Co tady objevíš?

Hlavní město Severní Makedonie je zbytečně často opomíjené. I když byla většina města postavena v posledních 30 letech, může nabídnout své vlastní kouzlo. Prolíná se tu duch historie a moderního světa, ale i 2 náboženství. Muslimský sever je plný mešit, starého města, tržiště a dalších památek. Oproti tomu křesťanský jih je v duchu moderní, s kostely a luxusními obchody a restauracemi. Svým jedinečným stylem moderní architektury v celém městě, která čerpá jak z antiky, tak z evropských prvků, vás ohromí a zaujme.

Město obklopují kopce a pohoří, kde se na jednom vrcholu tyčí kříž, který se nad městem jakoby vznáší a dává městu magickou atmosféru. Velkým překvapením pro vás budou toulaví psi, kteří se ve městě vyskytují skoro na každém kroku. Rozhodně vám zlepší den, když uvidíte psa ležet uprostřed rušné ulice, jako by se nic nedělo. 

Zatím příliš neturistická destinace má toho mnoho co nabídnout. Výhodou jsou časté nabídky levných letenek a celkově je zde nižší úroveň, takže naším pohledem se jedná o velmi levnou destinaci a vaší peněžence se to bude určitě líbit. 

Připrav se na
1–3 dny
Sice malé, ale zato krásné centrum, kde se mísí křesťanská a muslimská kultura. Ideální na víkend či jako zastávka na cestě po Balkáně.
Hlavní sezóna
Celoročně
Léta panují horká a zimy chladné. Nejlepší je období jara nebo podzimu, kdy se vyhnete extrémním teplotám, ale cestovat sem můžete v podstatě kdykoli.
Letenky od
1 000 Kč
Ideální je k cestě do Skopje zvolit odlet z Bratislavy či polských letišť. Akční letenky do Skopje

Praktické tipy před cestou do Skopje

Skopje
Co vidět ve Skopje

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy ve Skopje

Mapa s místy co vidět a navštívit ve Skopje

Aktivity
Co dělat ve Skopje

Co dělat ve Skopje a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi,... seznam nejlepších aktivit pro Skopje.

Počasí ve Skopje

Přehledně o počasí ve Skopje a teploty během roku. Kdy jet do Skopje na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Jak se dostat do Skopje

Jak levně do Skopje? Čím a jak se nejlevněji dostat do Skopje, kolik to stojí a jak dlouho cesta potrvá z Prahy a okolí?

Doprava
Doprava ve Skopje

Jak se dopravovat ve Skopje a kterou MHD využít? Funguje ve Skopje metro, autobus, tramvaje, taxi či jiná veřejná doprava?

Ubytování
Ubytování ve Skopje

Tipy na nejlepší ubytování ve Skopje. Jaké jsou nejlevnější hotely a kde se ve Skopje ubytovat?

Zajímají tě víza, ceny nebo kultura? Další tipy najdeš v Průvodce Severní Makedonie

Další průvodce ve Skopje a okolí

Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu