Průvodce městem
Córdoba
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Córdobě

Kde se ubytovat v Córdobě

Historické centrum

Vše, co stojí v Córdobě za vidění, se nachází v historickém centru, proto je nejlepší se ubytovat v něm. Zejména v okolí Mezquity najdete spoustu hotýlků, které jsou v centru veškerého dění a vše budete mít po ruce. Parkoviště se nachází kousek od historického centra, ceny se pohybují okolo 20 eur/den a dá se na nich zaparkovat i s karavany a přespávat v nich.

Mimo historické centrum

Pokud cestujete autem a chcete ušetřit za parkovné, hledejte si ubytování s vlastním parkovištěm bez poplatků, která najdete kousek od historického centra. Možnost parkování na ulici také existuje, ale je oříšek najít volné místo.

Ceny

Pronájmy bytů přes airbnb v historickém centru poblíž Mezquity jsou poměrně drahé (okolo 1.000 Kč/noc), pronájem soukromého pokoje v této oblasti pořídíte již od 300 Kč/noc. Přepychové hotely v patiích v historickém centru se pohybují okolo 1.700 Kč za noc, apartmány v této oblasti seženete o něco levněji, v rozmezí od 1.000–1.500 Kč. Ubytování kousek od historického centra v hezkém tříhvězdičkovém hotelu stojí od 500 Kč výše.

Vyhledej si svůj hotel v Córdobě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Nádherná patia, malebné domy, mlýn, na němž se podepsal zub času, neuvěřitelná stavba, která spojuje jak islámský, tak křesťanský styl. Dále uličky, v nichž se budete chtít bezcílně toulat. Ano, to všechno je Córdoba.

Španělské město, které v době své největší slávy bylo mnohem vyspělejší než zbytek evropských měst, a dokonce bylo nazýváno „Mekkou Západu“, a to díky místní mešitě, jež se řadila ke třem nejvýznamnějším islámským poutním místům. Nyní zde žije „už jen“ přes 300.000 obyvatel, a mezi turisty je to velmi oblíbená lokalita.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Matoušková
Připrav se na
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Více o počasí
Letenky od
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu