Průvodce městem
Středověká Granada
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Granadě

Kde se ubytovat v Granadě 

Fakt, že Granada je město uzpůsobené přijímat davy návštěvníků, je patrný i na nabídce ubytovacích zařízení. Na výběr máte několik lokalit, přičemž za hlavní centrum můžeme považovat okolí Alhambry v rádiu cca 2 km. Netřeba se však zaleknout ani nabídek v čtvrtích Albaicin či Sacromonte, protože právě tyto tvoří základní jádro celého města. Také si můžete vybrat, jaký typ ubytování vám vyhovuje nejlépe. Nabídek je více než dost, což se odvíjí i od obsazenosti, a pokud si budete hledat ubytování na poslední chvíli, stále máte šanci najít něco přijatelného. 

Pro ty nejméně náročné se najde dost nabídek v hostelech, většinou nacházejících se v centru města. Nejlevnější nabídky na 1 noc pro 2 osoby v blízkosti centra se pohybují už na úrovni 16–18 euro, přičemž v ceně je postel ve sdíleném pokoji (někde i samostatný dvoulůžkový pokoj) a sdílená koupelna. 

Pro ty, kteří si rádi dopřejí alespoň základní standard, se najde množství penzionů, apartmánů či hotelů se slušným vybavením a v dostupné cenové hladině. Zvláště apartmány alokované v zmíněném Albaicínu a Sacromonte mají nepopiratelné kouzlo. Bez problémů můžete najít nabídky za 27 euro pro 2 osoby / noc, avšak před rezervací doporučujeme pozorně prostudovat recenze, zejména z hlediska čistoty, protože Španělé mají trošku jinou míru pro pojem čistota než my. Jako správná volba pro zlatou střední cestu se může jevit například zařízení Apartamentos Real Suites Realejo. Možností je však opravdu dost, takže určitě věnujte chvilku výběru a zaručeně najdete i něco pro sebe.

Pokud se vám nic z nabízeného nezamlouvá, stále existuje možnost využití velmi oblíbeného airbnb. Za zlomek ceny (cca 25–30 euro / noc) si můžete pronajmout celý apartmán, mnohokrát v až neuvěřitelně výhodné lokalitě, s výhledem na Alhambru či katedrálu. Osobně doporučujeme najít si něco právě v historickém jádru, jelikož takto získáte jedinečnou možnost vyzkoušet si autentické bydlení. V tomto případě však neplatí totéž jako u výše uvedených zařízení a zde si je třeba ubytování pořídit tak 1–2 měsíce předem, protože to nejzajímavější může být vyprodané už v předstihu. 

Vyhledej si svůj hotel v Granadě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Město, které si pamatuje minulost dávnou a ještě dávnější. Pokud mu dáte šanci a zaposloucháte se do šumu ulic, dozvíte se, jak bylo město až do roku 1492 pod nadvládou Arabů, již ho spolu s Maury později obohatili kulturně, architektonicky či lingvisticky do podoby, kterou dnes hrdě vystavuje na odiv návštěvníkům. 

Připrav se na
3–7 dní
Pro návštěvu samotného města stačí prodloužený víkend, s výlety do okolí zůstaňte klidně déle.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Jaro a podzim
V tomto období se při návštěvě Granady nebudete potýkat s ani příliš teplým počasím, ale ani s počasím nepřejícím návštěvám památek.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Na této cenové úrovni se běžně pohybují výdaje za cestu.
Akční nabídky