Skopje

Skopje v kostce

Hlavní město Severní Makedonie je zbytečně často opomíjené. I když byla většina města postavena v posledních 30 letech, může nabídnout své vlastní kouzlo. Prolíná se tu duch historie a moderního světa, ale i 2 náboženství. Muslimský sever je plný mešit, starého města, tržiště a dalších památek. Oproti tomu křesťanský jih je v duchu moderní, s kostely a luxusními obchody a restauracemi. Svým jedinečným stylem moderní architektury v celém městě, která čerpá jak z antiky, tak z evropských prvků, vás ohromí a zaujme.

Město obklopují kopce a pohoří, kde se na jednom vrcholu tyčí kříž, který se nad městem jakoby vznáší a dává městu magickou atmosféru. Velkým překvapením pro vás budou toulaví psi, kteří se ve městě vyskytují skoro na každém kroku. Rozhodně vám zlepší den, když uvidíte psa ležet uprostřed rušné ulice, jako by se nic nedělo. 

Zatím příliš neturistická destinace má toho mnoho co nabídnout. Výhodou jsou časté nabídky levných letenek a celkově je zde nižší úroveň, takže naším pohledem se jedná o velmi levnou destinaci a vaší peněžence se to bude určitě líbit. 

IATA Kód
SKP
Aktuální počasí
34.7 °C
Místní čas
15:57
Vzdálenost z ČR
1067 km

Jedinečné cestopisy ze Severní Makedonie

Opravdové zážitky z cest psané cestovateli jako jsi ty

Mohli by tě zajímat i tito průvodci

Podívejte se i na další místa ve Skopje, která stojí za to vidět a navštívit