a nevyskytují se zde ani příliš velké kopce, je to rozhodně vhodná volba. Navíc je doprava autobusem nutná pouze pokud jedete někam mimo centrum, jelikož všechny památky a zajímavosti najdete na jednom místě, vedle sebe, tak u nich nemusí být zastávky. 

Autobusy

Jediná veřejná doprava po městě. Většinou jezdí červené dvoupatrové autobusy, takže si můžete připadat jak v Londýně. Zastávky jsou označené a dobře viditelné, takže byste je neměli přehlédnout. 

Více informací najdete u dopravce: jsp.com.mk

Jízdenky na MHD

Před první jízdou je nutné si nejdříve zajistit kartu SKOPSKA, kterou pořídíte v zelených stáncích, podobných našim trafikám. Při první koupi si zaplatíte 150 MKD, které použijete na 3 jízdy. Pokud si potřebujete dobít na další jízdy, stačí zase zajít do jakéhokoli zeleného stánku. 

Taxi

Pokud nechcete chodit pěšky či využít autobusovou dopravu, máte možnost taxislužby. Ceny jsou zde poměrně levné a cestování taxi je bezpečné. Určitě byste neměli zaplatit za jednu jízdu více než 300 MKD

Půjčení auta / motorky

Nejlepší varianta, kdy si půjčit auto, je ihned po příletu na letišti, kde najdete hned několik společností. Zároveň nebudete muset řešit dopravu do města. V celé Severní Makedonii funguje na dálnicích systém mýtného, které není vysoké. Silnice občas nemusí být v nejlepším stavu, tak si dávejte pozor a jezděte ohleduplně.

Chystáš se do Skopje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.