Průvodce městem
Nikdy neusínající Madrid
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Madridu

Kde se ubytovat v Madridu 

I přes svou velikost je Madrid poměrně kompaktní město a pokud budete bydlet v rámci jeho hranic poblíž stanice metra, nebudete do centra dojíždět více než půl hodiny. Je však dobré si rozmyslet, zda chcete po městě chodit spíš pěšky, anebo raději využíváte MHD.  

Pokud volíte první možnost, ubytování vyberte v rámci centra (mezi Plaza de Cibeles, Gran Via, nádražím Atocha a nádražím Príncipe Pío). Budete ve středu dění a stanete se závislí pouze na vlastních nohách. Pro někoho může být nevýhodou hluk často až do ranních hodin, především levnější hotely nemají zvukotěsná okna. 

Klidnější část města se spoustu hotelů a dojížďkovou vzdáleností do centra do 10 minut metrem se nachází kolem stadionu Santiago Bernabeu a ve čtvrti Chamartin.  

Madrid je celkově velmi udržované a bezpečné město a neexistují tu vyloženě ošklivé oblasti, jimž je dobré se vyhnout. 

Ceny 

Madrid se neřadí k místům, kam by mířily miliony turistů podobně jako do Paříže, Říma nebo Prahy, a proto ceny ubytování nejsou tak náchylné sezonám. Obdobné jsou jak v zimě, tak v létě.  

Zatímco standardní hotely nijak nevybočují ze západoevropského průměru a za noc ve dvoulůžkovém pokoji si v průměru řeknou kolem 1.500 Kč, menší hostely nebo hotýlky v centru často pořídíte i kolem 850 Kč za noc pro 2. Dostanete sice jen to, co si zaplatíte, tedy základní pokoj často s koupelnou na chodbě, nicméně ušetřit se na takovém způsobu bydlení dá v Madridu velmi snadno. 

Vyhledej si svůj hotel v Madridu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Čtvrté největší evropské město najdete přímo uprostřed Pyrenejského poloostrova. Je jím španělský Madrid, královské sídlo s výstavními třídami, paláci a parky, ale především město, které nikdy neusíná. Doslova. Centrum kypí životem 24 hodin denně. Ráno rušným každodenním shonem, přes den se trochu uklidní a vy tak budete mít čas důkladně prozkoumat všechny zajímavosti, v podvečer žije kulturou, sportem, koncerty i divadelními představeními a přes noc život pokračuje ve stovkách tapas barech a restauracích.  

Madrid je nejen hlavním městem Španělska, ale také evropským hlavním městem nočního života. Na své si tu přijdou i milovníci umění, a to ve slavných muzeích (v čele s Museo del Prado), ale i nadšenci do historie a samozřejmě sportu. Real i Atlético patří stabilně k těm nejlepším fotbalovým klubům světa.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2–5 dní
Samotný Madrid zvládnete za víkend, výlety do okolí pak zaberou vždy celý den.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Suché podnebí vybízí k výletům kdykoli v roce.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Do této částky za letenky se vejdete po většinu roku. V akcích je seženete i pod 1.500 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 24 dny
Navrhni úpravu