Madrid

Ubytování v Madridu

Kde se ubytovat v Madridu 

I přes svou velikost je Madrid poměrně kompaktní město a pokud budete bydlet v rámci jeho hranic poblíž stanice metra, nebudete do centra dojíždět více než půl hodiny. Je však dobré si rozmyslet, zda chcete po městě chodit spíš pěšky, anebo raději využíváte MHD.  

Pokud volíte první možnost, ubytování vyberte v rámci centra (mezi Plaza de Cibeles, Gran Via, nádražím Atocha a nádražím Príncipe Pío). Budete ve středu dění a stanete se závislí pouze na vlastních nohách. Pro někoho může být nevýhodou hluk často až do ranních hodin, především levnější hotely nemají zvukotěsná okna. 

Klidnější část města se spoustu hotelů a dojížďkovou vzdáleností do centra do 10 minut metrem se nachází kolem stadionu Santiago Bernabeu a ve čtvrti Chamartin.  

Madrid je celkově velmi udržované a bezpečné město a neexistují tu vyloženě ošklivé oblasti, jimž je dobré se vyhnout. 

Ceny 

Madrid se neřadí k místům, kam by mířily miliony turistů podobně jako do Paříže, Říma nebo Prahy, a proto ceny ubytování nejsou tak náchylné sezonám. Obdobné jsou jak v zimě, tak v létě.  

Zatímco standardní hotely nijak nevybočují ze západoevropského průměru a za noc ve dvoulůžkovém pokoji si v průměru řeknou kolem 1.500 Kč, menší hostely nebo hotýlky v centru často pořídíte i kolem 850 Kč za noc pro 2. Dostanete sice jen to, co si zaplatíte, tedy základní pokoj často s koupelnou na chodbě, nicméně ušetřit se na takovém způsobu bydlení dá v Madridu velmi snadno. 

Chystáš se do Madridu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel v Madridu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.