Cordoba

Co vidět a navštívit v Córdobě

11 míst co vidět v Córdobě

Cordoba

Mezquita

Stavba Mosque-Cathedral, kterou zkrátka musíte navštívit. Jedná se o neuvěřitelné spojení islámské a křesťanské stavby. Předpokládali jsme, že do stavby bude zakázán vstup v tílkách a sukních/kraťasech nad kolena, ale nikdo to nehlídá, a tak je případné zahalení na vás. Doposud jsme podobné místo nenavštívili a propojení naprosto odlišných stylů je dechberoucí. Mezquita je otevřena od 8:30 do 11:30, potom je čas na siestu, ale odpoledne je opět…

Zobrazit místo
Cordoba

Zvonice

Ve stejném areálu jako je Mezquita se nachází také zvonice, nejvyšší budova ve městě, která byla původně minaretem. Z vrchu se vám naskytne krásný pohled na město. Otevřena je od 9:30 do 18:30, prohlídky probíhají každou půlhodinu, v době siesty od 14:00 do 16:00 je zavřeno. Vstupné stojí 2 eura, pro místní a lidi narozené v Córdobě je vstup zdarma. Více info zde: https://mezquita-catedraldecordoba.es/en/organiza-la-visita/tipos-de-visita/.

Zobrazit místo
Cordoba

Římský most

Přes tento most přejdete v každém případě, stojí tu již od dob Římanů a byl několikrát opravován. Na mostě je umístěna také socha svatého Rafaela, patrona Córdoby. Sochu poznáte na první pohled podle svíček a květin, kterými je doslova obložena.

Zobrazit místo
Cordoba

Juderia

Židovská čtvrť začíná u Almodovarské brány a sahá až k mešitě. V této čtvrti najdete krásné domečky s malebnými patii, květinami, obchůdky se suvenýry a také narazíte na sochu Maimonidesa – zdejšího rodáka, který musel ve 12. století společně s dalšími židovskými obyvateli opustit rodnou Córdobu kvůli vpádu Almohádů. Maimonides byl známým rabínem, filozofem a lékařem. A pokud chcete načerpat trochu jeho moudrosti, máte se prý dotknout jeho pravé…

Zobrazit místo
Cordoba

Synagoga

V židovské čtvrti můžete navštívit synagogu, která byla postavena v roce 1315 a po vyhnání Židů z Córdoby byla v roce 1492 využívána jako léčebna pro lidi nakažené vzteklinou, i přesto tato synagoga patří mezi tři nejzachovalejší středověké synagogy na území Španělska. Občané EU mají vstup zdarma, otevírací doba a info zde: https://www.cordoba24.info/english/html/synagoge.html.

Zobrazit místo
Cordoba

The Palacio de los Marqueses de Viana

Původně aristokratický palác s 12 patii, kde je jedno krásnější než to předchozí, se dnes stalo muzeem. Všude uvidíte květiny, bílé omítky a fontánky. Otevírací doba se liší v letním a zimním období. Ve středu od 14:00 do 17:00 je prohlídka zdarma, jinak se platí 5 euro za prohlídku patií a 8 euro za patia i palác. Oficiální stránky viz: http://www.palaciodeviana.com/en/information/.

Zobrazit místo
Cordoba

Restaurace z Dona Quijota

Pokud rádi čtete a jméno Miguel de Cervantes vám není cizí, nejspíš si nebudete chtít nechat ujít příležitost podívat se na restauraci Posada del Potro zmíněnou v Don Quijotovi. Najdete ji na náměstí Plaza del Potro.

Zobrazit místo
Cordoba

Calleja de las Flores

Turisty velmi oblíbená ulice lemovaná domy a květinami. Stala se jakýmsi symbolem Córdoby. Ulice je zakončená malým náměstíčkem s fontánkou. Zejména v květnu, kdy všechny květiny krásně kvetou, je Córdoba se svými patii a květinami skoro pohádková.

Zobrazit místo
Cordoba

Cafetería La Calahorra

Na adrese Periodista Alberto Almansa 13 hned za Římským mostem směrem od Mesquity se po vaší levé ruce nachází malá restaurace se zahrádkou. Nabízí tu výborné paelly a obsluha je milá a nápomocná.

Zobrazit místo
Cordoba

Alcázar de los Reyes Cristianos

Starobylá pevnost, která pár let sloužila jako sídlo katolickým panovníkům, odtud název hrad katolických králů. Alcázar poznáte podle čtyř věží, kterými je obehnán, a také podle krásné zahrady, jíž je obklopen. Pevnost byla postavena ve 14. století na přání Alfonse XI. Kastilského na pozůstatcích obrovské maurské pevnosti, v níž se v 10. století nacházela největší knihovna v západní Evropě. Vstup do Alcázar stojí 4,5 eura za dospělého, 2,25 euro…

Zobrazit místo
Cordoba

Staré vodní mlýny

Nedaleko Římského mostu se v řece nachází pozůstatky několika vodních mlýnů. Nyní už nejsou využívány a slouží pouze jako obydlí kočkám, ale i přesto stojí za vidění.

Zobrazit místo

Chystáš se do Córdoby?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu