Nelepší a nejlevnější varianta je letadlem z Bratislavy. Akční letenky pořídíte skoro po celý rok, ale nejčastěji na období jara. Druhá varianta zahrnuje cestu autem, ale jenom pokud jedete na nějakou okružní jízdu po Balkáně, může být Skopje zajímavá zastávka. 

Letecky

Letecká doprava je do Skopje ta nejlevnější a nejlepší. Přímé linky z Prahy sice existují, ale nejedná se o nejlevnější varianty. Ceny za zpáteční let se pohybují od 4.000 Kč. Nejlepší možností jsou odlety z Bratislavy se společností Wizz Air. Ceny za zpáteční lety se pohybují od 600 Kč. Akční letenky se vyskytují velmi často v termínech na jaře. Let z Bratislavy do Skopje trvá kolem 1,5 hodiny.  Detaily najdete na letenky do Skopje.

Letiště ve Skopji se nachází dál od města. K dopravě do města můžete využít taxi, autopůjčovnu nebo jet autobusem. Zastávka autobusu se nachází po výstupu z letištní haly na pravé straně, jízdenku můžete zakoupit u řidiče. Cena za jednu jízdu činí 180 MKD, zpáteční stojí 360 MKD a trvá 30–45 minut, záleží na dopravní situaci. Po cestě máte na výběr 3 zastávky – Capitol Mall, International Bus Station (autobusové a železniční nádraží) a Hotel Holiday Inn (centrum). 

Autobusem

Tento způsob dopravy je komplikovaný, zdlouhavý a dražší. Pokud však jinak nedáte, můžete využít například službu Flixbusu. Budou vás však čekat 2 přestupy v Budapešti a v Bělehradu. Možností je i odjezd z Vídně, odkud jezdí makedonský dopravce přímo do Skopje a cesta trvá přes 12 hodin.

Autem

Cesta autem trvá přes 12 hodin čisté jízdy. Návštěva Skopje autem je dobrá v rámci roadtripu po Balkáně, kdy více uvidíte a zažijete. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu