Alicante

Letiště Alicante

O letišti

Letiště Alicante–Elche se nachází asi 9 km od Alicante a 5 km od města Elche. Jedná se o šesté největší letiště ve Španělsku a je oblíbené především pro svoji blízkost přímořským resortům. Alicante má širokou síť nízkonákladových linek především do západní a severní Evropy.

Jediný terminál je velký, ale moderní a přehledný a ani v letních špičkách se tady člověk nemusí cítit jako sardinka, jak tomu bývá u podobných přímořských letišť. Otevřen je 24 hodin.

Odlety jsou v 1. podlaží terminálu, zatímco přílety v přízemí. Z jednoho terminálu se odbavují lety do Schengenu i mimo něj. Rozdělní pasovou kontrolou je až za bezpečnostní kontrolou a nemusíte jej řešit dopředu před odbavením.

Oficiální stránky letiště jsou www.aena-aeropuertos.es

IATA Kód
ALC
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
04:08
Vzdálenost z ČR
1761 km

Letenky

Běžné ceny letenek z Prahy nebo Pardubic a okolí se pohybují okolo 4 000 Kč 6 000 Kč. Levnější letenky do Alicante pořídíte třeba z Norimberka nebo Vídně, kde ceny začínají během hlavní sezony cca na 3 000 Kč.

Nejvíce letů do Alicante nabídnou aerolinky  RyanairVueling nebo easyJet.

Inspirujte se akcemi na letenky do Alicante, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Alicantské letiště je dostupné pouze po silnici, železnice k terminálu nevede.

Autobus do Alicante

Letiště je obsluhováno pouze autobusy. Do centra Alicante, k vlakovému i autobusovému nádraží jezdí linka C-6 (mapa a jízdní řádv době 5:00–0:00 při intervalu 20 minut. Cesta vám zabere necelou půlhodinu a za jízdenku zaplatíte 3,85 EUR.

Jízdenku zaplatíte u řidiče v hotovosti, případně lze platit přímo kartou u validátoru v autobusu. V tomto případě již není potřeba papírové jízdenky, stačí přiložit vaší platební kartu k terminálu a máte zaplacenou jízdenku.

Při cestě na letiště neplatí turistické celodenní jízdenky (více detailů v průvodci po Alicante).

Linka C6 obkrouží celé historické centrum Alicante a zastaví také u hlavního autobusového i vlakového nádraží, stejně jako u přístavu. Při cestě z Alicante na letiště nezaměňte linku C-6 za linku 6, která na letiště vůbec nejezdí.

  • cena jízdenky: 3,85 EUR
  • doba jízdy letiště-centrum: 20 minut
  • frekvence mezi spoji: 20 minut
  • první spoj z centra na letiště (Plaza Puerta del Mar): 5:40
  • poslední spoj z letiště do centra: 0:00

V noci na letiště žádná MHD nejezdí.

Chcete-li zamířit přímo na pláž do městečka Arenales, využijete autobus číslo 1B (mapa a jízdní řád) za cenu 1,50 EUR

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Půjčení auta

Pokud pro vás letiště Alicante slouží jako výchozí bod pro cestování po vnitrozemí nebo hopsání po pobřeží Costa Blanca, pak je rozhodně nejlepší volbou půjčení auta. Na letišti sídlí desítky autopůjčoven, jejichž ceny přehledně srovnáte a následně i rezervujete například na webu rentalcars.com.

Ceny se pohybují od 4 000 Kč do 8 000 Kč za týden dle velikosti auta nebo zvolené autopůjčovny.

Taxi

Cena taxi do centra města vyjde na 30 EUR, k autobusovému nádraží pak cca na 20 EUR. Stanoviště taxíků je přímo před příletovou halou a taxikáři striktně používají taxametr. S nekalým jednáním se setkáte jen málokdy.

Dálkové autobusy

Přímo na letišti zastavují i některé dálkové autobusy společnosti Alsa. Jízdenky zakoupíte a jízdní řády zkontrolujete na webu alsa.es. Příklady tras jezdících přímo z alicantského letiště:

  • Benidorm – 1x za hodinu, cesta trvá 45 minut a stojí 9,80 EUR
  • Calpe – 5x denně, cesta trvá hodinu a půl a stojí 9,80 EUR
  • Murcia – 1x za hodinu, cesta trvá 55 minut a stojí 5,60 EUR
  • Torrevieja – 3x denně, cesta trvá 55 minut a stojí 8 EUR (jízdenky a jízdní řád na busbam.com)
  • Cartagena – 3x denně, cesta trvá 3 hodiny a stojí 16 EUR (jízdenky a jízdní řád na busbam.com)

Hotely u letiště

Přímo v areálu letiště na žádné ubytování nenarazíte a žádný hotel v blízkém okolí nenabízí odvoz na letiště zdarma.

Nejbližší hotel se soukromým odvozem na letiště (10 EUR jedním směrem) je Hotel Areca **** cca 5 minut jízdy od terminálu ve vesnici Torre del Pla.

Podívejte se také na hotely v centru Alicante.

Služby na letišti

Wi-fi je neomezená a zdarma.

Terminál je vybaven bohatým výběrem restaurací a občerstvení, především za bezpečnostní kontrolou. Využít můžete i fast-foodů jako je Buger King, Subway nebo Starbucks.

Klasický supermarket na letišti v Alicante nenajdete. V příletové hale je pouze trafika Relay.

naposledy aktualizováno 10. 01. 2023
Navrhni úpravu

38 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Petr _75
Petr _75
před rokem

Autobus C6 momentálně přes noc nejezdí. Poslední spoj odjíždí z letiště v 23.30 a první z města v 5.15. Platit lze jen a pouze kartou. Přeskok na lety z/do Pardubic se při troše štěstí a rychlým nohám stíhájí :D

Avatar uživatele
Petr T.
před rokem

Ranní let do Pardubic v 6:55. Stíhám nějaký bus z centra Alicante?

Avatar uživatele
Kajevi
před 3 lety

Jen pro info,

včera jsem dorazil z totálně přecpaného letiště Alicante. Několikrát zatočená fronta ke scanerům na osobní prohlídku. Jediná pozitivní zpráva je, že funguje elektronická letenka od Wizzairu. Normální čárový kód, není potřeba QR kód ani tištěná letenka.

Ale koukal jsem, jak je letiště v Alicante přecpané v době koronakrize.........

Avatar uživatele hhh _1
hhh _1
před 3 lety

Já si tady letos v lednu zažil asi nejhorší životní zážitek s letištěm ever :D

Okradli mě v autopůjčovně Wiber, ztracený zavazadlo, zmatek s převozem kola, letiště bylo po požáru a část byla zavřená. Totalní zahlcení. Nakonec nás museli nahnat z gatů do tubusu, kde jsme stáli 40 minut jak sardinky. Museli udělat prostor pro neustálé valíci se davy . Bylo po velké bouřce a všechny lety byly několik hodin zpožděné. Tehdy musela být tištěná letenka. Záchody nikdo neuklízel, atd atd. Tady se už nevrátim, pokud nebudu muset :)

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

Jen doplním informaci o cestě z letiště - v autobusu lze zaplatit kartou, není potřeba mít hotovost. Zbytečně jsem kvůli tomu vybíral eura z bankomatu na letišti a platil 2e poplatek... Prosím aktualizovat průvodce.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

Díky, hotovo.

Avatar uživatele
Libor Skrasek
před 3 lety

Dobrý večer je potrebuji se dostat z Letište do Santa Pola přílet cca 9.40 wizz jsou někde k sehnání autobusové spoje a kde hledat nemužu nic najít díky

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Asi jsi špatně googlil. :) https://movilidad.vectalia.es/wp...verano.pdf

Jinak Google Maps i rome2rio.com najdou normálně trasy s přestupem.

Avatar uživatele hhh _1
hhh _1
před 3 lety

Wiber is new Goldcar! nikdo nikdy nedejte teto spolecnosti penize. Prave jsme vraceli 2 auta na letisti v Alicante, na kazdem nasli neviditelnou vec za 150€. Volal jsem policii, prijeli, ale nic moc nezmohli. Potvrdili mi, ze jsou tim znami akorat... velky spatny. Pojistku jsem nebral, auta jsme meli jen na presun z letiste a zpet.

Avatar uživatele Marcel
Marcel
před 3 lety

My neměli problém, ikdyž jsme měli auto poškrabané (ne námi) a vraceli ho mimo otvírací dobu, tak nám žádný poplatek nepřistál.

Avatar uživatele hhh _1
hhh _1
před 3 lety

ahoj, odletěl prosím někdo z Alicante na boarding pass v mobilu? Letím zítra domu a wizz air mi hlásí, že potřebuju vytištěný.

Jinak, zajímavost, salonek je od 16. ledna zavřený kvůli požáru v terminálu.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Na webu píšou u Alicante to samé. S nesmlouvavým Wizzairem bych smlouvat nezkoušel. 😁 Jednou jsem na něco zapomněl jak na smrt a platil jsem nejen tučný poplatek, ale navrch ještě poplatek za zaplacení toho poplatku...

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

Divne, ja letel v lete normalne pres telefon... ale ted tam jsou problemy s tim, tak radsi tisknout

Avatar uživatele hhh _1
hhh _1
před 3 lety

díky. Jo, to letiště funguje v nouzovém režimu, řekl bych že tak půlka terminálu je uzavřená. To znamená, že ta fungující půlka je beznadějně přecpaná. Potřeboval jsem odbavit nadrozměrné zavazadlo - anabáze na hodinu, kdy si mě předalo asi pět zaměstnanců přes vysílačky. Při boardingu jsme čekali 55 minut v tubusu. Podle mě jenom proto, že bylo třeba vylidnit místo na gatu.

Avatar uživatele
Barbora
před 3 lety

Dobrý den, poradíte prosím s dopravou z Alicante do La Mangy a poté zpět? Chystáme se v červenci.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš
před 3 lety

Dobrý den,

narazil jsem na jednoho spolehlivého čecha co žije někde u Alicante a zajišťuje dopravu z letiště. Zatím jsme ho využili pouze jako taxi a na výlet ale na příští rok jsme si zarezervovali ubytování v jednom z apartmánu které má ve správě na pronájem. Mohu jedině doporučit byl velice milí a i když jsme měli dvě hodiny zpoždění tak na nás počkal na letišti. Tady je kontakt na něj +420 770 778 973 tak doufám že vám pomůže stejnak jako mě.

Zatím adios cestovatelé

Avatar uživatele
Sabina
před 3 lety

Dobrý den,

potřebovala bych si ověřit jen pár informací ohledně dopravy z letiště autobusem do Benidorm. Myslíte, že bych mohla pána taktéž kontaktovat, ale pouze pro radu, nikoliv pro důvod zajištění dopravy?

Avatar uživatele
Lukáš
před 3 lety

Dobrý den,

myslím si že ano byl velice příjemný. A rád opakoval kdyby jste cokoli potřebovali tak se neváhejte kdykoli ozvat jsem na telefonu 24 hodin denně.

Přeji hezkou dovolenou v Benidormu

Avatar uživatele
Barbora
před 3 lety

Dobrý den, myslíte, že zajistí i transfer z letiště do La Mangy?

Avatar uživatele
Lukáš
před 3 lety

Dobrý den, určitě ano říkal že má pravidelně klienta z Valencie přímo na La Mangu.

Avatar uživatele
Lucie Tovaryšová
před 4 lety

Dobrý den, potřebuji pomoci s transferem z letiště do Denia 1.9. okolo 10 hod a pak zpět 15.9., kdy máme 9.50 odlet. Auto se nám nechce půjčovat na ty dva dny - příliš drahé. Byla možnost i soukromého transferu, ale to se nám zadrhává na dětské sedačce a ochotě. Nevím, kolik by stál taxi? POpř. pokud bychom jeli autobusem nebo vlakem, tak kde hledat spojení a koupit jízdenky? ( z letiště jsem to ještě pochopila - autobus nebo taxi). Děkuji za rady a tipy. S pozdravem Lucie

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 4 lety

Ahoj, Rome2rio uvádí autobus 6x denně - zkus: https://www.rome2rio.com/map/Ali...D%C3%A9nia

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 4 lety

Taxi na 2x105 km vás bude stát téměř jistě více než 120 EUR což je cena půjčení auta.

Privátní transfer: https://www.rome2rio.com/tickets...t-transfer

Avatar uživatele
Michal Adámek
před 5 lety

Dobrý den,

kterým autobusem se prosím dostanu z letiště Alicante do Calpe.

Děkuji.

Avatar uživatele
Jana
před 5 lety

Dobrý den, také přiletíme do Alicante z Pardubic ve 23,25h a pokud nestihneme autobus, je možné si vzít taxi a kolik stojí?

Děkuji za odpověď a přejihezký den. Jana

Kryštof Hájek
před 5 lety

Počítal bych s cenou mezi 20 a 25 €, do vzdálenějších míst centra ke 30 €.

Avatar uživatele
Jarda
před 5 lety

Máte prosím někdo tip na slušnější hotel v Alicante vhodný pro rodinu s dětmi? Děkuji

Avatar uživatele
Darina
před 5 lety

Dobrý den. Je na letišti možnost přespání? Děkuji DK

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, terminál je otevřený i přes noc, takže se tam přespat dá. Žádné speciální prostory nebo lehátka tu však nejsou, takže buď na klasických sedačkách nebo ve spacáku na zemi.

Avatar uživatele
Diana
před 5 lety

Dobrý den,

kde se kupují jízdenky na linku C-6 z letiště do Alicante?

Děkuji

Diana

Avatar uživatele
jinkaspar
před 5 lety

My ho v září kupovali přímo u řidiče. Připravte si drobnější eura, myslím že berou max 10 eurove bankovky (nebo dvacky, už nevim)

Avatar uživatele
Diana
před 5 lety

Děkuji.

Avatar uživatele
Eva
před 5 lety

Dobrý den. Po příletu 21.5. do Alicante ve 21.50 pokračuji sama autobusem 22.5.do Madridu v 01.45. . Bus jede z terminálu Muelle Poniente. Jede tam z letiště nějaká městská doprava. Prosím o radu. Děkuji velice. Eva

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, ano, jede tam výše zmíněný autobus.

Avatar uživatele
Slávka
před 5 lety

Dobrý den,

naše skupina 15 osob přiletí 17 .5. z Pardubic do Alicante Ryanair ve 23,25 hod.

Autobus z letiště do centra Alicante už nejede?

Prosím o doporučení, jakou dopravu využít. Děkuji.

Slávka

Avatar uživatele
Markéta
před 5 lety

Dobrý den, Slávko,

aktuálně řešíme stejný problém. Přílet z Pardubic do Alicante ve 23:25h. Ráda bych se Vás zeptala, jak ým způsobem jste se dostali do centra Alicanta?

Předem mockrát děkuji za odpověď.

Hezký zbytek dne,

Markéta

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, poslední autobus odjíždí z letiště v 0:00, což stihnete, pokud poletí let na čas.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí